The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори

#51
Здравейте на всички. Изправен съм пред възможността да се сдобия с volvo v40 1.8i до колкото успях да попрочета това е идеалният вариант за бензинов мотор едната кола е 122 кс а другата 125 кс. Понеже не съм от тези шофьори дето много разбират искам да попитам преди покупката какво да прегледам и да ми препоръчате сервиз в който да я закарам за диагностика и евентуално тази деагностика колко ще ми струва. Също така от доста нови собственици научих че след покупката са сменяли шарнири. Искам също така да попитам това нормално ли е за модела, слабо място ли са му шарнирите. И ако може някой да ми отговори сравнително комплексно подръжката на volvo и mitsobishi във феникииски знаци кое се явява по скъпото, защото разглеждайки пазара за семени коли /комбита и миниванове/ в раздела до 5000 лв. това са най добрите предложения.
Reply

#52
Здравейте Здравейте! И аз пиша с надежда да помогнете, тъй като за съжаление единствения "оторизиран" сервиз не успява да помогне адекватно. Става въпрос за лек автомобил Волво V40, 2003 г., дизел 1,9 TD комби, който от година и половина вървеше без забележки докато преди един месец не започна да отказва да пали - само върти на празен ход и дотам, иначе всичко останало си изглежда наред. Като изчакаш 1-2 часа си запалва без проблем все едно нищо няма и това се случва през различни части на денонощието. Така е през ден. Отидохме до Мото Пфое на диагностика, където казаха, че на компютъра излиза проблем или в датчика на разпределителния вал или в датчика на коляновия вал. Купихме и 2-та датчика от друг магазин, сменихме ги, но след 1 седмица започна да се повтаря същия проблем. Пак отидохме до Мото Пфое, където вдигнаха ръце и казаха, че могат да дадат гаранция, само ако тези датчици се сменят при тях. Въпросът е, че ако проблемът не е в датчиците оттам няма да ти върнат парите и ще сменят части, докато не спре проблема... Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да даде идея какво да правим. Лошото е, че този модел е с мотор Рено и няма друг сервиз с програма, за да се направи още 1 диагностика.
Reply

#53
tihomirP Wrote:Здравейте на всички. Изправен съм пред възможността да се сдобия с volvo v40 1.8i до колкото успях да попрочета това е идеалният вариант за бензинов мотор едната кола е 122 кс а другата 125 кс. Понеже не съм от тези шофьори дето много разбират искам да попитам преди покупката какво да прегледам и да ми препоръчате сервиз в който да я закарам за диагностика и евентуално тази деагностика колко ще ми струва. Също така от доста нови собственици научих че след покупката са сменяли шарнири. Искам също така да попитам това нормално ли е за модела, слабо място ли са му шарнирите. И ако може някой да ми отговори сравнително комплексно подръжката на volvo и mitsobishi във феникииски знаци кое се явява по скъпото, защото разглеждайки пазара за семени коли /комбита и миниванове/ в раздела до 5000 лв. това са най добрите предложения.
Само да не е GDI Cry
Reply

#54
amatior Wrote:Здравейте Здравейте! И аз пиша с надежда да помогнете, тъй като за съжаление единствения "оторизиран" сервиз не успява да помогне адекватно. Става въпрос за лек автомобил Волво V40, 2003 г., дизел 1,9 TD комби, който от година и половина вървеше без забележки докато преди един месец не започна да отказва да пали - само върти на празен ход и дотам, иначе всичко останало си изглежда наред. Като изчакаш 1-2 часа си запалва без проблем все едно нищо няма и това се случва през различни части на денонощието. Така е през ден. Отидохме до Мото Пфое на диагностика, където казаха, че на компютъра излиза проблем или в датчика на разпределителния вал или в датчика на коляновия вал. Купихме и 2-та датчика от друг магазин, сменихме ги, но след 1 седмица започна да се повтаря същия проблем. Пак отидохме до Мото Пфое, където вдигнаха ръце и казаха, че могат да дадат гаранция, само ако тези датчици се сменят при тях. Въпросът е, че ако проблемът не е в датчиците оттам няма да ти върнат парите и ще сменят части, докато не спре проблема... Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да даде идея какво да правим. Лошото е, че този модел е с мотор Рено и няма друг сервиз с програма, за да се направи още 1 диагностика.
Здрасти.Колата записва грешки за camshaft и crankshaft position sensor.Лошото е че при нас тя не прояви проблема,просто си пали :oops: Проблемите не винаги могат да се разрешат на часа "адекватно" както ни се иска Cry А гаранция за части купени и поставени извън сервиза няма как някой да ви даде(знам че при нас ги нямаше).Няма как някой да ви върне пари за нещо което не сте купили от него.Относно сервизната програма:грешките които записва вашия автомобил са споменатите по горе и нищо повече,така че адекватния майстор който ще намерите вероятно ще знае какво да смени и да корегира проблема. :wink: Успех.
Reply

