The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Обдухване на предно стъкло

#1
Колеги здравейте.
Незнам при вас как е, но при мен когато ми е запотено предното стъкло и пусна вентилацията дори на 5 не духа равномерно. Най силно духа посредата, а най слабо пред шофьорското място. При вас как е, ако може да споделите?
Volvo V40 1.8i 16v GDI
Reply

#2
Здравей колега. При мен си духа равномерно. Опитай да пренасочиш изцяло духането към предното стъкло, дори и със затваряне на всички останали духалки. След като се премахне запотяването регулирай отново всичко по твой вкус. Опитай и с препарати против изпотяване. Поздрави и приятен ден.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#3
100Y0 Wrote:Здравей колега. При мен си духа равномерно. Опитай да пренасочиш изцяло духането към предното стъкло, дори и със затваряне на всички останали духалки. След като се премахне запотяването регулирай отново всичко по твой вкус. Опитай и с препарати против изпотяване. Поздрави и приятен ден.
То не се изспотява често, ама докато го обдуха най накрая пред мен се изчиства като съм настроил врътката къде да духа на последната точка преди знака при който се включва и климатика, но все пак ще пробвам да затворя навсякъде и ще видим какво ще стане. Благодаря
Volvo V40 1.8i 16v GDI
Reply

#4
Здравей, колега!
Нагласи врътките на положение обдухване на стъклата(това със стрелкичките) и пусни вентилатора. Ако искаш да стане бързо затвори останалите отвори, така, че струята на въздуха да е главно към предното стъкло.
Има и друг вариант, но той не може да се използва постоянно - чрез климатика. По този начин изчистването на предното стъкло става за няколко секунди.
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply

#5
Много коли съм карал и това си е традиция,пред шофьора все последно,предполагам че причината е в местоположението,вентилаторите и клапите са в дясно и предполагам че му идва повече пътя на въздуха.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#6
Освен всичко, което казаха колегите, трябва да изключиш и рециркулацията на въздуха в купето.
Reply

#7
stivmar Wrote:Здравей, колега!
Нагласи врътките на положение обдухване на стъклата(това със стрелкичките) и пусни вентилатора. Ако искаш да стане бързо затвори останалите отвори, така, че струята на въздуха да е главно към предното стъкло.
Има и друг вариант, но той не може да се използва постоянно - чрез климатика. По този начин изчистването на предното стъкло става за няколко секунди.
Изпотяването се получава най вече от това че стелките сега са почти постойнно влажни / навън е голяма киша /. Днес следобед послушах колегата затворих всички клапи и наистина че по бързо се обдуха предното стъкло. Благодаря за всички мнения.
Volvo V40 1.8i 16v GDI
Reply

#8
Здравей колега Smile примен е точно обратното по средата духа най-слабо, а в двата края духа по-силно, но проблем с изпотяването нямам понеже клапата за циркулация на въздуха в купето ми е изключена т.е влиза студен въздух отвън, който се смесва с топлия от парното и за нула време изчиства стъклото като се получава една усреднена температура с чиято помощ не се запотяват стъклата Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)