The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 850 или не ?

#1
Здравейте на всички !!
Пуснах тема за Volvo 850 в един друг форум но не получих изчерпателната информация която исках. Реших да пусна същата тема и във правилния форум.
Ето Ви директен copy/paste на темата.

Като един младок без работа и с надежда да има своя кола, аз по цял ден гледам обяви за коли. Поне да си изплакна очите и да си помечтая. :oops: Хората са казали: "Гладна кокошка просо сънува". Big Grin
Та един ден ми се наби на уши някакъв странен звук на двигател който не звучеше нито на 4 нито пък на 6 цилиндров редови. Поогледах се и виждам Volvo 850. Въпросната кола спря малко по-нататък и ми даде възможност да я поогледам.
Наби ми се на очи тапицерията и опростеното но функционално табло. Отминах нататък със мисълта, че за да имаш такава кола трябва да платиш една торба пари.
Когато проверих в интернет останах приятно изненадан от цените. Средната цена за модела беше около 3500 лева.
Така питам аз за пореден път:

1. Защо е такава цената.
2. В какъв диапазон са цените на резервните части.
3. Разход. (като цяло за бензиновите)

Питам тези въпроси защото това според мен не е никак лоша кола за добри пари. Обаче то не е въпросът да се вземе една кола ами да можеш да я поддржаш.
Така, че вие кажете, дали това е лъжица за моята уста.
Reply

#2
8-циците вече са доста стари ,има няма около 15 годишни
така че цените 3000-3500 мисля че са нормални .
Бензиновите мотори имат по-голям разход на гориво (12-15 /100 )
така че ако ще взимаш такава кола ,имай това в предвид.
Много от хората искащи да имат такава кола ,карат на алтернативни горива ,
въпреки че това "разказва играта " на двигателя ,но всичко е въпрос на сметки
колко време мислиш да я караш и.т.н
Аз бих те насочил към дизеловия агрегат ,ще останеш по-доволен .

Лошото на старите коли е че се налага да сменяш части ,които в завода
надали са мислили ще ще се наложи да подменяш ,
хубавото е че вече по моргите има алтернативи ,да закърпиш положението.
Хората разправят че 850 ,855 са последните здрави модели на марката,
тази теза споделям и аз .
Успех с избора
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#3
Само да вметна, че се сетих като каза колегата. Разхода от 15 не ме стряска чак толкова. Защото в момента карам Голф 2-ка 1.6 който ми гори около 15 газ в града (Варна). Аз лично съм пръвърженик на алтернативните горива.
Като каза "Разказва играта" на двигателя какво имаш в предвид? :? Аз ако ще карам такава кола на газ то ще е с газов инжекцион.
Защо бих останал по-доволен от дизеловия агрегат. Аз до сега не съм карал дизел на къси разстояния и нямам никакви наблюдения върху дизеловите агрегати. Дизелите които съм карал бяха А6 1.9 TDI, V6 2.5 TDI и един Fiat Marea 2.4 TD. И карането ми ако може да се нарече такова беше общо 10 км з 3-те.
За това колко дълго бих карал една кола много зависи от това колко е издръжлива. Ако е колата за мен бих я карал и 10 години, нищо че ще я взема 15 годишна. Затова питам кое ще ми служи най-много без да имаме много главоболия.
Reply

#4
Torque Wrote:Само да вметна, че се сетих като каза колегата......
За това колко дълго бих карал една кола много зависи от това колко е издръжлива. Ако е колата за мен бих я карал и 10 години, нищо че ще я взема 15 годишна. Затова питам кое ще ми служи най-много без да имаме много главоболия.

Взимай смело - БЕНЗИН мотор и кола от последните години -> 96-97, изберете я с разбиращ човек или търси Майор Мевдо и сие във Варна,.... слагай газ.... подготви я добре... и ще я караш не 10, а още 20!!! години.
И в нея ще слушаш такава музика :!:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://vbox7.com/play:ebd509e1" onclick="window.open(this.href);return false;">http://vbox7.com/play:ebd509e1</a><!-- m -->

Пример:
Кола, която купихме за наш клиент преди няколко дни от Пловдив, с газ и добра музика, :wink: а после ... с малко "доработки" и ... вече я издадохме.
А цената беше 2100 лв :!: :!: :!:
Ето и снимки:


Attached Files Thumbnail(s)
                       
Reply

#5
А това е разликата м/у Голфиерата и 850-ката Big Grin
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=11955" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=6&t=11955</a><!-- l -->

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#6
Тази бялата красавица от къде я изнамерихте толкова тънко. Аз лично предпочитам седановата версия. Комбито ще да ми е малко големичко. Big Grin :mrgreen:
Тъй като ми се кара нещо турбинирано от много време а 850-то има с турбина, та да ме информирате има ли смисъл от такава или и атмосферните са добър избор.
Толкова съм гол на тема Volvo, че не може да бъде. Каквото и да ми кажете за 850-тката ми е добре дошло Smile
Reply

#7
Колега няма какво да му мислиш!Направо скачай в една 850-ка Big Grin .Аз лично с моята си имах някои ядове,но сега я позакрепих (да чукна на дърво) и си я карам с голяма усмивка Big Grin Ето в тази тема можеш да погледнеш какво съм сменил и колко парички струва приблизително http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...f=6&t=9144
Моята е 2.0 20в 143к.с. и честно казано неще да върви така както ми се иска,но няма пари за повече и се задоволявам с това.Разхода ми варира от 9.5- до 13,зависи колко я настъпвам (това е по бордовия компютър) Big Grin .Аз лично бих те посъветвал да вземеш комби!Комбито не е по-дълго от седана,просто има надстройка Big Grin .Намен на няколко пъти ми се налага да я натоваря както си трябва и се радвам,че взех комбито Big Grin Иначе това е като цяла.Моделът е много добър,няма да згрешиш!
П.П.Има един недостатък!Не на всички места за паркирване можеш да се завреш,но то не може без някой кусур Big Grin
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#8
Ако ти се кара по-мощен двигател, бих те посъветвал да погледнеш 2.5 с 20 клапана, а не турбото. Не че е лошо, ама то много върви и вероятноста, да е много карано е твърде голяма ( разбирай да е сдрано от ръчкане от некой бесен западноевропейски младеж), пък дали ще си със 175 или 210 коня не мисля, че ще е толкоз фатално.
По въпроса седан или комби, аз съм категорично за комбито- няма седан в който да легнат двама души да спят. Тъй че купуваш комби и получаваш безплатно и палатка Big Grin , но знай, че може да станеш жертва на иронични подхвърляния, че си си купил, бус вагон, кораб, катафалка, маршрутка и прочее заядливи и дребнави подмятания. А след около година установяваш, че всички останали коли са тясни, малки и неудобни, возят твърдо и докъде съм гледал досега и какъв съм бил тиквеник, та не съм си взел таквъз кола.

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#9
Абе реално погледнато аз съм младок които не му трябва чак толкова голяма кола. Все пак на един 21 годишен младеж му кипи кръвта и му се кара нещо по възможност реактивно. :twisted: На мен пък ми е влязла муха, че искам нещо турбинно, дето аз пък аз да си го направя газо-турбинно. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А за тези части защо така стои работата със цените. Има ли разлика между цените на частите на турбо версиите и на атмосферните?
Виждам има една бяла англичанка се продава. Ако я взема евентуално колко би ми излязло смяната на дирекцията. Има ли въобще смисъл от тази цялата заигравка?
Reply

#10
Тя смяната на дирекцията ще е колкото цялата кола, примерно 3+3=6, по добре тогава S70.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)