The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за BioDisel

#1
Та мисля всички знаят каква кола имам (за справка Гараж-а ;о)
мисълта ми беше дали мога да я карам с прословутия Bio Disel, тук покрай мен го има доста, и е малко по евтин от другите дизели.
Веднъж отидох на една бензиностанция където имаше такъв и викам дай от Био той (бензинджията) ме изгледа и каза че биодизела бил само за Ауди и VW.
Та може ли Волво да върви с тоя дизел или не, и какви (отрицателни или положителни) ще са последиците?

#2
Я виж тука в ти я сайтове.
рапица за дизел
http://www.b2b.bg/greenoil.html
http://bluelink.net/bg/bulletins/ecopoli...1_os_1.htm
http://www.automarket.bg/articles/10052002.htm
По принцип съм разбрал че май е по добро за самия дв. това гориво.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.

#3
Мисля че на тези коли, които са предназначени за био-дизел, е монтирана една щуковина дето загрява горивото до по-висока температура за да го направи по-рядко.
Но незнам дали това важи и за този биодизел, който е по бензиностанциите или е само за разни от типа "Направи си сам"!
Щото, по принцип, като отиваш на бензиностанцията и наливаш бензин (или дизел, аз лично предпочитам бензин, но..) не се интересуваш дали е на Шел или на ОМВ или РогошОйл.....
.... та мисълта ми е, че не би трябвало да има разлика, какво зареждаш, нали е дизел.

Аре стига съм философствал..... :roll:
I'd like mornings better if they started later

#4
Аз съм чел че биодизела става за всички дизели без ограничение. Има някаква малка разлика като при видовете бензини ама не повече. Какво различно има в ауди/фв та само те да могат да карат на био. То като волво правят двугоривни - бифуел мотори та само волвата ли карат на газ?
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...

#5
Значи моя дв. е на w.w. и нямам проблем - ама де това горивооооо.
Ей от Пловдив - вия там имате си частник дето правел такова чудо по 1500л. ама за колко време незнам - било му стигало и продавал на близки!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.

#6
Efri 740 Wrote:Ей от Пловдив - вия там имате си частник дето правел такова чудо по 1500л. ама за колко време незнам - било му стигало и продавал на близки!

Е моята е бензинарка, та това не ме интересува много, но идеята е добра. Вариш си го, дизела, в къщи. Няма акцизи, ползваш отпадъчни продукти..... абе идилия. И най важното не зависиш от монополисти.
:lol: :lol: :lol:
I'd like mornings better if they started later

#7
Garfield Wrote:
Efri 740 Wrote:Ей от Пловдив - вия там имате си частник дето правел такова чудо по 1500л. ама за колко време незнам - било му стигало и продавал на близки!

Е моята е бензинарка, та това не ме интересува много, но идеята е добра. Вариш си го, дизела, в къщи. Няма акцизи, ползваш отпадъчни продукти..... абе идилия. И най важното не зависиш от монополисти.
:lol: :lol: :lol:
А като си вариш ракия в къщи, да не би да няма акцизи Big Grin ?!



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)