The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
евентуални проблеми при газифициране на B5252

#1
Привет,

Имам волво с този двигател :

B5252 2435cc L5 10v

По обясними причини започнах да мисля за газифициране( газов инжекцион ), но на първите две местата, където се обадих за да питам за поставяне на газов инжекцион ми казаха , че тия мотори били "проблемни" .

В АУТОДИКС човека ми каза, че тоя мотор бил много капризен и много трудно се настройвал да работи добре на газ.
в ЕВРОГАЗ пък директно ми заявиха, че са правили опити с такъв двигател и не са успели да го накарат да работи стабилно. Затова и изобщо не се наемат да го правят - пратиха ме да опитам другаде.

Естествено на други места казаха - няма проблеми, но аз нямам желание и нерви да дам на някой да си прави експерименти с неясен край с моята кола...

Изчетох повечето теми в раздела газ, но срещнах теми само за масово срещаните 2000сс 10/20в, който е подобен но не съвсем ...
Ще съм много благодарен ако някой изкаже аргументирано мнение за и против. Не за газта по принцип а за газов инжекцион на конкретния двигател (B5252 2435cc L5 10v)

Благодаря
Reply

#2
Да разбирам ли, че никой няма такава кола на газ ?
Reply

#3
Bleu Wrote:Да разбирам ли, че никой няма такава кола на газ ?


Здравей.Или няма колеги с газифициран двигател, като твоя или ако има такива не влизат често във форума. Правилно си се насочил първо да събереш точна и достатъчна информация и после да направиш инвестицията.
Пожелавам ти успех в откриването на "твоята" фирма и майстор при газифицирането.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#4
Аман от мързеливи псевдо майстори.Според мен газовите инжекциони са
два вида : едните вземат сигнал от компа на автомобила и в зависимост от
тези данни и подава газ вторите се налага инсталацията на софтуер и настройката му
и от там нашите некадърни и мързеливи майстори не успяват да се справят.
Ако аз исках да си сложа газов инжекцион бих избрал първия тип за да сведа
грешките до минимум.Успех Smile
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#5
Колега аз имах такъв двигател на газ .
Но не беше с газов инжекцион, а с обикновен изпарител, но беше слагано в холандия.
Нямах никакви проблеми със него защото беше испипано от началото до края.
Имаше си втори компютар за газовото който беше свързан с този на двигателя.
Краиния резултат беше, вървеше по един и същ начин и на бензин и на гас.
Като цяло този двигател е много подходящ за газ понеже няма дебитомер а има датчик за вакума в колектора .
Успех с начинанието. Smile
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#6
STVRI благодаря за мнението, и аз си мисля, че няма причина да не може но човека от Еврогаз леко ме наплаши.
Все пак не искам някой да ми надупчи колекторите и ламарините и после да вдигне рамене и да каже " Сори"...
Reply

#7
Всъщност идеята ми не беше да ви уплаша, а точно обратното да спестя бъдещи главоболия, всичко което съм казал е истина, монтажа на газов инжекцион не е като монтаж на касетофон, има много специфики които трябва да се вземат впредвид, ние не предлагаме подходяща за вашата кола система, и предпочитаме да сме откровени в което не виждам нищо лошо.

Освен това казах и няколко много важни напътствия, съвета ми беше да се насочите към най-високия клас газови инжекциони който могат да отговорят на изискванията на мотора ви, такива са BRC, Renco Landi, Bigaz, цените са доста по-високи от средните на пазара, но резултата е гарантиран. Smile
Сервиз за монтаж на газов инжекцион.
Reply

#8
Адмираци за което !

Вие сте първия сервиз, в който ми казват по добре опитам другаде вместо да "осе**т" всичко и после да ми кажат сори.

Намерих човек в казанлък, който твърди, че ще свърши работа...
После ще споделя каво се е получило . Надявам се пробата да е успешна :-)


eurogas Wrote:Всъщност идеята ми не беше да ви уплаша, а точно обратното да спестя бъдещи главоболия, всичко което съм казал е истина, монтажа на газов инжекцион не е като монтаж на касетофон, има много специфики които трябва да се вземат впредвид, ние не предлагаме подходяща за вашата кола система, и предпочитаме да сме откровени в което не виждам нищо лошо.

Освен това казах и няколко много важни напътствия, съвета ми беше да се насочите към най-високия клас газови инжекциони който могат да отговорят на изискванията на мотора ви, такива са BRC, Renco Landi, Bigaz, цените са доста по-високи от средните на пазара, но резултата е гарантиран. Smile
Reply

#9
Здравей колега. Интересно ми е кой е този майстор в Казанлък. Можеш да ми отговориш и на ЛС. Успех.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
здравейте аз имам 850 с 2.0 10 клапанов мотор и му сложих обикновенна газова уредба или по-точно монтираха я в сервиз за АГУ и я осраха та после сам я довършвах наистина почти никой не иска да се занимава с тези двигатели като цяло и на мене ми беше доста трудно докато я настроя но сега е ОК върви си еднакво и на газ и на бензин та колега моя и твоя мотор са еднакво трудни за газифициране дано да се получи и при тебе УСПЕХ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)