The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дойде време за смяна на маслото.Каква марка, откъде?

joro74 Wrote:Можеш да проверяваш за какво масло трябва тук:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9024084&contentId=7044829" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.castrol.com/castrol/iframe.d ... Id=7044829</a><!-- m -->

10/40 го дават като алтернатива, основното е 5/40. За лятото няма разлика, но за зимата по добре го смени с 5/40.


Мислех първо така.Но брадчед ми понеже той се заниамва с авточасти,ми каза сложи му 10в40 за да видиш дали ще гори.Понеже сега я купувам и не знам кокло е таферен двг-то.И каза на есен ако не гори и е наред си сложи квото искаш.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

MatZo Wrote:
joro74 Wrote:Можеш да проверяваш за какво масло трябва тук:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9024084&contentId=7044829" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.castrol.com/castrol/iframe.d ... Id=7044829</a><!-- m -->

10/40 го дават като алтернатива, основното е 5/40. За лятото няма разлика, но за зимата по добре го смени с 5/40.


Мислех първо така.Но брадчед ми понеже той се заниамва с авточасти,ми каза сложи му 10в40 за да видиш дали ще гори.Понеже сега я купувам и не знам кокло е таферен двг-то.И каза на есен ако не гори и е наред си сложи квото искаш.

Коректно ти е казал братовчед ти!
Понеже не знаеш дали няма да гори маслото, при първото обслужване слагай пхолусинтетично моторно масло 10В40...
Ако не го пипа-минаваш на пълна синтетика %Ве40......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

Razsipnik Wrote:Уважаеми колеги, вече направих кръгло 10 000 км. на моето С 40, от както го имам.Мисля да сменя вмаслото именно сега, а не да чакам да стигне препоръчителните 15 000 км.
Първо , защото колата е карана доста в задръстания.
Второ, защото карам доста бързо на дълъг път(ерго на високи обороти)
Трето, първата смяна на масл еше с Мобил 1 от един сервиз, но им нямам доверие.
Понеже още съм неопитен ВИ МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ОТНОСНО МАРКА И ОТКЪДЕ ДА ГО КУПЯ.
НАИСТИНА ИСКАМ КАЧЕСТВЕНО МАСЛО.
Знам че Волво препоръчват Кастрол, но в България е бъкано с менте на тази марка.
Колебая се за ,,Биксол" на ОМВ.
Със сигурност обаче ще сложа пълна синтетика 5��Ве40.
Зная, че за моята кола идва тънко, защото е на доста годинки, но съм решил да я поглезя.
Колата ми е с 2,0 литровия двигател 140 к.с.

Много моля има ли колеги пробвали Политрон?Чета им сайта от месеци и , ако и 50% от това, което е написано е вярно то мисля, че си заслужава подобна инвестиция.
От друга страна ми се струва доста рекламно-бомбастична информацията?
Засега не ми свети ламапа ,,Сървис".


значи добре ми е казал.Той е стара кримка.намери ми хубави маркови части на добри цени.За 320 лв пълно обслужване с малсо филтри ремъци и ролки.Без тази обтяжната дето е скъпарска.тя като гледам е наред.Чудя се дали да сменя и фтулките на скоростния лост.Даже не се чудя ми ще го направя.Не вярвам да сгреша.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

Razsipnik Wrote:Ако Мотул не е истинско моторно масло?????? :roll:

На мен доставчиците ми от Евро07 ми казаха, че Статойл е истинското за Volvo...? :roll: Колко съм им повярвал, е др. въпрос. Знаете ли къде може да се намери оригиналното масло на Волво? Само в МП???
Reply

Аз поне не се сещам кой друг в България е оторизиран да продава неща с марката Волво :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

joro74 Wrote:Аз поне не се сещам кой друг в България е оторизиран да продава неща с марката Волво :-)

Колега, може да ти се стори извратено, ама какво да правя като с това се занимавам:

Чл. 15. (1) (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Притежателят на правото върху марка не може да забрани използването й за стоки, които са пуснати на пазара на територията на държавите - членки на Европейския съюз, съответно на Европейското икономическо пространство с тази марка от него или с негово съгласие.

МП продават стоки с марка Volvo, защото са си договорили добри доставни цени. Всеки търговец има право да продава продукти с марката Волво, стига да ги взима от ЕС /а не от Китай или Тайланд/.

Т.е. в момента, в който Волво пуснат на пазара в Швеция някакъв нов продукт, всеки български едноличен търговец с магазин в гаража може да отиде в Швеция, да купи от новия продукт, да си го внесе в България и да си го продава. Това се нарича паралелен внос. Паралелните вносители си имат асоциация и т.н.

Чл. 15 ЗМГО това има предвид. Целта е да се защити конкуренцията и да се уеднакви пазара. А не там да ми го продават по 30 евро тубата, а тука по 140 лв.

На практика обаче, има възможност представител на регистранта на марката да мине една специална процедурка, включваща разни заявления до митническите органи и в крайна сметка да спре стоките с тази марка на митницата. В крайна сметка, след като съдът се произнесе, стоките се освобождават. Не знам дали Волво ги правят тия мизерии, но не би трябвало след като в тяхното представителство не можеш да си намериш СВЕЩИ!!! в наличност за най-популярния им и масов модел: S/V-40.

Т.е. нямат елементарни консумативи за Волво на склад. Единственото обяснение защо никой не е започнал да внася оригинални части и консумативи за Волво /вкл. масла/ е, че титуляра си стои зад гърба на официалния вносител и не дава цени за кой да е.
Reply

Съмнявам се да се занимават. Всичко е до липса на пазар - колко човека биха си го купили?! Досега извън официален представител съм намирал само масло на Форд и Опел. Форд си го внася магазина на Симеон от Турция (или му го носят колегите от околните магазини :-)) и го продава малко по-евтино от МотоПфое, за Опел се твърди, че полицайте продават маслото за астрите.

Масло за Волво има в Amazon, но само в USA - не си заслужава разправията с доставката. Откъм масла надценката на Мото Пфое не е висока. Масло с гарантиран произход и същите качества пак си излиза толкова пари.

Например след 2000 година маслата на Волво са Castrol. EDGE 5W30 е 33 лв на литър в Мото Пфое в опаковка Волво, 32 лв в Практикер в опаковка Castrol.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)