The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
На скоростомера ли да вярвам или на GPS-а ?

#11
Ами прочети малко за принципа на действие на GPS-a. GPS-a НЕ може да ти даде моментна скорост - той може да ти покаже средна скорост за даден интервал от време - в зависимост от настройките този интервал е различен - може да е за 15 секунди, може за 1 минута. Освен това апарата може да отчете единствено скоростта по права линия.
Volvo C30 1.6
Reply

#12
Една много хубава статия по въпроса http://en.wikipedia.org/wiki/Speedometer

С две думи за всяка страна си има стандарти за скоростомерите и очевидно производителите гледат да се вместят по средата на дадения интервал за да се избегне приборната грешка.

Примерно за англия при скорост от 50 mph, показанието трябва да е не повече от 61.25 mph и не по малко от 50 mph, което при приборна грешка от +/- 10% и показание от 55 mph позволява вместване в нормите.
Поради тази причина производителите залагат по голямо показание спрямо реалното.
Reply

#13
при всички коли, които съм карал с гпс винаги е имало отклонение от 5 км/ч независимо от сезон и гуми
Reply

#14
Стойо мен ако питаш разликата идва от това че производителя не е предвидил че ще смениш един вид оригинални лети джанти с друг вид оригинални лети джанти,понеже колелата ти се въртят по-бързо отколкото ГПС-са успява да изчисли скоростта.Вервай ми ... :wink: Big Grin .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#15
100Y0 Wrote:Здравейте колеги.Миналата зима си купих GPS, тогава бях със зимните гуми/195х60х15/ и доста са зарадвах, че абсолютно точно съвпадат показанията за моментна скорост от скоростомера на колата ми и тези от GPS-а и то в доста широк диапазон от скорости на движение. Миналата неделя обаче при пътуването ми до срещата в Ст.Загора и с летните гуми с размери /195х55х15/ установих, че има несъответствие в показанията на двата уреда. Средното отклонение беше около 5км/ч.т.е при скорост показвана на GPS-а 85км/ч., скоростомера на колата показваше 90км/ч. Учудването ми идва от това, че все пак производителя препоръчва точно гуми с размер 195х55х15 и би трябвало скоростомера на S/V40 да показва точна моментна скорост именно с този размер гуми. Ако някой е обръщал внимание на подобна разлика в показанията моля да сподели наблюденията си.Поздрави на всички.


Стойо, аз къщо забелязах това отклонение.точно толкова е , колкото си написал.даже при ме при по-високи скорости има разминаване от 10 км час, но средно 7 км/час.
Аз купих в края на октомври гармин Нюви 255ве- и забелезвам същото-
летните и зиминте и гуми са 195/55/15 т.е. оригинално предписания от Волво размер.

Още нещо----миналото лято бях с едни познати на Гърция.Говорих с чевек, който има навигация Гармин Нюви 215 ....и той каза същото.Че има разминаване в показанията на скоростомера и джипиеса-от 10-на км/час.
Колата му е Ауди А4 1,9 ТДИ 2000г-


Не знам,с какъв оделнавигация си и кой производител, но сигурно си забелязал(, аки си с Гармин), че има разлика между отчета за изминато разстояние и указаното от ДжиПиес навигатора.....................
разлика от 100-200 метра........
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#16
При мен разликата межди ГПС-а и скоростомера е 7 км/ч. Карам с размер на гумите според предписания 195/55/15. Вярно,че навигацията изчислява средна скорост. Тези 7 км/ч по мои наблюдения са константа при 15-20 мин каране с постоянна скорост.
Ако си разменим по една вещ, всеки от нас ще си остане с една, но ако си разменим по една идея, всеки ще има по две.

V40, 1,8 115 кс, 1998 г , ГИ "Фобос"
Reply

#17
Не знам как е при вашите GPS-и, моя го купих от колега, който ги продаваше във форума ни. Има меню, което е оформено като автомобилен километраж и показанията са почти в реално време. Може и всички GPS-и да имат такава функция, нямам спор за това, просто ме учуди факта, че дава разлика в показанията с препоръчания от производителя размер гуми. Калин обясни най-точно на какво се дължи тази разлика, за което му благодаря.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#18
100Y0 Wrote:Не знам как е при вашите GPS-и, моя го купих от колега, който ги продаваше във форума ни. Има меню, което е оформено като автомобилен километраж и показанията са почти в реално време. Може и всички GPS-и да имат такава функция, нямам спор за това, просто ме учуди факта, че дава разлика в показанията с препоръчания от производителя размер гуми. Калин обясни най-точно на какво се дължи тази разлика, за което му благодаря.

GPS-приемникът е устройство, което може само и единствено, използвайки приетия от спътниците сигнал да определи координатите на автомобила ти. Той прави това през определен интервал от време. След това компютърът, който е част от GPS-системата ти, използвайки тези координати прави различни изчисления и ти показва скорост, изминат път, траектория и т.н. От това следва, че изчислената траектория на движение е някаква апроксимирана с начупена линия, като изчислената скорост на движение е на база разстоянието изминато по права линия между две отчетени координати. Така, че на екрана няма как да виждаш реалната скорост, с която се движиш, а някаква приблизителна.
Volvo C30 1.6
Reply

#19
Понеже до тук се казаха всякакви мнения, къде по - експертни, къде - не, то си мисля, че като финал на темата може да се каже следното:
Вярвайте винаги на отчета на полицейския радар, щото той засича винаги точно, бързо, вярно и винаги не когато искаш!!!
Ако не ми вярвате, на НС ще ви покажа резултата от този мой експеримент за точност, който клони някъде към -100 лв и -3 точки :evil: Confusedhock:
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#20
npackoBko Wrote:Понеже до тук се казаха всякакви мнения, къде по - експертни, къде - не, то си мисля, че като финал на темата може да се каже следното:
Вярвайте винаги на отчета на полицейския радар, щото той засича винаги точно, бързо, вярно и винаги не когато искаш!!!
Ако не ми вярвате, на НС ще ви покажа резултата от този мой експеримент за точност, който клони някъде към -100 лв и -3 точки :evil: Confusedhock:


Колега, за това си има лек---------- радар-детектор...........Увеличава ти шансовете многократно...
Иначе, явно си карал с 30 и над тях км/час извън населено място.Ако е така(най-вероятно за такова снарушение за ЗДП са те хванали) санкцията ти ще бъде 1 месеч лишаване от СУМПС, 100 лева и 6 контролни точки.

Аз съм лишаван за 2 месеца , 150 лева и 10 точки преди 2години.........но от билаз година съм с радар-детектор и има ефект.
разбира се с това гяволък няма.............по-доре си е умерено шофиране............
както и да е............от това, което пишеш не мисля, че нарушението ти е сериозно.
Можеш да обжалваш в 7-дневен срок от връчването на наказателното постановление.
Един съвет жали всичко - най-вече говори за процесуални нарушения при съставянето на АУАН-а.
В жалбата(, ако жалиш постановлението, когато ти го връчат разбера се) искай изменение на наказанието.....В смисъл първоинстанционния съд да ти намали срокът на отнемане на СУМПС и контролните точки.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)