The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бял пушек от ауспуха на 2.5 TDI

#11
извинявай за късният отговор. Човека се казва Виктор Димитров 0888581629 това му е номера обади му се по от рано за да си запазш час. сервиза се намера по улицата която тръгва от автогарата и излиза горе на болницата в дясно в двора на училището е. може да му кажеш че Жижо от пловдив ти е дал координатите. дано да ти помогне. пиши после какво е станало
Reply

#12
Благодаря ти! Ще му се обадя и после ще пиша
Reply

#13
А защо някой не ти погледне центровката на ГНП.........с тестер и ако се налага да направи корекции.....
Reply

#14
Чудно ми е че никой не спомена подгряващи свещи! (дори и мевдо, който трябва да разбира от тия работи)

Аз имах подобен проблем (доколкото знам и при Събин беше същото) - целия квартал беше в синкаво-сив пушек сутрин като запаля и после цял ден няма нищо... проблема се оправи като смених всички свещи (нищо друго не съм пипал). Странното е че си палеше без проблем.. но все пак имаше 1 изгоряла свещ.

ПП... оф да се е...
сега ти прочетох цялото първо мнение и видях че си сменял скоро свещи... все пак не е лошо да ги провериш отново
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#15
Пангев Wrote:Чудно ми е че никой не спомена подгряващи свещи! (дори и мевдо, който трябва да разбира от тия работи)
......ПП... оф да се е...
сега ти прочетох цялото първо мнение и видях че си сменял скоро свещи... все пак не е лошо да ги провериш отново

А не се притеснявай, Насе, аз не разбирам особено много от коли, само мъничко, ама да чета отгоре до долу знам, миличък, златен мой ненагледен...........ща цункам по темето кат та видя..... Big Grin
Reply

#16
mevdo Wrote:А не се притеснявай, Насе, аз не разбирам особено много от коли, само мъничко, ама да чета отгоре до долу знам, миличък, златен мой ненагледен...........ща цункам по темето кат та видя..... Big Grin

А нас, а нас?! Big Grin
Или да вадЪ снимките? :wink:

пп:
Упс за спамЪ! :twisted:
Reply

#17
Благодаря на всички отзовали се.
Обадих се на човека в Карлово, който ми препоръчахте, но номера беше изключен или извън обхват. По късно опитах пак но пак същото. След тово ме завъртя шайбата по разни пътувания и командировки и не съм звънял повече, но сега като се поуспокоят нещата при мен ще се обадя пак.
Относно мненията на колегите за свещите. Вчера бях в близкият сервиз да сменя масла и филтри и попитах дали предният път са ми сменили всички свещи или са ми сменили само изгорялата. Оказа се, че са сменили само изгорялата свещ. Сега незнам, необходимо ли е да сменям всички свещи? Предложиха ми разни борел или нещо подобно , които били френски и били по-добри от бош. Моля колегите, които споменаха за свещи да ми пояснят, дали наистина е необходимо да сменя всички свещи, след като ги провериха и казаха че работят.
Reply

#18
sto101 Wrote:... Оказа се, че са сменили само изгорялата свещ.....
Хм... аз така навремето правех на Гоуфа и сменях през месец по свещ... случвало се е да сменя свещ и след седмица пак да се чудя защо не пали а то още 2 наведнъж изгорели!
Та за мен това е голяма грешка. Когато изгори свещ обикновено се сменя целия комплект. Малко скъпичко идва но после забравяш за свещи.
За мен мистиката с белия пушек е разрешена .. нека оня дето знаел да чете отгоре до долу да се изкаже по въпроса!
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#19
Според мен нищо му няма на мотора, щом има подгревни свещи ги смени с нови и виж дали ще се оправи.
Ако белия пушек изчезва като позагрее и не ти губи антифриз и си върви добре - супер е, не пипай глави-млави, не слушай глупости. Белия пушек на студен дизел е недоизгоряло/недозапалено гориво.
Ако беше глава/гарнитура - щеше много добре да помниш кога си доливал антифриз, и колата нямаше хич да върви добре и щеше да пали трудно/да не пали, а пушека щеше да си го имаш през цялото време, а не само когато е студена.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#20
Благодаря ви много момчета, а какви свещи ще ми препоръчате. Наистина не съм доливал антифриз отдавна и явно нямам проблеми в двигателя, с което ме окуражавате. Бях се притеснил малко.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)