The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с Волво S 40 - не пали

#1
Здравейте,

днес, за съжаление, и моето Волво преживя тежък момент и вече не иска да запали.

Преди време бях в Мото Пфое и ми казаха, че ламбда сондата е "извън нормалните граници"

според вас възможно ли е колата да не пали, защото ламбда сондата си е заминала изцяло?!?!
Reply

#2
Мисля че проблема ти е другаде. Кажи малко повече симптоми - върти ли въобще?


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#3
Върти, на въртене добре го докарва.
Но след това нищо не се случва.

Имам подозрения, че не се качва бензин до двигателя, но трябва да търся майстор да го погледне.

последните 2-3 седмици малко се мъчеше при паленето. Мислех си да не е от студа, но явно сериозен е бил проблема.


Може пък да е някаква бензинова помпа...
Reply

#4
И аз имам от време на време проблем с паленето. И при мен върти, но сякаш няма гориво и след няколко опита пали. И после доста време няма проблеми. Общо взето за пръв път го направи преди около 7-8 месеца и общо 4-5 пъти да го е правила. Като последният път преди 3 дни беше най-сериозно. Запали на 4ят или 5ят път, с доста въртене. Добре че акомулатора е як.
Мисля си дали не е от горивният филтър, който е на около 37хил. от последната смяна. Аз от 22 карам на газ, но то май въртеше постоянно помпата и предполагам, че няма значение, че съм карал на газ, той филтъра пак се замърсява.
Reply

#5
може да видите да си проверите бензиновите регулатори...МОже да ги провеите като извадите вакумните им тръбички които влизат в дросела и вижте дали има мирис или са влажни на бензин...Ако има бензин там то това е проблем...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)