The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ограничение до 190km/h

#31
Колябая се дали да сложа газ. Може ли да се монтира обикновен изпарител или трябва да е инжекцион? Каква марка е добре да е газовата уредба? Притеснявам се да нямам после проблеми с паленето на безин...

Иначе относно поддържането на максимална скорост съм съгласен. Миналия месец, като заковах 140 - 150 км/ч от София и намалих чак на входа на Пловдив. Не съм вдигал повече от 150, но ги поддържах стабилно, Точно 50 мин. от табела до табела. Никакви грижи по баирите или някакви проблеми с мотора.
Reply

#32
mecheto Wrote:И маитап си трябва , а по темата аз на мойто комби му вдигнах 230км в резултат на това , половин час по късно двигателя изтропа и вече съм с Т5Р 211кс :wink:

Те за това става въпрос. Не може да искаш от стара колица да дърпа като нова. И аз моето С40 го изюрках на 225 /и още можеше но ме достраша/ и сега съм с нов двигател /за ядовете не говоря/. Та сега съм решил да не пробвам вече колко ще вдигне достатъчни са ми и 140 - то и повече къде да вдигаш по нашите пътища. Апропо видяхте ли миналата седмица мерцедеса дето се наниза на мантинелата с над 200? Cry :evil:
Иначе принципно е важен разхода поне за мен. Ако е голям, а не дърпа значи нещо не е наред /свещи, филтри, помпа бензинова - при мен поне ги минах всички тези/.
леки и безаварийни
Reply

#33
Bonso Wrote:Колябая се дали да сложа газ. Може ли да се монтира обикновен изпарител или трябва да е инжекцион? Каква марка е добре да е газовата уредба? Притеснявам се да нямам после проблеми с паленето на безин...

Иначе относно поддържането на максимална скорост съм съгласен. Миналия месец, като заковах 140 - 150 км/ч от София и намалих чак на входа на Пловдив. Не съм вдигал повече от 150, но ги поддържах стабилно, Точно 50 мин. от табела до табела. Никакви грижи по баирите или някакви проблеми с мотора.
Няма проблем, ако искаш да сложиш газ, марката не е конкретна, смисъл моята е ловато, но и брц и ренцо ланди и други марки които решиш да сложиш според газаджията ти, те ги правят да си пали винаги на бензин, а след примерно 2000 об./мин. да си прехвърля на газ, но има и положение само на газ, което лично аз не препоръчвам защото моя опит показва че ако си палиш и покарваш около 10 процента от общите км на бензин поне 3-4 год.,че и повече откакто я имам няма дертове с газта, а ако имаш пари за ГИ е по-добре-няма да ти гърми и ще гори колкото и на бензин, аз обаче сметнах че не е нужно да влагам 1/3 от стойността на колата в агу инжекцион и си сложих обикновена от старата ми кола, гори с 2л повече отколкото на бензин, но аз така съм преценил и не мисля че е разумно в кола за 2000-2500лв на 15 и повече год. да се влагат около 850-1000 лв за газ.инж. Успех и дано мнението ми да те е насочило и да съм бил полезен.
.
Reply

#34
Bonso Wrote:Колябая се дали да сложа газ. Може ли да се монтира обикновен изпарител или трябва да е инжекцион? Каква марка е добре да е газовата уредба? Притеснявам се да нямам после проблеми с паленето на безин...
Без колебание се "газифицирай"!Ако ти позволяват финаисите газов ижекцион,за марка нали знаеш е като с маслото и жените всеки има собствено мение.Ако все пак не те притесняват инвестициите <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vialle.nl/home.html?L=1&cHash=42f430268f" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.vialle.nl/home.html?L=1&cHash=42f430268f</a><!-- m --> .Моделите на Volvo Bi Fuel са с такива газови уредби.А съм от части с такава ,сменил съм изпарителя с нов и като цяло съм доволен.В връзка с темата на газ съм подържал твърдо 170 км/ч с гуми 195/65 и 4 големи "кочове" това му беше максималното.На всички "бързаци" които имат 8 клас напомням формулата S=V.T(T=S/V)!!! Big Grin , а на нямащите <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rotten.com/(" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.rotten.com/(</a><!-- m -->не се препоръчва за хора с зрителна епилепсия и хиперчувствителни към анатомията на човека)
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#35
Благодаря за съветите и за информацията! Smile

