The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
чукане от предницата на S60 D5 2004

#1
Здравейте колеги,
от известно време имам едно странно чукане в предната лява част на колата, което изчезва и се появява през доста странни интервали. Примерно няколко дни се чува и след това няколко дни изчезва. Звука е като метал в метал и се проявява когато минавам през лежащи полицаи, сменям рязко посоката на движение с кормилато при бързо преминаване през кръгови движения или когато ускорявам малко по зверски. Почуква 2-3 пъти и изчезва. Имате ли идея какво може да е и как да се провери лесно.


Поздрави,
Ицо
Reply

#2
Колега, това най вероятно е една от тампоните на МакФерсона, сигурно горня. Известно е че избухват доста често на V70/S60/S80. Признаците бяха същите на мен както Вие описахте преди да си ги смена. До колкото знам, определени тампони на МакФерсоните на тези модели са идентични. Аз карам V70II, но горните тампони са заменяеми с тези от XC90...който са по хеви дюти. Ако тампона е скъсан, то ще се вижда като вдигнеш капака... но зависи каде е скъсан.
03/2000 V70II 2.5 TDi / 140hp
"Of all the things I've lost, I miss my mind the most"
Reply

#3
speed_boy Wrote:Здравейте колеги,
от известно време имам едно странно чукане в предната лява част на колата, което изчезва и се появява през доста странни интервали. Примерно няколко дни се чува и след това няколко дни изчезва. Звука е като метал в метал и се проявява когато минавам през лежащи полицаи, сменям рязко посоката на движение с кормилато при бързо преминаване през кръгови движения или когато ускорявам малко по зверски. Почуква 2-3 пъти и изчезва. Имате ли идея какво може да е и как да се провери лесно.


Поздрави,
Ицо


При мен пък е отдясно... :? И най смешното е че цялата предница е преглеждана и то няколко пъти в различни сервизи навсякаде казват всичко е наред. :wink: Последно и Жоро стигна до същото заключение след като повече от половин час внимателно оглежда цялата предница. :roll:
Reply

#4
Tisho Wrote:При мен пък е отдясно... :? И най смешното е че цялата предница е преглеждана и то няколко пъти в различни сервизи навсякаде казват всичко е наред. :wink: Последно и Жоро стигна до същото заключение след като повече от половин час внимателно оглежда цялата предница. :roll:

Жоро наистина е супер внимателен човек, спор няма. Факта е че много малка част (ако въобще нещо) от тампоните спецялно на МакФерсоните се виждат с просто око. Той веднъж ми беше обяснил че определени тампони на МакФерсоните неможе да се опишат като безпроблемни без да се демонитрат амортисъорите и да се извадят и видят.
03/2000 V70II 2.5 TDi / 140hp
"Of all the things I've lost, I miss my mind the most"
Reply

#5
ThEccentric Wrote:Жоро наистина е супер внимателен човек, спор няма. Факта е че много малка част (ако въобще нещо) от тампоните спецялно на МакФерсоните се виждат с просто око. Той веднъж ми беше обяснил че определени тампони на МакФерсоните неможе да се опишат като безпроблемни без да се демонитрат амортисъорите и да се извадят и видят.

Нови са и двата тампоня, като е сменен и единия лагер.
Амортисьорите също са нови(старите си отидоха безславно по хубавите ни пътища).
Reply

#6
Благодаря на всички колеги за изказаните мнения. В крайна сметка може би най-добре ще е да се разглоби предницата и да се проверят тампоните директно. Ще опитам да намеря време и да отскоча до 1 приятел, който има оборудван гараж, да вдигнем колата и да видим директно за какво става въпрос с риск да си изгубим времето ако не открием нищо. Но поне ще сме опитали. Когато проверим колата ще пиша пак във форума какъв е бил проблема при мен и дали сме открили нещо.

За тампони от XC90 - ако е сигурно че ще станат бих купил директно от тях, очаквам съвети от колеги, които са пробвали.

Оставям въпроса отврен докато успея да разглобя предницата, кой знае - може пък някой колега с опит да сподели полезна информация с нас.

Поздрави на всички,
Ицо
Reply

#7
speed_boy Wrote:За тампони от XC90 - ако е сигурно че ще станат бих купил директно от тях, очаквам съвети от колеги, които са пробвали.

Тампоните на МакФерсоните са едни и същи за следните коли:

S80 Series, 1999 to 2006.
V70 Series, 2000 to 2008.
XC70 Series, 2001 to 2007.
S60 Series, 2001 to 2009. <<===
XC90 2003 onwards, Front.


<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.partsforvolvosonline.com/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=spring+seat" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.partsforvolvosonline.com/adv ... pring+seat</a><!-- m -->
03/2000 V70II 2.5 TDi / 140hp
"Of all the things I've lost, I miss my mind the most"
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)