The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 850 94

#21
Яко е , но няма да мога да го храня тоя змей. Smile
Колко ли лапа всъщност, някой да знае ?
Reply

#22
Яко е , но няма да мога да го храня тоя змей. Smile
Колко ли лапа всъщност, някой да знае ?


Attached Files
.doc   NIKove.doc (Size: 67 KB / Downloads: 1)
Reply

#23
derwin Wrote:Яко е , но няма да мога да го храня тоя змей. Smile
Колко ли лапа всъщност, някой да знае ?

В този каталог го пишат 9.4 среден. Това ще рече, че градско ще харчи поне 13-15. На извънградско ще е значително по-малко. Има турбина и ако на градско караш колата до 3000 оборота може да не изразходва толкова много (иначе казано да не докачи турбината).

Има няколко човека с 850 T5 в клуба. Единият е автоматик (orlincho), другият е с ръчни скорости (комбито на unguriano). Ако те видят темата, ще е добре да споделят за разхода.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#24
derwin Wrote:Яко е , но няма да мога да го храня тоя змей. Smile
Колко ли лапа всъщност, някой да знае ?

В този каталог го пишат 9.4 среден. Това ще рече, че градско ще харчи поне 13-15. На извънградско ще е значително по-малко. Има турбина и ако на градско караш колата до 3000 оборота може да не изразходва толкова много (иначе казано да не докачи турбината).

Има няколко човека с 850 T5 в клуба. Единият е автоматик (orlincho), другият е с ръчни скорости (комбито на unguriano). Ако те видят темата, ще е добре да споделят за разхода.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#25
derwin Wrote:Шофьорската седалка беше яко напукана.

Предно дясно стъкло се свали , но при затварянето тръгна да ходи на е..м страна и не се затвори , наложи се да го затвориме с ръка
Стъклото на едната задна врата въобще не даде признаци че е живо
Единя халоген не светна
Мигач на калника не светна
Кората под жабката на мястото до шофьора беше счупена и висеше на една страна и се виждаха яко кабели

Климатика нещо не го усетих , можеби не успях да го пусна както трябва
При паленето на двигателя, стори ми се че малко се замисли, подържаше що годе постоянни обороти, около 1000 и малко
През цялото време, докато уж работеше климатика, се включваше и изключваше нещо като реле ( незнам дали е нормално).

От ауспоха хвърляше вода и почти безветен дим , не беше омаслен.
Цената която ми казаха вчера от автокъщата е 5200

Не разбрах къв е двигателя а и те не знаеха.

по интериорът си личи че собственика е бил мърльо, което обаче не е толкова страшно, по моргите се намират запазени части на сносни цени. По това описание ме навжда на мисълта, че е внесена от италия там имат такова отношение към колите. Това е малко нож с две остриета.

климатика / да не еклиматроник само / няма как да не го усетиш трябва да духа студено, слагаш вентилатора на най студено, пускаш на макс и след 2-3 най много 5 мин от отворите трябва да излиза СТУДЕН въздух, цъкането е нормално тогава включва компресора. Задължително трябва да се вкючи перката на вентилатора. Това означава че е вдигнал вече налягането и работи. Може наистина да няма достатъчно фреон. Друг е въпросът защо го губи

Нормалните обороти на празен ход са 850. Не трябва да играят, при студен двигател е нормално да се повишат, но в това топло време би трябвало бързо да спаднат

Водата и белия дим са нормални за тези коли, правят много конденз. Пушекът обаче трябва да е бял / ще го забележиш основно есен и зима когато се покрива с пара /, сега не би трябвало да излиза, освен ако не е било сутрин и да се издига нагоре, подобно на пара от вода

Дай номера на двигателя и ще ти кажа какъв е.

Цената е сравнително добра, но все пак аз сравнявам с мойта / на която искам 7000 / и без да съм я видял. Не мога да ти кажа колко ще ти струват ремонтите само по описание. Може да са "жълти " стинки а може и доста да се оръсиш.

Пак ти казвам не бързай, оглеждай внимателно и питай. Успех!

пп: разход 8 извънграда, 10-12 в града, средно 9. Когато си правя сметките винаги залагам 9 и досега не съм закъсвал. Обаче това е ЛИЧЕН ОПИТ и при МОЯ стил на каране и екплоатация. Не гарантирам че при някой друг няма да се промени на горе или надолу
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#26
derwin Wrote:Шофьорската седалка беше яко напукана.

Предно дясно стъкло се свали , но при затварянето тръгна да ходи на е..м страна и не се затвори , наложи се да го затвориме с ръка
Стъклото на едната задна врата въобще не даде признаци че е живо
Единя халоген не светна
Мигач на калника не светна
Кората под жабката на мястото до шофьора беше счупена и висеше на една страна и се виждаха яко кабели

Климатика нещо не го усетих , можеби не успях да го пусна както трябва
При паленето на двигателя, стори ми се че малко се замисли, подържаше що годе постоянни обороти, около 1000 и малко
През цялото време, докато уж работеше климатика, се включваше и изключваше нещо като реле ( незнам дали е нормално).

