The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Светват всички лампи на таблото, а двигателят работи

#11
Благодаря!

Не се бях сетил за това... Този ремък обаче не е ли с един автоматичен обтегач? Може би се е отворил докрай - ще го погледнем в понеделник...

Лек ден!
Reply

#12
Благодаря!

Не се бях сетил за това... Този ремък обаче не е ли с един автоматичен обтегач? Може би се е отворил докрай - ще го погледнем в понеделник...

Лек ден!
Reply

#13
Ще използвам темата, за да не задръствам форума с нова.

Оня ден както се прибирах по магистралата и по едно време забелязах, че лампата на акумулатора и тази за ABS-а светят. Брех, веднага си помислих за най-лошото, а именно - скъсан ремък. Това се и оказа - ремък на алтернатора. Обаче номерът с чорапогащника (верно, за пръв път ми е) не сполучи - веднага се замота и скъса.

Ща не ща прибрах се така - акумулатора ме остави чак пред вкъщи. За да изпреваря забележките, ще спомена, че имам 3 ремъка, така че водната помпа си имаше ремък и нямах проблем с охлаждането.

Притесних се, разбира се. Все пак - ремък на 10000 км...

Отидох при майстора (заникъде не съм с двете мои смотани ръчички сам да се оправям) и той ме успокои, вика няма страшно, дошло му е времето, ей сегинка ще го сменим. Сложи го и като тръгна да натяга алтернатора - болтът играе. Е туй ей-сегинка дълго беше.

Какво се оказа - тампоните на алтерантора се скапали, от това той се е саморазхлабвал, докато накрая е кльохнал, че и единия винт счупил, ремъкът се разхлабил и запалил, и впоследствие скъсал. Дори и да бях имал резервен ремък с мен и да можех да го сменя, нищо нямаше да направя.

Сега преди път вече и ремъците ще проверявам колко са натегнати.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#14
Ще използвам темата, за да не задръствам форума с нова.

Оня ден както се прибирах по магистралата и по едно време забелязах, че лампата на акумулатора и тази за ABS-а светят. Брех, веднага си помислих за най-лошото, а именно - скъсан ремък. Това се и оказа - ремък на алтернатора. Обаче номерът с чорапогащника (верно, за пръв път ми е) не сполучи - веднага се замота и скъса.

Ща не ща прибрах се така - акумулатора ме остави чак пред вкъщи. За да изпреваря забележките, ще спомена, че имам 3 ремъка, така че водната помпа си имаше ремък и нямах проблем с охлаждането.

Притесних се, разбира се. Все пак - ремък на 10000 км...

Отидох при майстора (заникъде не съм с двете мои смотани ръчички сам да се оправям) и той ме успокои, вика няма страшно, дошло му е времето, ей сегинка ще го сменим. Сложи го и като тръгна да натяга алтернатора - болтът играе. Е туй ей-сегинка дълго беше.

Какво се оказа - тампоните на алтерантора се скапали, от това той се е саморазхлабвал, докато накрая е кльохнал, че и единия винт счупил, ремъкът се разхлабил и запалил, и впоследствие скъсал. Дори и да бях имал резервен ремък с мен и да можех да го сменя, нищо нямаше да направя.

Сега преди път вече и ремъците ще проверявам колко са натегнати.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#15
Ремонт на алтернатора.
Или четките или пистите са заминали.
Първото с отверка се отвива и вижда, може и второто да се види.
Стига да е на удобно място за гледане или с огледало и светлина :wink:
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#16
Ремонт на алтернатора.
Или четките или пистите са заминали.
Първото с отверка се отвива и вижда, може и второто да се види.
Стига да е на удобно място за гледане или с огледало и светлина :wink:
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#17
алтернатор на 850 ако е дизел се сваля много лошо трябва да разглобиш полвината автомобил или да свалиш радиаторите
Reply

#18
алтернатор на 850 ако е дизел се сваля много лошо трябва да разглобиш полвината автомобил или да свалиш радиаторите
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)