p.s. n_markov- Какви са тези сайтове бе човек? Нямам думи просто... не е добре това... Аз съм юрист, но не и съдебен лекар например. Не се кефя на тези неща. Хора всякакви. Демокрация - който иска да ги гледа. :?

Поздрави,
Reply

#36
Bonso Wrote:p.s. n_markov- Какви са тези сайтове бе човек? Нямам думи просто... не е добре това... Аз съм юрист, но не и съдебен лекар например. Не се кефя на тези неща. Хора всякакви. Демокрация - който иска да ги гледа. :?

Поздрави,
Това е както съм написал за хора които нямат 8-ми клас :mrgreen: и не знаят какво става като караш с несъобразена скорост.Предопредил съм предварително за това че сайта не е за всеки !!!.
Всеки(в това число и аз) е карал с не съоразена скорост,но нека да караме умно и да мислим докато караме.Пиша това защото имам доста километри изминати и ми е кофти като виждам на пътя хора и превозни средства неможли да стигнат местоназначението си.Извинявам се на всички на които и е станало гадно.
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#37
Всеки(в това число и аз) е карал с не съоразена скорост,но нека да караме умно и да мислим докато караме.Пиша това защото имам доста километри изминати и ми е кофти като виждам на пътя хора и превозни средства неможли да стигнат местоназначението си.Извинявам се на всички на които и е станало гадно.[/quote]

Kолега дали караш с 250 или с 50км това е божа работа , кво ще те сполети .
Аз примерно на влизане в Банско има едно островче , с 50-60км макс с буса пукам предна лява гума на десен завой и фрас в острова , едно пълно кълбо на буса ; той тотална щета и браво че нямаше никой отсреща та извода е прост .
Който не кара не му се случва а вероятноста е едно към едно .

Та сега съм решил да не пробвам вече колко ще вдигне достатъчни са ми и 140 - то и повече къде да вдигаш по нашите пътища. Апропо видяхте ли миналата седмица мерцедеса дето се наниза на мантинелата с над 200?
Колега и тука дали мантинелата ще мине през 15м или 1м , ти пак си си труп
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#38
Принципно си прав Big Grin Но вероятноста (чисто математически) е по голяма да пострадаш по малко с по малка скорост.Аз видиях само откъртената мантинела....незнам как не е изтръгнал оградата...там е леко гадно виражче.
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#39
n_markov Wrote:Принципно си прав Big Grin Но вероятноста (чисто математически) е по голяма да пострадаш по малко с по малка скорост.Аз видиях само откъртената мантинела....незнам как не е изтръгнал оградата...там е леко гадно виражче.
По точно пътищата ни неструват , а оня с вектрата където се беше размазал заради дупка кво ,; написаха му акт за несъобразена скорост . Всичко ни е СЕЙР БГ. Confusedhock:
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#40
С моето 850 2.0 10 клапана, 126к.с.
На газ (обикновена газова ) - 180 (по GPS 176км/ч) , на бензин А95 - 10км/ч отгоре. Това е педала в ламарината. Имам леки подозрения за малко запушено задно гърне от стария катализатор преди да го сменя с гърне, но не съм сигурен. Вероятно толкова си може.
Разбира се това само за проба, обиновено рядко вдигам над 130 по магистралата. По баира към тунела от Пловдив към София като влезна в подножието на баира със 140 на 5-та, горе преди тунела пада на 120.
При каране по магистралата със 130-140 харчи около 10-11 газ. Не знам ако съм с газов инжекцион дали ще падне драстично...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)