От ауспоха хвърляше вода и почти безветен дим , не беше омаслен.
Цената която ми казаха вчера от автокъщата е 5200

Не разбрах къв е двигателя а и те не знаеха.

по интериорът си личи че собственика е бил мърльо, което обаче не е толкова страшно, по моргите се намират запазени части на сносни цени. По това описание ме навжда на мисълта, че е внесена от италия там имат такова отношение към колите. Това е малко нож с две остриета.

климатика / да не еклиматроник само / няма как да не го усетиш трябва да духа студено, слагаш вентилатора на най студено, пускаш на макс и след 2-3 най много 5 мин от отворите трябва да излиза СТУДЕН въздух, цъкането е нормално тогава включва компресора. Задължително трябва да се вкючи перката на вентилатора. Това означава че е вдигнал вече налягането и работи. Може наистина да няма достатъчно фреон. Друг е въпросът защо го губи

Нормалните обороти на празен ход са 850. Не трябва да играят, при студен двигател е нормално да се повишат, но в това топло време би трябвало бързо да спаднат

Водата и белия дим са нормални за тези коли, правят много конденз. Пушекът обаче трябва да е бял / ще го забележиш основно есен и зима когато се покрива с пара /, сега не би трябвало да излиза, освен ако не е било сутрин и да се издига нагоре, подобно на пара от вода

Дай номера на двигателя и ще ти кажа какъв е.

Цената е сравнително добра, но все пак аз сравнявам с мойта / на която искам 7000 / и без да съм я видял. Не мога да ти кажа колко ще ти струват ремонтите само по описание. Може да са "жълти " стинки а може и доста да се оръсиш.

Пак ти казвам не бързай, оглеждай внимателно и питай. Успех!

пп: разход 8 извънграда, 10-12 в града, средно 9. Когато си правя сметките винаги залагам 9 и досега не съм закъсвал. Обаче това е ЛИЧЕН ОПИТ и при МОЯ стил на каране и екплоатация. Не гарантирам че при някой друг няма да се промени на горе или надолу
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#27
Тя май отдавна не беше карана , щото дисковете на спирачките бяха фанали ръжда.

gadnia_metal Wrote:Дай номера на двигателя и ще ти кажа какъв е.

Лошото е, че ВИН-а който преписах отвътре на десния калник под капака не е верен, а тея от къщата нищо не знаят.
Май ще ходя пак в петък, събота или неделя да гледам какво съм пропуснал.
Намерих едно tutorial-че, от където поне научих как се отваря панорамното стъкло и от къде се движат страничните огледала, и кво значат алармите на таблото (светеше алармата за спирачната течност).
Тея кво ме баламосваха че била обслужена, д..а .

http://new.volvocars.com/ownersdocs/1994...l#contents
Reply

#28
Тя май отдавна не беше карана , щото дисковете на спирачките бяха фанали ръжда.

gadnia_metal Wrote:Дай номера на двигателя и ще ти кажа какъв е.

Лошото е, че ВИН-а който преписах отвътре на десния калник под капака не е верен, а тея от къщата нищо не знаят.
Май ще ходя пак в петък, събота или неделя да гледам какво съм пропуснал.
Намерих едно tutorial-че, от където поне научих как се отваря панорамното стъкло и от къде се движат страничните огледала, и кво значат алармите на таблото (светеше алармата за спирачната течност).
Тея кво ме баламосваха че била обслужена, д..а .

http://new.volvocars.com/ownersdocs/1994...l#contents
Reply

#29
какво значи не е верен :evil:
щом е карана в бг искай да видиш талона
там трябва да е и номера на рамата и на двигателя
рамата трябва да съвпада с вин-а който си преписал
номера на двигателя трябва да започва с В52...нещо си

В5202 2000см3; 10V - 93kw/126кс
В5204 2000см3; 20V - 106kw/144кс
B5252 2500см3; 10V - 106kw/144кс
В5254 2500см3; 20V - 125kw/170кс
В5204Т 2000см3; 10V - 155kw/210кс
В5234Т 2300см3; 20V - 166kw/225кс
В5234Т5 2300см3; 20V - 166/177kw/225/240кс-автоматична или механична скоростна кутия

като дадеш на контакт трябва да светнат много лампички, след запалване всички трябва да изгаснат, коя по рано коя по късно
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#30
какво значи не е верен :evil:
щом е карана в бг искай да видиш талона
там трябва да е и номера на рамата и на двигателя
рамата трябва да съвпада с вин-а който си преписал
номера на двигателя трябва да започва с В52...нещо си

В5202 2000см3; 10V - 93kw/126кс
В5204 2000см3; 20V - 106kw/144кс
B5252 2500см3; 10V - 106kw/144кс
В5254 2500см3; 20V - 125kw/170кс
В5204Т 2000см3; 10V - 155kw/210кс
В5234Т 2300см3; 20V - 166kw/225кс
В5234Т5 2300см3; 20V - 166/177kw/225/240кс-автоматична или механична скоростна кутия

като дадеш на контакт трябва да светнат много лампички, след запалване всички трябва да изгаснат, коя по рано коя по късно
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)