The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавки за горива?

Здравейте колеги, знам че темата е стара и предъвквана надълго, но ми попадна матерял касаещ двутактовото масло и common rail (CR) дизелите - затова реших да го споделя с VOVLO общността.

Обърнете внимание на заключенията и (лично за мен беше изненадваща) секцията касаеща дюзите (5.5 Injector fouling).
Аз самият съм голям привърженик на двутактово масло в дизела (не съм пропускал запеждане за 4 години на TDI-a), но поради покупката на CR морор реших отново да поразровя форумите.

матерялът е тук
V70 T5/99-B5234T3, V70 T5/01-B5244T2, V70 R/04-B5254T, 940 SW/94-B230FT, V70 TDI/98-D5252T - беше, и не беше зле...
-...click
V70 2.4D/08-D5244T5
[Image: redvolvo.jpg]
Reply

peci2000 Wrote:Здравейте колеги, знам че темата е стара и предъвквана надълго, но ми попадна матерял касаещ двутактовото масло и common rail (CR) дизелите - затова реших да го споделя с VOVLO общността.

Обърнете внимание на заключенията и (лично за мен беше изненадваща) секцията касаеща дюзите (5.5 Injector fouling).
Аз самият съм голям привърженик на двутактово масло в дизела (не съм пропускал запеждане за 4 години на TDI-a), но поради покупката на CR морор реших отново да поразровя форумите.

матерялът е тук
Опитът ми с 2Т масло на D5 мотор показва, че е по-добре да се слага масло в нафтата, отколкото да се разчита на разни съставки.
При положение, че сме в България, където всичко е измама, съмнявам се някой търговец да се е замислил за твоя или моя двигател Wink
Цетановото число на нафтата не отговаря на стандартите, какво остава за добавките.
В момента уж "подсилените с добавки" горива са според изискванията и затова колите ни вървят по-добре, харчат по-нормално и т.н., но ни ги продават като "Премиум Дизел", "В-Пауър рейсинг", "ЕКТО" и т.н. Wink
Реално те продават 1-во качество гориво, а другото е по-ниско. Съответно цените са различни и ... всички печелят :lol:
Като човек, който е работил достатъчно дълго в производство, мога да споделя, че винаги има няколко нива на окачествяване и т.к. излиза по-евтино да загубиш част от печалбата, отколкото да го изхвърлиш, намаляваш цената.
С навлизане на еко нормите, съдържанието на сяра в нафтата значително е намалена, а именно тя смазва дюзи, помпа, поддържа системата чиста от ръжда. Сигурно в Европа слагат добавки, но и там ме съмнява, че успяват да компенсират смазочните действия на сярата.
Не случайно Мерцедес са тествали своя CDI преди години с уж одобрено от тях гориво и колата за 100 000 км не е показала почти никакви износвания на дюзи и система ... а преди това са имали сериозни проблеми. Оказва се, че в горивото, което са сипвали е имало ... 2Т масло :lol:
След този експеримент подменят дюзите на CDI моторите с такива, произведени от по-издръжливи материали.
Независимо от този факт, CDI мотора на Мерцедес не може да се похвали с пробег като на D5 или Т5 ... да ме извиняват феновете на "звездата", но последните хубави двигатели и коли на Мерцедес слязоха от конвейра през далечната 1995 год. Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

Случайно попаднах на една стар статия за Д5:
"Дизеловото чудо на “Волво”"
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.capital.bg/vestnikut/kapitel/2001/08/11/210451_dizelovoto_chudo_na_volvo/">http://www.capital.bg/vestnikut/kapitel ... _na_volvo/</a><!-- m -->
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

Предлагам ви едно просто химическо съединение, което прави чудеса с лошата нафта. Това е съставката, която се добавя към дизела и го превръща в така наречения Супер Дизел по бензиностанциите.

2-Ethyl-Hexyl Nitrate
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/201093464625?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT">http://www.ebay.co.uk/itm/201093464625? ... EBIDX%3AIT</a><!-- m -->

Аз го пробвах в комбинация с 2Т масло и работи супер. Двигателя утихва и осезателно се усеща разлика в мощта. Горенето се подобрява многократно! След тестовото количество си поръчах тубичка 5 литра и сега редовно добавям 100мл в 50 гориво+2Т масло.
Смятам да изпратя малко на брат ми в България да пробва. У дома трябва разликата е да убийствена предвид "висококачествената" нафта, която бензинджиите продават в родината.
Ако някой е заинтересован мога да изпратя по една пробна доза от 100мл на няколко човека да си кажат мнението.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

Етил-Хексил-Нитрат...?
Какво толкова, какво ли не сме пробвали...?
Лично аз, капвам редовно двутактово масло в нафтата и не е, като да не се усеща. Понякога съм се замислял, коя ли химия точно може да подобри макар и с малко цетановото число на нещото, което ни продават за нафта. Ако не е нахално и опаковка от един литър мога да взема. Каква ще е цената с доставката?
Reply

Наистина е интересно с колко ще вдигне цената на литър нафта,като се добави добавката.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

d_kalchev Wrote:Етил-Хексил-Нитрат...?
Какво толкова, какво ли не сме пробвали...?
Лично аз, капвам редовно двутактово масло в нафтата и не е, като да не се усеща. Понякога съм се замислял, коя ли химия точно може да подобри макар и с малко цетановото число на нещото, което ни продават за нафта. Ако не е нахално и опаковка от един литър мога да взема. Каква ще е цената с доставката?

Можеш да си го поръчаш директно от линка към Ebay, който съм пуснал.
Volvo For life!
Reply

А за бензин някаква добавка да предложите?
ex XC90
Reply

petyostoev Wrote:Наистина е интересно с колко ще вдигне цената на литър нафта,като се добави добавката.

Това е въпрос, на който сам трябва да намериш отговора! Wink
Volvo For life!
Reply

За сега не ми стои на дневен ред.Не че не мога да направя две сметки на кръст.По скоро зададох въпроса да се замислят тези,които ползват или искат да си вземат дизелов автомобил,дали и доколко е рентабилно,особено с нашта нафта.Аз преди години една зима толкова намразих горкия дизел,че трудно ще си променя мнението.Сега може и да е друго положението,не съм пробвал.Но знае ли човек какво ще му дойде до главата.
Поздрави и успех на всички.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)