The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
с BG кола в чужбина?

#1
Здравейте. Някой има ли си представа какъв е реда / какви са изискваията да се закара кола от тук до Англия? Брат ми е луднал да си кара S40-то към Англия. Според мен ще му излезе по-евтино (няма да има разходи по пътя, а ако нещо сдаде багажа насред Европа) и по-удобно (тамошната кола ще е с десен волан) ако си купи кола от там.
Reply

#2
Би трябвало да няма законови пречки.Застраховаш в България и с зелената карта
караш из Европа . Не е за препоръчване да се казва че ще се кара навън. Big Grin Big Grin Big Grin
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#3
Иначе определено ще му е по-евтино да си я вземе от там...
Reply

#4
Ако иска да си я кара постоянно там да провери дали не трябва да се прави както са БГ тук. Колата на чуждо име или на фирма и се кара с пълномощно иначе ще има проблеми ако е с тамошна регистрация той самия.
Reply

#5
хамлет Wrote:Ако иска да си я кара постоянно там да провери дали не трябва да се прави както са БГ тук. Колата на чуждо име или на фирма и се кара с пълномощно иначе ще има проблеми ако е с тамошна регистрация той самия.
Нещо не разбрах?! Значи колата си е негова, регистрирана в БГ, а той си е БГ гражданин.
Reply

#6
Прави си зелена карта и може да кара Big Grin
Reply

#7
Както винаги има и плюсове и минуси. Плюсовете са:
- няма да плаща пътен данък (около 150 паунда на година )
- няма да го ловят камерите, защото не разпознават чуждите номера
- в началото ще му е по-лесно да свикне с обратното движение
Минуси:
- зелената карта покрива само щети на трети лица
- за да се осигури в случай че той е виновен ще трябва да си направи пълно каско за чужбина. Това доколкото знам струва скупо и се издаве за ограничен период от време
- невероятни разправии и риска да не получи и лев, в случай че стане беля
- тук напоследък се говори за промяна в закона за употребата на коли с чужда регистрация. Усетиха се губят много от милионите поляци, които карат с полски номера и съответно не плащат данък.
- ако смята да се остановява на острова за постоянно, това ще е загубено време. Ако си вземе кола от UK и я застрахова тук запачва да трупа стаж в безаварийното шофиране. От това колко време не си имал щети много зависи колко ще плащаш за застраховка

Аз лично бих препоручал да си продаде колата в BG (тук ще си купи по-хубава и по-ефтина), да си вземе билет с EasyJet (50-100 Euro) и да не се вкарва в излишни приключения.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)