The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем : Хидравлика на S40 96г.

#1
Здравейте колеги, от няколко дена имам следният проблем : при въртене на волана (не само в крайните точки ляво-дясно) в движение и на място нещо ми цвили хидравликата. Ще съм ви благодарен, ако ме насочите къде може да е проблема и как евентуално да го отстраня. Колата е s40 1996г, 1.8 рено двигател,бензин(115к.с.)

Благодара предварително Wink
Volvo S40, 1.8 бензин, 1996г.
Reply

#2
Здравей колега. Провери първо дали имаш достатъчно хидравлична течност. Отвори капачката и с измервателната щека ще направиш тази визуална проверка. Виж и за евентуални течове от маркучите или дали самата рейка е омаслена.Пиши и откъде си, че да те ориентираме към познати сервизи и майстори. Успех .

П.П. Защо обаче реши, че си с двигател на рено?!? Айде скоростната кутия е на рено, ама 1,8 двигателя е на базата на MPI на мицубиши, естествено с доработка от волво :wink: Big Grin .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#3
Аз съм чувал че същия мотор го слагали в Лагуните но без пълната инжекция и е под 100 к.с., не знам вярно ли е това.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
bell Wrote:Аз съм чувал че същия мотор го слагали в Лагуните но без пълната инжекция и е под 100 к.с., не знам вярно ли е това.

Лично аз не съм виждал нито една лагуна с такъв двигател, но може и да има.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#5
Благодаря за бързите отговори, за двигателя в който и сервиз да съм ходил всички ми казват, че мотора на колата е рено както и скоростната кутия. За нивото на хидравликата утре преди да тръгна на път с колата ще погледна, но преди около 2-3 седмици последно си проверявах нивата на всички течности в колата и си бяха в норма. Иначе съм от Бургас, за сервизи няма да откажа да ми препоръчате някой сностен, въпреки че ходя при едни познати и засега съм доволен въпреки, че взимат малко по-скъпо от другите, но каквото съм отремонтирал при тях повторно не се е чупило. Като установя резултата от проверката утре ще пиша за някакъв резултат, отново благодаря на отзовалите се Wink
Volvo S40, 1.8 бензин, 1996г.
Reply

#6
Здравейте пак, днес гледах за течове - видимо всичко е сухо около маркучите, рейката и под колата няма грам течност, както и няма нищо омаслено. Отворих, долях 20-30 грама течност в казанчето за да стигне до максималното ниво покарах малко колата, не шумолеше хидравликата, но след 20-30 минути каране пак забочна на цвили :/ Нямам идея какво да я правя Sad
Volvo S40, 1.8 бензин, 1996г.
Reply

#7
Здравей колега.Още ли цвили колата ти.Аз имам същия проблем със същите симптоми.Долях "Валволин"-червено х.масло,защото строто е червено.Спря този гаден шум,но за 2-3 дни.Сега пак ме дразни-незнам какво да направя и пак ще трябва дасе ходи на сервиз :x
Задай глупав въпрос и ще получиш глупав отговор!
V40,1999г,115к.с.
Reply

#8
Като се замисля сега и моята хидравлична системва на волана шуми/цвили при завъртане в крайна лява/крайна дясна позиция.Само тогава и на място.
долях АТФ хидравлично масло на ОМВ(червено)V, дори над максимума и сега натича от капачката на резевоарчето.
При мен такива са симптомите....

Колеги, простете ми спама, :oops: но паради факта ,че нямам Вадис, а от Замунда не я свалих(защото няма сийдване) Sad много моля каталожния номер на кабелите на бобините и свещите........
За да знам , на каква цена са в Мото Пфое.
Обезмаслявах и мих двигателя и се появи проблем-загуба на мощ, придръпване.Дне установих проблем в кабелите.(опитахме с други такива). Cry
Предллагат ми кабели марка ,,Тесла", но искам оригинални за Волво С 40 първмо поколение, ако изобщо ги имат налични в Мото- Пфое! :?
МОЛЯ ЗА КАТАЛОЖНИЯ НОМЕР НА КАБЕЛИТЕ! :oops:

ИЗВИНЕТЕ ЗА НАХАЛСТВОТО! :oops:
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#9
Razsipnik Wrote:Като се замисля сега и моята хидравлична системва на волана шуми/цвили при завъртане в крайна лява/крайна дясна позиция.Само тогава и на място.
долях АТФ хидравлично масло на ОМВ(червено)V, дори над максимума и сега натича от капачката на резевоарчето.
При мен такива са симптомите....

Колеги, простете ми спама, :oops: но паради факта ,че нямам Вадис, а от Замунда не я свалих(защото няма сийдване) Sad много моля каталожния номер на кабелите на бобините и свещите........
За да знам , на каква цена са в Мото Пфое.
Обезмаслявах и мих двигателя и се появи проблем-загуба на мощ, придръпване.Дне установих проблем в кабелите.(опитахме с други такива). Cry
Предллагат ми кабели марка ,,Тесла", но искам оригинални за Волво С 40 първмо поколение, ако изобщо ги имат налични в Мото- Пфое! :?
МОЛЯ ЗА КАТАЛОЖНИЯ НОМЕР НА КАБЕЛИТЕ! :oops:

ИЗВИНЕТЕ ЗА НАХАЛСТВОТО! :oops:



Пускай си своя тема че така спамим на човека,иначе това е за теб:


Attached Files Thumbnail(s)
       

.pdf   kabeli.pdf (Size: 135.14 KB / Downloads: 159)
.pdf   kabeli.pdf (Size: 135.14 KB / Downloads: 159)
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)