The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавки за горива?

#21
Може Smile
Reply

#22
Не знам какви доабвки сипвате, но един познат си купи една кола бензинка и реши да и сипе добавка като и сипа добавката колата вървеше на самолет, но това само за 5-6 дни и след това се оказа че ще прави основен ремонт на двигателя защото така беше прочистила че сигментите бяха заминали :lol: :lol: Аз сипвам на моето VOLVO 460 1.9 TDI гореоло и хидравлично масло за добавка, за да смазва повече и никакви добавки. Вие си решавате, но аз няма да сипа на мойта кола добавка никога!
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#23
На моя дизеляк добавка слагам много рядко, след ремонта на помпата слагам само масло.
На 50л. нафта сипвам 1л масло, минерално най-често, понякога се случва и полусинтетика да имам под ръка.
Нафтата ни не е от най-качествената, може да се нарече "суха", а тя трябва и да служи за смазване на някой елементи на горивната система. Затова масло в нафтата, за да не се получава това:


Attached Files Thumbnail(s)
   
<!-- w --><a class="postlink" href="http://WWW.TOKODESIGNBG.COM" onclick="window.open(this.href);return false;">WWW.TOKODESIGNBG.COM</a><!-- w -->
Reply

#24
:roll: Най- новия хит е двутактово синтетично масло... (от това 3а моторните ре3ачки). Хем почиства, хем сма3ва...
Reply

#25
Bobedp Wrote::roll: Най- новия хит е двутактово синтетично масло... (от това 3а моторните ре3ачки). Хем почиства, хем сма3ва...

в какво съотношение се сипва?
V70 T5/99-B5234T3, V70 T5/01-B5244T2, V70 R/04-B5254T, 940 SW/94-B230FT, V70 TDI/98-D5252T - беше, и не беше зле...
-...click
V70 2.4D/08-D5244T5
[Image: redvolvo.jpg]
Reply

#26
Не съм го пробвал още, защото съм още с Про-тек, но ми "моя" майстор ми каза, че се слага 1 литър на резервоар - 60 л.
Reply

#27
На опаковката си пише - 1 опаковка на 80 литра дизел .
Reply

#28
Аз съм ползвал TDA на Кастрол и съм доволен много
Не знам какво очаквате колеги от добавката за гориво но тя основно е за почисване на горивната система
и отстраняване на водата
Ако някой си мисли че като слага добавка ще усети разлика в разхода на гориво и вървенето жестоко се лъже
Те и на самите добавки е написано какво точно правят
Добавката на Кастрол препоръчват да се слага на всеки 5 хил километра
аз лично слагам на всяко зареждане
Зимата при минус 20 градуса паля без никъкъв проблем
Искам да подчертая че досега съм я ползвал на Опел и Ситроен
Волвото тепърва започва дасе кара с добавки
волво s60d5 163hp
Reply

#29
Ти с D5 ли беше ? То за команрейл не е много желателно добавки да се ползват, има но трябва да се внимава много с тях.
Reply

#30
Maxijaz Wrote:Ти с D5 ли беше ? То за команрейл не е много желателно добавки да се ползват, има но трябва да се внимава много с тях.
Верно ли това?
Това не го знаех
Сигурен ли си за това което ми казваш
Да не прецакам нещо
Нека и някои други колеги които са запознати да пишат
волво s60d5 163hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)