This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори
Здравейте,Роби.Прочетох за Вас много ласкави отзиви.Надявам се да помогнете и на мен.Отскоро притежавам Волво с40 1988г. и имам проблем с шофьорският колан.Коланът излиза с много внимателни придръпвания,като го пусна се навива без проблем,но блокира.Прочетох постовете в форума и разбрах,че сте консултирали колега с подобен проблем.Бихте ли помогнали и на мен.
Благодаря и поздрави-Миро
Цитирай
Thanks given by:
а колега как да проверя кое точно от изброените неща който казваш е моят проблем. аз свалих реостата,но сега имам затруднение да намеря друг,понеже в магазина ми казаха че номера който е написан не отговаря с тяхните за аудио техника.
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Цитирай
Thanks given by:
Проблема с колана се получава и при мен. За съжаление не съм открил още отговор. Ще ми е интересно да чуя какво могат да кажат по-компетентните!
Цитирай
Thanks given by:
chipriyanov написа:Здравейте,Роби.Прочетох за Вас много ласкави отзиви.Надявам се да помогнете и на мен.Отскоро притежавам Волво с40 1988г. и имам проблем с шофьорският колан.Коланът излиза с много внимателни придръпвания,като го пусна се навива без проблем,но блокира.Прочетох постовете в форума и разбрах,че сте консултирали колега с подобен проблем.Бихте ли помогнали и на мен.
Благодаря и поздрави-Миро
Ако е монтиран правилно,което най вероятно е така,то проблема е в механизма за блокиране.Не съм отварял такъв механизъм,така че не знам точно какво се износва,или чупи там.Според VOLVO не се сервизира,тоест трябва да се смени.
Цитирай
Thanks given by:
spas aleksov написа:а колега как да проверя кое точно от изброените неща който казваш е моят проблем. аз свалих реостата,но сега имам затруднение да намеря друг,понеже в магазина ми казаха че номера който е написан не отговаря с тяхните за аудио техника.
Когато не работи,тогава може да премериш захранването към мотора.Мисля че бяха два модела за S40 за коли с климатроник и с климатик.А защо аудио техника? :?
Цитирай
Thanks given by:
Роби,благодаря за информацията.Трябва ли да внимавам за нещо специфично при смяната на колана?
Поздрави-Миро
Цитирай
Thanks given by:
chipriyanov написа:Роби,благодаря за информацията.Трябва ли да внимавам за нещо специфично при смяната на колана?
Поздрави-Миро
Когато се разглобява колана и куплунга на пиропатрона ключа не трябва да е в контакта,най добре е дори да се откачи акомулатора.Механизма на колана работи само при монтиран колан,тоест при определен наклон на конзолата,иначе се блокира. :wink:
Цитирай
Thanks given by:
ами той не е само за аудио техника,но техните части не отговарят на номерацията на колите а и мойто е на моторола,а техните цифри са повече от тези който има в магазина и момчето ми каза да щтракна в нета и да му кажа на какво напрежение и т.н., аз търсих по номера на моя ,но нещо не намерих каквото ми трябва. номера е mj802 на моторола е!
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Цитирай
Thanks given by:
Благодаря за съветите,Роби.Като има някякъв резултат ще докладвам.Че не съм намерил колан още.
Поздрави-Миро
Цитирай
Thanks given by:
Здравей Роби. Собственик съм на волво с60 2.0т и имам следния проблем. Когато настъпя газта понякога колата не се ускорява или се ускорява много бавно, но когато започвам да отпускам леко газта колата започва да се ускорява много бързо :roll: . Няма никакви грешки (проверена е с най-модерната техника във Волво UK). За последната една година съм сменил : нов дебитомер (оригинален) ,нови свещи, нов ETM, нов клапан за контролиране налягането на турбото, нови инжектори. И след всичко това колата пак се държи по същия начин Cry .От доста отдавна съм забелязал и едно друго нещо, когато гледам моментния разход на дисплея и отпусна газта, не отива веднага на 99.9 , а отнема поне 10 сек докато стигне там, а преди не беше така (беше много по-бързо движението на цифрите). Не знам дали това има нещо общо с моя проблем, но исках да го спомена.
Благодаря предварително. Лек ден. 8)
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)