This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Последен въпрос преди да мина газ
Колеги ГИто ще е Фобос. Въпросът е обаче дали в Долни Богров(Фобос сервиз) или в Горна Баня (Еврогаз).
Цитирай
Thanks given by:
Колеги в четвъртък ще я сложат. Реших да бъде в Еврогаз в Горна Баня. Хареса ми първоначалното отношение което имаха към мен. Обясниха ми подробно всичко и най - вече спестиха ми някой лев, като ми препоръчаха да сложа Изигаз вместо Фобос и да не слагам бутилка на мястото на резервната гума. Повече инфо в петък като взема колата. Надявам се да не ме разочароват.
Цитирай
Thanks given by:
tzekol7 написа:Колеги в четвъртък ще я сложат. Реших да бъде в Еврогаз в Горна Баня. Хареса ми първоначалното отношение което имаха към мен. Обясниха ми подробно всичко и най - вече спестиха ми някой лев, като ми препоръчаха да сложа Изигаз вместо Фобос и да не слагам бутилка на мястото на резервната гума. Повече инфо в петък като взема колата. Надявам се да не ме разочароват.

Колата е готова. Монтажът изглежда перфектен. Няма стърчащи кабели и други такива. Всичко е много прибрано.
Като я покарам повечко ще пиша повече. За сега препоръчвам Еврогаз сервиз.
Цитирай
Thanks given by:
Честита придобивка и желая безаварийно ползване на колата с новото гориво!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185к.с. М66 /22.11.2005г./
Цитирай
Thanks given by:
Честито!
Онази вечер преди монтажа, щях да пиша, ноо.....
А сега със закъснение се сетих... след като всичко е готово:
Дано да са ти сложили реле за прекъсване работата на бенз.помпа. :wink:
Цитирай
Thanks given by:
А има ли нужда да се прекъсва, защото все разбирачи изкарват митове, че нагаряли инжекторите. И същите сменят често бензинови помпи, а карат повече на газ. Някой ако има наблюдения да сподели - по-добре е да работи бензиновата помпа докато колата е на газ или не?
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Цитирай
Thanks given by:
tonyfireman написа:А има ли нужда да се прекъсва, защото все разбирачи изкарват митове, че нагаряли инжекторите. И същите сменят често бензинови помпи, а карат повече на газ. Някой ако има наблюдения да сподели - по-добре е да работи бензиновата помпа докато колата е на газ или не?

Ами Тони, както е казано-няма вечно щастие. Въпрос на личен избор и на вслушване в съветите на газовите майстори.
Ако изключваш помпата й щадиш живота, но за сметка на инжекторите и по-точно при високата температура и без бензин се получават лакови отлагания по тях. Мен лично моя майстор ме посъветва да не спирам помпата, въпреки, че аз настоятелно го помолих.От февруари 2008г. карам така и не съм имал проблеми. То е ясно, че е въпрос на време и късмет докога ще издържи бензиновата помпа. Както казах по-горе-въпрос на избор.Поздрави.

П.П. Естествено, че ще има и мнения в другата посока. Аз споделям при мен как е :wink: Big Grin .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185к.с. М66 /22.11.2005г./
Цитирай
Thanks given by:
И аз предпочитам помпата да работи, имам три лични коли ( това е лично мое мнение ) и всичките са ми газифицирани и с работещи инжекционни бензинови помпи, дори за миг не съм се замислял да им спирам помпите и никога не съм имал проблеми.
Навремето имах едно Ауди механичен инжекцион, при него няма избор и помпата се спира при монтажа на газова система, след 5-6 месега помпата блокира и спря да се движи без да е изгоряла, но тук наистина всеки си има собствено мнение, затова на никого не натрапвам моето мнение а просто го споделям. :wink:
Сервиз за монтаж на газов инжекцион.
Цитирай
Thanks given by:
4-5 години карам на газ и работеща помпа и нямам никакви оплаквания. Само трябва да се следи да не остане колата без бензин! Нека лампата за бензина да не свети.
Цитирай
Thanks given by:
tzekol7 написа:
tzekol7 написа:Колеги в четвъртък ще я сложат. Реших да бъде в Еврогаз в Горна Баня. Хареса ми първоначалното отношение което имаха към мен. Обясниха ми подробно всичко и най - вече спестиха ми някой лев, като ми препоръчаха да сложа Изигаз вместо Фобос и да не слагам бутилка на мястото на резервната гума. Повече инфо в петък като взема колата. Надявам се да не ме разочароват.

Колата е готова. Монтажът изглежда перфектен. Няма стърчащи кабели и други такива. Всичко е много прибрано.
Като я покарам повечко ще пиша повече. За сега препоръчвам Еврогаз сервиз.

Супер. На извънградско, но с около 100км/ч благодарение на трафика - 8,5 л./ 100км и цена от 98ст/л няма какво повече да желая. При баир обаче и опит за изпреварване 140 кончета са малко по спънати отколкото на бензин, но не е болка за умиране.
Ах ,ако ги имах тези 1000лв, една година по-рано.....
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)