The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавки за горива?

JMI Wrote:Те и тук лъжат, а и навсякъде! Миналата седмица моето Волво от почти празен резервоар на светнала лампа пое 72 литра на един Шел тук. По книжка колата е 67л. и никога не е вземала повече, а и в резервоара има някакъв остатък. После на една местна верига отидох с тубичка която до гърлото взема точно 5,5 литра. На колонката им, напълних малко над 6 литра. Имената и тук също се сменят на различните горива, а интересно на шоколадите са едни и същи от години! Wink
Е поне в UK не трябваше да казваш, че лъжат по бензиностанции ... щом и там са започнали, работата е ясна.
Иначе и аз проверявам Петрол-а под нас с една тубичка и до момента не съм ги хванал толкова години, ама знае ли човек? :roll:
btw ... Ще сипя и аз от този авиодизел, тъкмо съм към края и ще видим дали ще си обръща стрелката :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Те и тук лъжат, а и навсякъде! Миналата седмица моето Волво от почти празен резервоар на светнала лампа пое 72 литра на един Шел тук. По книжка колата е 67л. и никога не е вземала повече, а и в резервоара има някакъв остатък. После на една местна верига отидох с тубичка която до гърлото взема точно 5,5 литра. На колонката им, напълних малко над 6 литра. Имената и тук също се сменят на различните горива, а интересно на шоколадите са едни и същи от години! Wink
Е поне в UK не трябваше да казваш, че лъжат по бензиностанции ... щом и там са започнали, работата е ясна.
Иначе и аз проверявам Петрол-а под нас с една тубичка и до момента не съм ги хванал толкова години, ама знае ли човек? :roll:
btw ... Ще сипя и аз от този авиодизел, тъкмо съм към края и ще видим дали ще си обръща стрелката :mrgreen:
Ако тръгнеш да излиташ, пусни един SMS поне... Big Grin Big Grin Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

За да не се засечете някъде ли :mrgreen: :mrgreen: .
Reply

Avio дизела на ЕКО ми хареса! Жена ми е имала право! Big Grin

За разход още не мога да кажа, но откъм вървене си е ОК.

ХС90-ката както обикновено беше натоварена до тавана, но като ускорение при изпреварване и лекота на движение определено си има разлика с обикновения дизел.

Ако имате по 20 ст. излишни на литър - зареждайте!

Само да споделя, че същото усещане имах и с Нитро дизела на ШЕЛ и подобоно с Екто дизела на Лукойл... Wink

Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

Явно на следващото зареждане ще трябва да го пробвам. Smile Но все пак ми се искаше да сипя и 2Т масло и да си купя попринцип да си сипвам, щом е по-добре за двигателя и работи по-добре. Моля ви, препоръчайте някаква марка и вискозитет ( ако има такъв при 2т маслата), както и съотношението, за да не се увлека в желанието си да подобря работата на двигателя. Smile
Предварително благодаря!

Поздрави!
[Image: ab271686.gif]
Reply

boje Wrote:Явно на следващото зареждане ще трябва да го пробвам. Smile Но все пак ми се искаше да сипя и 2Т масло и да си купя попринцип да си сипвам, щом е по-добре за двигателя и работи по-добре. Моля ви, препоръчайте някаква марка и вискозитет ( ако има такъв при 2т маслата), както и съотношението, за да не се увлека в желанието си да подобря работата на двигателя. Smile
Предварително благодаря!

Поздрави!
Божи,
На ЕКО продават едни малки разфасовки х 250ml, но вземи по-скъпата - тя е със синтетично и бездимно 2Т масло. По спомен беше около 5 лв.
Много е удобна, защото горе-долу толкова ти трябват за 50-60 литра нафта.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

Влади,

Много благодаря! Smile Ще пробвам и ще споделя мнение.

Поздрави!
[Image: ab271686.gif]
Reply

Spurs Wrote:Avio дизела на ЕКО ми хареса! Жена ми е имала право! Big Grin

За разход още не мога да кажа, но откъм вървене си е ОК.

ХС90-ката както обикновено беше натоварена до тавана, но като ускорение при изпреварване и лекота на движение определено си има разлика с обикновения дизел.

Ако имате по 20 ст. излишни на литър - зареждайте!

Само да споделя, че същото усещане имах и с Нитро дизела на ШЕЛ и подобоно с Екто дизела на Лукойл... Wink

Поздрави!

Мони,

ще ги пробвам и аз тези екстремни горива и аеро шоколади като си дойда през Септември. Има едни фенове производители на месо в България, казват се "Майстори месари". Много са добри нещатата им. Също така и млечните продукти на "Маджаров", а сега може някой да се въодушави и качествен дизел да подава! Smile
Volvo For life!
Reply

JMI Wrote:Мони,

ще ги пробвам и аз тези екстремни горива и аеро шоколади като си дойда през Септември. Има едни фенове производители на месо в България, казват се "Майстори месари". Много са добри нещатата им. Също така и млечните продукти на "Маджаров", а сега може някой да се въодушави и качествен дизел да подава! Smile

Данчо, точно вчера, пътувайки с жена ми, си говорихме, че извън България тия горива дето тука ги имаме за "Авио", "Нитро", "Екто" и т.н. атрактивни имена, и плащаме за тях по около 20 ст. отгоре на литър, хората в нормалните държави сигурно ги сипват в резервоара като обикновени... На нормална (за тях) цена...
А ние тук започваме едно прехласване и цъкане с език, колко са хубави, ама мамка му - бая скъпички...
Така, че ако в UK си караш количката с някакъв обикновен дизел, който може да се окаже еквивалент на наш "супер", да не се учудиш, че няма да намериш разлика Wink
Така, впрочем, не един колега пътувал в "чужбина" споделя, че зареждайки най-обикновен дизел навън, колата става по-пъргава и по-икономична... Което споделям и аз.
Дано съм написал нещо разбираемо, че май се омотах в думите си!
Поздрави!

ПП. Ще бъде интересно, между другото, хора които пътуват или живеят извън България да споделят впечатление за разлика между обикновен "чужбински" дизел и нашите "супер" такива... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

Това са горивата, имената, добавките е чист маркетинг Wink
На дизел, произведен по евро стандарт (Х ценово число) не му трябва добавка!
Добавки слагаме ние тук, за да разтворят еФтините примеси, които използват тарикатите, за да изкрънкат още някой лев на и без това скъпото гориво Wink
Не ми остана време уикенда, а и жена ми беше дежурна и окупира колата, но другият ще отида с 10л. ми тубичка да я видя тази "извънземна" нафта :mrgreen: Дано поне на количество също я докарат Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)