The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нов опит за телефонна измама...

#1
Аман от измамници, било то наши или чужди. Днес следобяд ми звъни тел. с № +263913792939 и вдигнах. Отчетеното време беше 4сек. Поразрових се в нета и открих, че е звъняно от импулсен телефон регистриран в Зимбабве.
Ето какво още открих по случая:
"Импулсен телефон, регистриран в Зимбабве, атакува добричлии в полунощ, оплака се потърпевша пред "БЛИЦ". Тя получила кликване на мобилния си апарат от номер +263913792939, който й се сторил странен. Затова първо проверила в Интернет. Установила, че номерът на пропуснатото обаждане е от Зимбабве.

В глобалната мрежа намерила информация, че това е импулсен телефон и има много "ужилени" чрез него.

Някои не били предвидливи като добричлийката и директно набирали номера, след което чували само обаждане на чуждестранен оператор. След това обаче получавали солени сметки за телефон. Установили, че минута разговор им струвал близо 20 лева.

"БЛИЦ" припомня, че най-често мобилните оператори таксуват на цена за 1 минута всеки разговор до 59 секунди.

Станислава Георгиева, БЛИЦ"


Интересно ми е дали са ме натоварили с роуминг?!? Ще установя това по сметката!
Пазете се от наши и чужди измамници !!!!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#2
И на мен са ми звъняли... Big Grin ,и като вдигна разговора прекъсва.... :roll: ,та да ме яде любопитството Big Grin
Ама аз като не съм любопитен...какво да направя :? Tongue
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#3
kire Wrote:И на мен са ми звъняли... Big Grin ,и като вдигна разговора прекъсва.... :roll: ,та да ме яде любопитството Big Grin
Ама аз като не съм любопитен...какво да направя :? Tongue

Не ги ли препрати после при..утко Мафани Big Grin Big Grin Big Grin
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
bell Wrote:Не ги ли препрати после при..утко Мафани Big Grin Big Grin Big Grin

Не...пратих ги на Лизами Шпека Big Grin Big Grin Big Grin
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#5
е че кой ви бие да звъните обратно, хем непознат хем различе от 359 / т.е. български номер /
когато ви набират няма страшно и един час да си говорите за вас няма последици. страшното става когато решите да се обадите обратно.... като всеки международен разговор между другото, особено такъв извън ЕС
Reply

#6
Късният час не е случаен. Измамниците използват психологическия момент с късното обаждане, когато човек вече не е толкова адекватен или вече си е легнал. Едно такова позвъняване посред нощите може да бъде сигнал за нещо тревожно. Затова нищо чудно човек импулсивно да набере номера с мисълта дали не се е случило нещо лошо на негов близък. :?
Engineered to enjoy Volvo

Volvo 440 1.7i , 102 Нр, 1992
Volvo V40 1.9D , 115 Нр, 2002
Reply

#7
Вчера и приятелката ми е имала подобно обаждане около обяд само, че от +43820893065. Оказа се импулсен телефон в Австрия:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/43820893065" onclick="window.open(this.href);return false;">http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/43820893065</a><!-- m -->
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)