The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Счупени автоматични скорости на S80 D5 2002 - Помощ

#11
Виждам че сте раглобили капака ,на мен ми се беше износила ,
тази ос с чашката за дисковете която си снимал но от другата страна ,демек където лагерува
на капака а от там постъпва маслото под налягане и притиска дисковете в
чашката .Като гледам доста механични части са идентични с стария 4степенен
модел AW 50-42LE.Търсете причината колега ,продават се ремонтни комплекти ,
но не и БГ ,за моя модел са на цена около 200$ .

Виждам на първата снимка капака е уплътнен с черен силикон ,а оригинално
е някакъв розов и много твърд ,което ме навежда на мисълта ,че автоматика
е отварян.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#12
Колега можеш ли да споделиш какъв беше цветът на маслото в АСК то когато сте я купили , и когато сте я разглобили ...
Reply

#13
[quote="vityz"]Колега можеш ли да споделиш какъв беше цветът на маслото в АСК то когато сте купили колата , и когато сте разглобили АСК то
Reply

#14
Колега можеш ли да споделиш какъв беше цветът на маслото в АСК то когато сте купили колата , и когато сте разглобили АСК то
Reply

#15
Чак днес забелязах каква глупост съм направил , моля модераторите да изтрият първите ми два поста ...

Какво стана с АСК то намерихте ли решение
Reply

#16
Маслото е Dexron III G - червено.

Тъмно кафяво, непрозрачно - много износено - за смяна.
Сиво - вода в маслото - за смяна (според Вадис смяна на скоростната кутия).

на S80 компютъра следи режимите на кутията и дава сигнал за смяна според това как е карана колата. След смяна на маслото брояча за смяна трябва да се нулира. Аз успешно се връзвам към 4 скоростната кутия с ЕЛМ кабел.

В прикаченият файл са кодовете за грешки през ОБД конектора. Възможно е да бъдат полезни за диагностика на проблема.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#17
Използвам темата да попитам по-запознатите ( Аз неможах да намеря инфо) , от коя година започва да се слага Гиъртроник на Волво ЕС80 , колкото и да търся все се продават с нормалния Автоматик .....
Reply

#18
Колеги един въпрос да Ви задам. Дали мога да сменя AW55-50/51SN s ГЕАРТРОНИК скоростна кутия.Освен скоростите и компа който ги оправлява какво друго трябва да се подменя
I Heart VOLVO
Reply

#19
lanhol Wrote:Колеги един въпрос да Ви задам. Дали мога да сменя AW55-50/51SN s ГЕАРТРОНИК скоростна кутия.Освен скоростите и компа който ги оправлява какво друго трябва да се подменя


Хидросъединителя вземи ,дето е на маховика и лоста ,ама много ме съмнява да стане ,
най вероятно инсталацията ще е различна ,може и полуоските да имат разлика.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#20
За съжаление не бях там когато са я отваряли. Няма някакви забележки, освен че имало много грес. Казаха, че не се е охлаждала и за това се е счупила ... прозвуча ми глупаво.
Не колега, все още не сме намерили решение. В някакви форуми четох, че скоростите за Volvo били идентични с някои модели на скорости за Ауди, което малко ме разведри, но все още нямам решение на проблема.
Volvo S80 D5 163hp 2002 Automatic 182 000 km
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)