The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
съвет за масло за двигателя

#31
Maxijaz Wrote:Никога на бих дал 40 лева за BIXXOL.


И аз не бих дал(нали говорим за само 1 литър).
Че то висококачествените естерни масла за огромни натоварвания струват по-малко.

По думи на човек от ОМВ----- маслата там не са за вяра.На късмет е с покупката на такива.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#32
Razsipnik Wrote:8 на 100, ама дизел.....бензиново С 80 посмъртно не може да гори толкова малко......
Кола дето е почти 2 тона да гори 8 на 100...............................бензин.
Е много ясно, че е дизел. Бензинката по борд смуче 16-17 (не карам на бензин) а газтака е около 20. Може и на 18 да дойде, ама може и 23... зависи колко голфарчета днес ще ме ядосат... Smile
п.п. 2.9i (не турбо 200hp) Градско(Русе)
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#33
yuckuJackD Wrote:
Razsipnik Wrote:8 на 100, ама дизел.....бензиново С 80 посмъртно не може да гори толкова малко......
Кола дето е почти 2 тона да гори 8 на 100...............................бензин.
Е много ясно, че е дизел. Бензинката по борд смуче 16-17 (не карам на бензин) а газтака е около 20. Може и на 18 да дойде, ама може и 23... зависи колко голфарчета днес ще ме ядосат... Smile
п.п. 2.9i (не турбо 200hp) Градско(Русе)

Гоуф-мафията е страшна работа......НАГЛА, БЕЗПАРДОННА, ТЪПА, ПРОСТАШКА, ГАДНА!Само слагат лошо име на марката и модела.
Извънградско ме е страх да видя срещу мен изпреварващ ФВ Голф.
Не бях предубеден до скоро към почитателите на тези коли, обече след като видях нагляк с Голф 2-ка да изпреварва неправилно състав от превозни средства, принуждавайки ни нас в насрещното да спрем нямам думи.
Друго-по бул.,,Иван Е.гешов" В София гледах същия такъв джигит дето минаваше на червено.Беше ,,по-напред" с материала- Голф-3(тоя с бъбрековидните фарове) и с култова лепенка Фолксвагенклуб България.
На Голф-мените им има нещо.Честно Ви казвам.
Не вярвах на такива приказки, мислех ги за клишета от градски фолклор обаче са самата истина.
Не знам, какво им става на притежателите на тия коли....
Нямам предвид пернишките голфове.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#34
Последните 2 поста (с този 3) предлагам да ги прехвърлим в Тема за безмислени въпроси и отговори.. Съответно отговора ми е там.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#35
е тука бих попитал някой знае ли какво масло препоръчва фирмата производител за волво 480 турбо защото се обих да търся отговор на този въпрос дори се опитах да се регистрирам в клуб на волво Европа но въпреки че ми искаха номер на рама пак не ме харесаха и си останах без отговор на този въпрос та ако някой ми даде отговор му се покланям и го признавам Smile :notworthy:
Reply

#36
Razsipnik Wrote:
chem Wrote:моят съвет е - не се бъзикай с маслото.
Аз съм с OMV BIXXOL V6 (0w30) цената е почти 40лв/литър. Когато е докарах беше с 10w40 и разхода беше 290л за 3600км или 8/100 и то само магистрала
След година го смених с биксола и право на морето. Отиване, връщане, напред-назад до плажа, задръствания по пътя и т.н. и разхода беше <7.5/100.
В общи линии ако пътя беше идеален можеше и до 7 да падне. За 10 000км икономисваш 100литра при цена 2.40 това е 240лв или 6литра масло по 40лв. точно за 2.4л двигател на S80.

И не забравяй, че нещо за да е евтино има защо Big Grin
Не че не може да ти пробутат и боклук на висока цена

8 на 100, ама дизел.....бензиново С 80 посмъртно не може да гори толкова малко......
Много моля в този СЕРИОЗЕН форум, да НЕ СЕ пишат НЕсериозни работи.
Кола дето е почти 2 тона да гори 8 на 100...............................бензин.Айде стига.Не сме на ,,Женския пазар".

Маслата на ОМВ ги оставям без коментар(имам си приятелче, което работи на франчайзово ОМВ).......Доста ,,хубави работи" знам от него...........(бакшишчетата на бензинджиите са от полза, защоно развързват езика, подобно на алкохола). :mrgreen:
Големите марки масло са Мобилл 1, Тотал, Кастрол, Мотул, Мегуин.

Говорим за "Мъжка" кола и разхода и по компютър е 37 mpg Бензин извънградско при движение 90-110км/ч може да си го сметнеш. Зареждам само на ОМВ и го карам само с Bixxol V6. Ако желаеш можеш да дойдеш да е провериш, може и да купиш :lol:
Между другото всички ОМВ бензиностанции са на франчайз
Reply

#37
Знам, че бензиностанциите на ОМВ са Франчайзови...Бивши са на ,,петрол"...не това е тематаа на дискусията.

Аз масло то ОМВ НЕ СИ КУПУВАМ!

КУПУВАМ СИ ОРИГИНАЛЕН МОТУЛ, ПРИ ТОВА МИ ГО КАРАТ ВКЪЩИ!Удобно, ДОКАЗАН ПРОИЗХОД,ГОЛЯМ ПРОБЕГ!
От фирмата на Н.З.

Това е.


Карам Волво, а не КИА, за да слагам такива случайни масла ,,биксол" ,, бисекшуал" и т.н.
Това ,,биксол" ми звучи точно като ,,бисекшуал".....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#38
Razsipnik Wrote:Знам, че бензиностанциите на ОМВ са Франчайзови...Бивши са на ,,петрол"...не това е тематаа на дискусията.

Аз масло то ОМВ НЕ СИ КУПУВАМ!

КУПУВАМ СИ ОРИГИНАЛЕН МОТУЛ, ПРИ ТОВА МИ ГО КАРАТ ВКЪЩИ!Удобно, ДОКАЗАН ПРОИЗХОД,ГОЛЯМ ПРОБЕГ!
От фирмата на Н.З.

Това е.


Карам Волво, а не КИА, за да слагам такива случайни масла ,,биксол" ,, бисекшуал" и т.н.
Това ,,биксол" ми звучи точно като ,,бисекшуал".....

На мен 37 мили с галон (под 8/100) извънградско ми звучи много добре за S80, което си е бая тежичко купе :oops:
А за "бившите" на Петрол бройката им се броят на пръстите на едната ръка и е запазен само терена. Може да кликнеш и на рекламите горе и като се разровиш да се види и за гаранцията за защита на двигателя
Reply

#39
Колег, ти действително ли вярваш на качествата на маслата на ОМВ???
Нищо лично към въпросната верита, даже там постоянно си зареждам бензинец(,,Карера 95" и ,,Карера 100").
Но масло не бих купил.......
Да кажа само ,че когато си купих колата първо на такова масло се бях насочил.., но......инфото не беше обнадеждаващо...
Пак казвам, доверие на ОМВ имам за горивата и автокозметиката.
Същото е и с ,,Лукойл"(там зареждам по-рядко).

Относно разходът ти.... под 8 на 100 за близо 60- км изминато разстояние е добре....не казвам, че не е добре...
не правя реклама на никого, но пак казвам развориви се из чуждестранните сайтове да видиш кои масла са най-продавани и качествени на запад от Калотина.

това са верига от бензиностанции(за ОМВ иде реч), а не фирми специализирани за продаждба на масла.......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#40
Aз си карам само със 100 октанчета от ОМВ но масло за колата си да купя от бензиностанция не и за тази кола прекалено много си я обичам а и колега какво волво продаваш точно 480 ли
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)