#55
До amatior
А случайнно в момента в който колата не иска да запали на таблото да ти свети една оранжева лампичка с нарисувана задраскана кола? Просто това женско поведение - няма да запаля, след 2 часа ще запаля утре пак ще запаля ама другиден няма, ми е познато и проблема беше в антенката на имобилайзера. Мисълта ми е че проблема понякога е тривиален и човек се хвърля надълбокото а черяслото си стои на брега ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#56
Quote:Здрасти.Колата записва грешки за camshaft и crankshaft position sensor.Лошото е че при нас тя не прояви проблема,просто си пали :oops: Проблемите не винаги могат да се разрешат на часа "адекватно" както ни се иска Cry А гаранция за части купени и поставени извън сервиза няма как някой да ви даде(знам че при нас ги нямаше).Няма как някой да ви върне пари за нещо което не сте купили от него.Относно сервизната програма:грешките които записва вашия автомобил са споменатите по горе и нищо повече,така че адекватния майстор който ще намерите вероятно ще нае какво да смени и да корегира проблема. :wink: Успех.

Здравейте. В момента колата спря тотално, така че ако я изтеглим до Вас в това състояние, смятате ли, че ще може по-лесно да се открие проблема? Между другото никога не е ставало въпрос да се връщат пари за част, купена и поставена от друг. Явно сте ме разбрали погрешно, за което съжалявам.
Reply

#57
yuckuJackD Wrote:До amatior
А случайнно в момента в който колата не иска да запали на таблото да ти свети една оранжева лампичка с нарисувана задраскана кола? Просто това женско поведение - няма да запаля, след 2 часа ще запаля утре пак ще запаля ама другиден няма, ми е познато и проблема беше в антенката на имобилайзера. Мисълта ми е че проблема понякога е тривиален и човек се хвърля надълбокото а черяслото си стои на брега ...

Здравейте. Колата няма такава лампичка и няма имобилайзер, така че драмата продължава... Дано скоро да се оправим. Благодаря
Reply

#58
amatior Wrote:
Quote:Здрасти.Колата записва грешки за camshaft и crankshaft position sensor.Лошото е че при нас тя не прояви проблема,просто си пали :oops: Проблемите не винаги могат да се разрешат на часа "адекватно" както ни се иска Cry А гаранция за части купени и поставени извън сервиза няма как някой да ви даде(знам че при нас ги нямаше).Няма как някой да ви върне пари за нещо което не сте купили от него.Относно сервизната програма:грешките които записва вашия автомобил са споменатите по горе и нищо повече,така че адекватния майстор който ще намерите вероятно ще нае какво да смени и да корегира проблема. :wink: Успех.

Здравейте. В момента колата спря тотално, така че ако я изтеглим до Вас в това състояние, смятате ли, че ще може по-лесно да се открие проблема? Между другото никога не е ставало въпрос да се връщат пари за част, купена и поставена от друг. Явно сте ме разбрали погрешно, за което съжалявам.
Сега е момента да се реши проблема,щом не пали.Ако искате я докарайте още утре. :wink: и ми звънни като си там 0888 492227 8)
Reply

#59
За информация на колегите,оправиха ми колата.Тъй като не можеше и да запали накрая,а Мото-Пфое ми е много далече....я закарах в друг сервиз (с пътна помощ).Оказа се,че турбото(което искаха да ми сменят в МП-Пловдив)си е здраво.Смениха ми ЕGR-клапан(533 лв-МП)+190 лв труд.На другия ден си взех колата.Вчера ходих до Пловдив,върви си нормално.
Reply

#60
Роби, едно питане и от мен - възможно ли е да си намеря биела за моето v40 98г. 1,9td 90к.с., защото се оказва че и в автоморгите е трудно да се намери, а пък от доста време двигателя е разглобен.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)