The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автомобилни гуми - полезна информация

#21
как мислите ?
Reply

#22
Аз смятам, че не си прав. Ако беше така F1 щяха да карат с велосипедни гуми :wink: Big Grin . Да не забравяме все пак, че на снежни ралита/като това в Швеция/ гумите са с шипове, а са по-тесни точно за да създават по-малко съпротивление при търкаляне. Обаче темата наистина е хубава и може да се споделят и защитават различни мнения.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#23
100Y0 Wrote:Аз смятам, че не си прав. Ако беше така F1 щяха да карат с велосипедни гуми :wink: Big Grin . Да не забравяме все пак, че на снежни ралита/като това в Швеция/ гумите са с шипове, а са по-тесни точно за да създават по-малко съпротивление при търкаляне. Обаче темата наистина е хубава и може да се споделят и защитават различни мнения.
Стойо, ако ги няма спойлерите който натискат Ф1 с два до три пъти теглото на болида нито ще може да спре , нито да завие с тези гуми.Между другото специалистите казват , че тънката гума е с по добри показатели на мокро , а широката на сухо ( но не прекалено широка защото почва да се губи ефекта или много тясна при която се случва същото).Затова аз си слагам гуми който препоръчва пройзводителя, не че не ми се иска по-широчки и джанти с по-голям офсет , но аквапланинга съм го преживявал няколко пъти и вече експерименти не си правя.
PASSAT B4 2.0
Reply

#24
Моето мнение е, че при еднакви тегла, еднакво налягане на гумите и еднаква шарка на протектора, по-тесните гуми по-лесно ще превъртат при тръгване. Изпитвал съм го на моя кола и затова защитавам тази позиция. Някой може да има коренно различно мнение.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#25
Гумите на формула 1 са ниски и широки заради стабилността която им крайно необходима в завоите иначе с тази скорост всички ще са накацали по гумените огради Smile) Добре де къде е вашето обяснение за това тесните гуми да имат по-малко сцепление
Reply

#26
batmilcho Wrote:това е следствие от ,че една и съща маса стъпва върху различна площ и изхождайки от това сцеплението е отношението сила / площ . и тъй като силата на тежестта в случая е еднаква колтото площа е по голяма - сцеплението е по-малко .
След като знаеш отговора, защо питаш? Wink
това, което си написал е напълно вярно и най-точният отговор на въпроса ти. Разбира се, това практически се прилага само при потеглянето. В завой площта на гумата е решаваща, защото масата се пренася от едната страна на автомобила и сцеплението на тънката гума не е достатъчно. Ако искаш приеми, че има критична стойност на Ж-силата спрямо ширината на гумата. Примерите, които сте дали (блата, рали "Швеция") не са меродавни за производството на гуми серийна употреба.
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#27
МИТБАСТЪР Smile Smile Smile
Reply

#28
Smile
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#29
Просто мощността на двигателя се пренася при по-тесните гуми чрез по-малка контактна площ с например асфалта и оттам по-лесното превъртане при тръгване.


П.П. Ако се загледате внимателно ще видите, че гумите при F1 съвсем не са ниски :wink: Big Grin , такива са при пистовите шампионати WRCC, DTM и други, но не и при F1.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#30
100Y0 Wrote:Просто мощността на двигателя се пренася при по-тесните гуми чрез по-малка контактна площ с например асфалта и оттам по-лесното превъртане при тръгване.


П.П. Ако се загледате внимателно ще видите, че гумите при F1 съвсем не са ниски :wink: Big Grin , такива са при пистовите шампионати WRCC, DTM и други, но не и при F1.
Колега, мани ги Ф1. Дай да говорим за нашите коли- въпрос на проста физика е. По-малка площ означава по-голямо налягане, а това значи по-трудно превъртане. В този случай профила на гумите е без значение.
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)