The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
info za AIR BAG

#1
Здравейте колеги!
Интересувам се от въздушната възглавница, понеже имах инцидент и искам да си я възстановя. Кава е процедурата? Има ли някакви датчици които трябва да сменям? Във волана ли е системата и т.н. Става въпрос за Волво 850 ГЛТ комби 2000сс 20В 1994г. Благодаря ПРЕДВАРИТЕЛНО колеги!
Reply

#2
Значи системата е следната, първоначално изчиташ грешките на модула за еърбега. И в зависимост от удара имаш два варианта - ако е бил слаб - всичко е ок, модула само ще се оплаква че му го няма еърбега и просто при инсталиране на "новия" ще трябва да се изчистят грешките и всичко е ок. Ако удара обаче е бил "по-"сериозен е възможно и модула за управлението на еърбеците да е дал фира. При него реално при силен удар може да се прецака акселероментъра. Както и да е, в такива случай се подменя целия модул. Това се хваща ако модула избичи грешка 1-1-2 или 1-1-0 (това трябва да се провери!!! не съм сигурен, дали точно това бяха кодовете). Вече за самия еърбег. По ВИДА го дават, че ако е сработил бег-а трябва да се подмени и кабела който е на една макаричка зад волана. Това се налага поради това, че когато изгърми бега, озад газ-генератора се нагрява до много висока температура и се топи буксата на кабела. Реално буксата може и да не е стопена, но за-по сигурно е добре да се подмени и това, не е сложно - просто трябва да се свали волана. А пък да се рискува, че буксата на външен вид си е ОК пък да се окаже нещо не-наред - няма смисъл.
Reply

#3
Проверих грешките, но немога да намеря таблица да ги разчета.
На модул "А" цокъл 7 ми даде - 1.2.2 , 2.4.3
На модул "В" цокъл 5 - 2.4.2 , 2.1.2 , 2.3.2 , 2.1.3
На едно място чета че се диагносцира на модул "А" на друго на "В". Нещо немога да схвана!?!
Ако можете да ми пратите някоя свясна таблица ще съм ви много благодарен. Tongue
Reply

#4
sstopp Wrote:Проверих грешките, но немога да намеря таблица да ги разчета.
На модул "А" цокъл 7 ми даде - 1.2.2 , 2.4.3
На модул "В" цокъл 5 - 2.4.2 , 2.1.2 , 2.3.2 , 2.1.3
На едно място чета че се диагносцира на модул "А" на друго на "В". Нещо немога да схвана!?!
Ако можете да ми пратите някоя свясна таблица ще съм ви много благодарен. Tongue
Колега дай си скайп-а да ти ги пратя само че са на руски :roll:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)