The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея!

#81
traffic Wrote:Много добро сравнение MichaelLeRoi , аре убеди ме в КОНКРЕТНИЯ случай дали ще съм в гараж, на улицата или в хола(ако мога да си вкарам джипа там) каква е разликата при положение че НЕ се сваля кутията както сме уточнили по горе. вдига се капака и се развиват 10 торкса, сваляш клапанното тяло и си го работиш на масата. Какви цехове какви 5 лева. Ама кво ли се занимавам да давам акъл, ходете си по сервизи и плюйте кутиите колкото си искате.

Ще стане като едно време един отворко дето ми беше казал, че на V40 не може да се свали кормилна рейка без да се сваля магаре, а аз я свалих без грижа без да свалям магаре в тъп гараж с канал. После като му казах да се обзаложим на ключовете на колите защо ли спря да ми пише и ме блокира, сигурно щото говоря врели некипели...

Със здраве и безаварийно желая.

Поздрави!

Подкрепям колегата.
И при мен се получи, само със сваляне на картера и три соленоида. След почистване на соленоидите нещата се оправиха и ритането изчезна.
Разходите са минимални, иска се малко желание и условия-канал и инструмент. И малко сръчност разбира се Smile.
Вярно, не е гаранция за 100% успех, но поне може да се пробва. Ако не стане, поне няма да сте набутали няколко хиляди за глупости. Ако пък стане-няма да сте дали на сервиза 2-3000 лв за същата манипулация.

Поздрави!
Reply

#82
Karagent Wrote:Здравейте,

За интересуващите се споделям, че след смяна на маслото на АК не се усеща "ритане" при P-D. Доколкото разбрах кутията не е отваряна, а само е източено част от маслото и е долято ново такова. Филтърът също не е сменян.

Няма да е зле и една адаптация с VIDA да се направи.
При мен след смяна на масло беше започнала да превключва доста твърдо от от първа до трета предавките, но след адаптация сменянето го разбирам само по оборотомера и бръмченето на мотора.
Прави ми впечатление след адаптацията, че много по бързо включва и lock-up-а след като смени предавка.
Reply

#83
Колеги карам s80 2.4t aw55-51 , колата винаги е сменяла чудесно , обслужен автомат в германия и т.н и т.н , днес след двуминутно пързаляне и въртене в кръг просто останах на 1 място , няма никакви скорости и когато дам на Р влиза с едно прехъркване , възможно ли е да съм я прегрял или направо е дала фира? Ако да , ноля за съвет за последващите стъпки Smile
Reply

#84
Здравейте,днес си купих s80 t6 със счупена скоростна кутия.Намерих кола на части 2.9 но не е турбо.Интересува ме мога ли да подкарям кутията от колата без турбо или няма да стане моята.И двете коли са 2001 г.
Reply

#85
TheButcher Wrote:Здравейте,днес си купих s80 t6 със счупена скоростна кутия.Намерих кола на части 2.9 но не е турбо.Интересува ме мога ли да подкарям кутията от колата без турбо или няма да стане моята.И двете коли са 2001 г.
Трябва да видиш модела на скоростните кутии.Ако са еднакви няма причина да не стане.
Reply

#86
Едната е geartronic там е разликата.
Reply

#87
Чета с интерес темата и в същото време ми настръхва косата какво може да стане, ако не дай си Боже човек попадне на кофти поддържана скоростна кутия или такава, която скоро подлежи на ремонт :o В крайна сметка май е по-добре да се търси ръчка :?:
Reply

#88
Нима не е същото и с кофти поддържан двигател? Или каквото и да е кофти поддържано? Защо това вманиачаване само в кутиите?
Reply

#89
прав си колега само за автоматите питат ако ги е страх да си купят лада там подръжката е минимална
Reply

#90
PetarKrastev Wrote:прав си колега само за автоматите питат ако ги е страх да си купят лада там подръжката е минимална
Точно! Или Опел Кадет... :lol:
И аз не мога да го разбера това вторачване в автоматите. Хем сърби, хем боли!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)