The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпросче за джанти. за С40

#1
Имам лети джанти оригинални за С40 ама за зимните ми гуми са от наи простите и сега като я гледам колата нещо ми се струва осакатена. Та мисълта ми беше да си купя още един комплект Лети, в магазина на волво ми показаха едни които си бяха скъпички за мен пък и нещо ме съмнява че ще станат, по пинцип хората ме увериха че ставали за С40 ама мойто е с 4 болта а тия джанти(оригинални на волво) бяха с 5 бр.

Та мисълта ми беше при тях има ли няква номерация и пр. по която да се ориентирам дали ще стават или трябва да ходя на място с колата и да меря? :roll: :roll: :roll: :?:
Reply

#2
Премери си разстоянието между дупките (на джантите :lol: ), и централния отвор!
Аз бих те посъветвал да НЕ караш зимата с лети джанти.
Reply

#3
sss Wrote:Премери си разстоянието между дупките (на джантите :lol: ), и централния отвор!
Аз бих те посъветвал да НЕ караш зимата с лети джанти.
Това разстояние се измерва само с пластмасовия специализиран инструмент на гумаджиите. С обикновен шублер може да се измери разстоянието между две дупки без да се отчита релефа на леглото на болта.
Разлика от 1 мм между две диагонални дупки за болтовете ще допренесе до неизбежно разбиване на главините.
Reply

#4
sluchaen_fen Wrote:
sss Wrote:Премери си разстоянието между дупките (на джантите :lol: ), и централния отвор!
Аз бих те посъветвал да НЕ караш зимата с лети джанти.
Това разстояние се измерва само с пластмасовия специализиран инструмент на гумаджиите. С обикновен шублер може да се измери разстоянието между две дупки без да се отчита релефа на леглото на болта.
Разлика от 1 мм между две диагонални дупки за болтовете ще допренесе до неизбежно разбиване на главините.
Arrow Big Grin
На път за работа минаваш през някоя гумаджийница, черпиш 1 кафе и имаш точните размери.
Но не мога да си представя какъв е проблемът да се премери с шублер разстоянието от центъра на едната дупка до центъра на другата. Там изобщо не играе "релефа на леглото на болта" :roll: ?
Reply

#5
на джантата трябва да има означения за размерите и. Нещо от рода на 6.5Jх45х15. 6.5J е ширината от борд до борд, 45 беше някакъв диаметър /от него зависи дали ще можеш да я закрепиш на главината/ а 15 е цолажа на джантата /той може и да липсва, но първите две означения по принцип ги има. виж твоите какви са, както и какви ги дават в характеристиките на автомобила и какви могат да се слагат като взаимнозаменяеми. Ако сложиш нещо различно може много яко да прецакаш ходовата част
Reply

#6
Джантите са с диагонал между дупките 114,3мм и стават само от Волво и някой модели на Нисан и Мицубиши.Има една морга в Люлин 1 и там има лети джанти от Волво по 100 лв.бройката
Reply

#7
хамлет Wrote:в магазина на волво ми показаха едни които си бяха скъпички за мен пък и нещо ме съмнява че ще станат, по пинцип хората ме увериха че ставали за С40 ама мойто е с 4 болта а тия джанти(оригинални на волво) бяха с 5 бр. :

Най-вероятно са за новото С 40, то е с 5 дупки, та не са те излъгали хората, всъщност не искрючвам варянта и някоя от турбо бензиновите варсии на предното да са с 5 дупки.
Reply

#8
Виж тези
Ако не можеш да го поправиш-не го чупи повече.

[Image: line.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)