The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ограничение до 190km/h

#21
Стойо,какви са тия твърдения за четвърта предавка и по-високата скорост, дето можело да се вдигне ?
С еднакви обороти и при предавателно число на пета по-малко от това на четвърта туй дет го казваш няма каак да се случи, анадън му !
Аз между Ст,Загора и Чирпан с моето дизелово комби си вдигнах 200 без проблем.
Може и да има ограничител на скоростта при бензиновите, които не са турбинирани.
Reply

#22
Аз между Ст,Загора и Чирпан с моето дизелово комби си вдигнах 2000 без проблем.
Мевдо тва с бойнга ли Big Grin Big Grin Big Grin ако е с 850-ката свали една нула :wink:
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#23
Значи имаш една бира от мен за най - бърз отговор !!!
Последната нула я видях , но реших да се избъзикам и да я оставя нарочно за да видя кой ще реагира най - бързо - жена ми е свидетел , ти си човека . Голям смях пада в момента у нас !!! Big Grin
Reply

#24
И маитап си трябва , а по темата аз на мойто комби му вдигнах 230км в резултат на това , половин час по късно двигателя изтропа и вече съм с Т5Р 211кс :wink:
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#25
mecheto Wrote:И маитап си трябва , а по темата аз на мойто комби му вдигнах 230км в резултат на това , половин час по късно двигателя изтропа и вече съм с Т5Р 211кс :wink:
Честито колега !
Това наскоро ли ?
Reply

#26
sstopp Wrote:
mecheto Wrote:И маитап си трябва , а по темата аз на мойто комби му вдигнах 230км в резултат на това , половин час по късно двигателя изтропа и вече съм с Т5Р 211кс :wink:
Честито колега !
Това наскоро ли ?
А почти година , всяко удоволствие се заплаща :wink:
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#27
По темата - възможно е да има ограничител на скоростта, за оборотите съм сигурен !
Reply

#28
mevdo Wrote:Стойо,какви са тия твърдения за четвърта предавка и по-високата скорост, дето можело да се вдигне ?
С еднакви обороти и при предавателно число на пета по-малко от това на четвърта туй дет го казваш няма каак да се случи, анадън му !
Аз между Ст,Загора и Чирпан с моето дизелово комби си вдигнах 200 без проблем.
Може и да има ограничител на скоростта при бензиновите, които не са турбинирани.
Мевдо между впрочем много коли с по-слаби двигатели на четвърта предавка вдигат повече от на пета ( не че не си прав за по-малкото предавателно число), но просто не могат да преодолеят въздушното съпротивление на пета предавка което е огромно и въртящия момент идва слаб на пета да го преодолее.Дано съм бил ясен, че и аз много не си разбрах.
П.П А при дизела си го има в изобилие( въртяшия момент де ) и затова при близки конски сили дизела преодолява по лено съпротивлението на въздуха на пета пред..
PASSAT B4 2.0
Reply

#29
моята кутия е с предавателно число на пета 0,716 Big Grin ,а познайте за какъваааааааа дълга 5 става въпрос Smile Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#30
Моето 850 с 143 кс 20 кл и 2000см3 вдига в момента с икономично настройване на газовата уредба 190 км/ч, но преди да му я сложа съм вдигал 210км/ч на бензин, а в началото с газовата без ограничение, но с разход 18 на 100 вдигаше 200 км/ч, сега гори 12-14 на 100 според скоростта така че и 190 като макс.скорост са приемливи, особено в България и при положение че няма проблеми с поддържането на тази скорост и се чувства все едно си караш с 130-140 км/ч...просто Волво имаш мощност без това да е натрапено и да е фикс идея на колата, но когато ти се наложи можеш поне в продължение на няколко часа да си пътуваш с макс.скорост.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)