The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вентилатор на купето - проблем??? или опция на климатика???

#1
Здравейте колеги.Колата ми е Volvo S60 D5 2002г.Преди два дни паркирам колата пред вкъщи.След 15-на минути забелязах ,че вентилатора ми за купето работи на високи обороти.Това ме притесни.....особенно когато и днес се получи същото.Моля кажете що за проблем е това.Неприятно е защото мисля че това ще навреди на акумулатора.Някой път няма да мога да си запаля колицата :roll: .Замислям се и за това ...дали не е някаква опция на климатика, да обдухва купето.И ако е така как се включва и изключва тази опция.Предварително Ви благодаря
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#2
Така е колега ,не се притеснявай.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#3
Дай по конкретно колега.За какво става дума :wink:
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#4
Нормално е спокойно, Роби един път ми обесняваше за това, било функция на климатика за проветряване на купето.
Можело да се активира и деактивира през сервизната програма.
Reply

#5
вкючва се след като е работил климатика и я изгасиш,ако 30мин. не вкараш ключа се включва перката на макс,за да обдуха тръбите на климатика,да не се зараждат микроорганизми.Не се притесняваи няма да падне акумолатора от това.
Reply

#6
По линия на опциите на климатроникът - като е на АУТО режим, постоянно ли работи компресорът или влк. и изкл. когато си пожелае???
И ако някои от колегите искат да споделят как карат - на АУТО или си цъкате копчетата за вс и си го нагласяте както си искате (включително А/С влк. и изкл. когато вие си искате). И дали като е на АУТО е икономичен или си товари разходът?
Аз до сега, докато беше по-хладно, никога не съм го оставял на АУТО, но сега вече почвам да се замислям защото много копчета, голямо цъкане пада... Big Grin
2001 S80
Reply

#7
както искаш. по-принцип ако всичко ти работи - нагласяш си температурата - ауто и не му мислиш много, нали това е идеята. Компресорът не работи постоянно никога, а когато трябва-
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#8
Здравейте колеги. Някой има ли представа колко време ще работи винтилатора когато се задейства функцията на климатика за проветряване на купето. И дали ще се изключи сам.
А ако колата се заключи пак ли ще се задейства тази функция.
ВОЛВО С60 Д5 2002г.
Reply

#9
Да и при заключен автомобил се активира ,
работи 10 мин.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#10
Отскоро и аз съм с S80 и случайно забелязах това. При мен точно 40 мин след като угася колата се вхлючва вентилацията на MAX (по звук го определям) и върти 7 минути. Явно наистина е опция - ОК.
Питането ми е следното: Еднократно след гасене на автомобила ли се включва или периодично с различни интервали?
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)