The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Катализатор OFF

#1
Здравейте. Имам някакви съмнения отностно вървежа на моята кола - В70 2.5ТДИ и искам да откина катализатора. Въпросът всъщност не е "Дали?", а "къде?" в София може да се свърши тази работа? Бързо и качествено. И трябва ли да се слага гърне на негово място или дирктно тръба?
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#2
Имах Форд Сиера с тръба на мястото на катализатора, Волвото ми е с гърне. Не намирам особена разлика в шума, и в 2та случая е по шумно отколкото с катализатор. Според майсторите без гърне ще издуха бързо средното гърне заради температурата, но не виждам логика - катализатора нагрява газовете.

Аз предпочетох гърне заради шума, но пак си боботи на изхода, не беше така с катализатора. При високи обороти (над 4000) гърнето резонира щото е българско, много досадно.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Със тоя двигател 4000 оборота доста рядко ще се вдигат Smile
Reply

#4
защо? проблемът не е в 4000-те обороти. просто върви, все едно има вързана каравана. турбото е наред, дебитомера също.
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#5
lilker Wrote:защо? проблемът не е в 4000-те обороти. просто върви, все едно има вързана каравана. турбото е наред, дебитомера също.


кОЛЕГА, майхай катализатора...................Аз го махнах, всъщност избихме го.Не усещам особена разлика във вървежа, но все пак не забравяй, че катализатора е една РЕСТРИКЦИЯ на генерацията.
Не ги знам тези резонаторни гърнета, на моя катализатор първо пробихме три дупки с дебела бургия, така карах известно време.
После го избихме.
Не знам дали е бил задръксдтне, но килийките да ги нарека така на катализатора не бяха запушени поне на око като видях.
Катализатора обаче като го разбиваха вътрешното му съдържание с длето- се разчупи и рони.
Сега останасамо единия корпус на катализатора и като работи издава металически звук, който се усеща вътре в колата.
МАХАЙ ДА ТИ Е МИРНА ГЛАВАТА!
Провери си състоянието на цилиндрите..............да не се окаже като мен.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#6
А по какво разбрахте, че каталозаторите са ви заминали?
2001 S80
Reply

#7
Razsipnik Wrote:МАХАЙ ДА ТИ Е МИРНА ГЛАВАТА!

Хич няма да му е мирна главата след това, ами ще си навлече повече ядове. Незнам как са 40-ските но V70 от тия години е с две ламбда сонди...
Reply

#8
хммм... е то нафта бе! пък и не видях някъде да има датчици по тръбите...
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#9
Tisho Wrote:
Razsipnik Wrote:МАХАЙ ДА ТИ Е МИРНА ГЛАВАТА!

Хич няма да му е мирна главата след това, ами ще си навлече повече ядове. Незнам как са 40-ските но V70 от тия години е с две ламбда сонди...
Моята е по -стара и е с една ламбда -сонда , намираща се преди катализатора................
когато колата работи и си отвън не се усеща разлика в шума.Но вътре, ако минеш 3000 оборота си кънти на метал.......... :mrgreen:

Все пак наистена колегата да внимава и да си гледа генерацията.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#10
не знам какви ламбда сонди ви мъчат. отидох - гърне 40 кинта и му оставих стария катализатор. няма промяна в шума, върви значително по-добре. само дето вече пуши, а преди не
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)