The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въздух в нафтата?

#11
Колеги аз брах ядове с тези маркучи от по лев. Преди седмица и половина в най-големите студове при -12 -13 рано сурин се наложи да ги сменям а бяха само на 3 дни. Вечерта си купих дебелостенни маркучи за гориво (8 и нещо лева за метър), каквито са всъщност и оригиналните. При мен проблема беше в тънките маркучета на ГНП, сега нещата са ОК.
Smile
Reply

#12
Aviator Wrote:Колеги аз брах ядове с тези маркучи от по лев. Преди седмица и половина в най-големите студове при -12 -13 рано сурин се наложи да ги сменям а бяха само на 3 дни. Вечерта си купих дебелостенни маркучи за гориво (8 и нещо лева за метър), каквито са всъщност и оригиналните. При мен проблема беше в тънките маркучета на ГНП, сега нещата са ОК.
Smile
Смисъл и при теб е имало въздух?и кой маркучи си сменил преди филтъра-до него или след филтъра до двигателя?
п.с.аз продължавам да си мисля обаче,че проблема не можа да е в маркуча а в самата връзка на маркуча с филтъра Sad
Благодаря
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#13
Преди и след филтъра до двигателя и тънките маркучета на самото ГНП. Да проблема е във връските а не толкова че са се напукали. При некачествен маркуч или такъв който не е предвиден за гориво се получава втвърдяване на материяла и започват да се въртят свободно около връските и оттам влиза въздух.
Reply

#14
Отново ще се включа с пояснението, че в горния си post визирах "мехурчета" като от газирана напитка от филтъра до помпата, а не мехури с дебелината на маркуча, което си е направо прекъсване на горивния поток! А след помпата не мисля, че е редно да има мехурчета (но пък и не вярвам да се вижда, `щото тръбите към инжекторите би трябвало да са метални - все пак, след нагнетяването се получава едно доста високо налягане?)

Тъкмо щях да вметна към yasho, че няма такъв маркуч за гориво за лев/метър, а прозрачният даже би трябвало да е по-скъп: тъй като и аз сменявах този маркуч (в последните 3 седмици :oops: ), мога да ти кажа, че най-евтиния , който намерих - италЯнски (No name), два слоя с армировка (като за дизел) и с вътр.димаметър 8.5 мм - е 7 лв./метър!

Не разбрах кой каква кола кара, но на моята 4-ка Bodyguard горивния филтър е "елемент" и си върви с 3 бр. уплътнения, които задължително се сменят! Не знам и как ви се въртят маркучите около щурцовете и не ви изтича нафтата?! Дерзайте! 8)
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#15
Здравей,мехурчетата при мен са точно като от газирана напитка и от време на време преминават по няколко-виждам ги след фитъра до помпата,защото само там е прозрачен маркуча(оригинален е така) а връзките м/у маркучите и филтъра са "щтракващи" пластмасови щипки-колата е В50 2.0Д 136коня 2005г.
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#16
Карай смело & нямай грижи! Big Grin
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#17
yasho Wrote:. По скоро ми е проблем самия механизъм на помпения елемент в капака на филтъра. От рено- форума видях, че и при тях има подобен проблем и се сменят някакви гумички, за да не изтърва от там и да връща нафтата обратно.
Потърси "ремонтен комплект" за този помпен елемент . В него има всички гумички и уплътнения дори няколко ми хартисаха. Намерих го в София преди време на цена около 8-9 лева . И аз имах проблеми с влизане на въздух в горивото и гаснене . След това всичко заспа и дори помпичката ми работи -тази над филтъра . Бутона отгоре трябва да е твърд след няколко напомпвания .
Reply

#18
... да попитам и Аз нещичко :!: ... от два дена насам се блъскам с един ''японец" за който предполагам че гълта въздух Sad

... ето за какво става дума по подробно Arrow

Mitsubishi space star 1.9 did ... след като установих че от резервоара към нагнетателната помпа идва нафта Но примесена с добро количество въздух отделих нагнетателната помпа от системата по назад/резервоара/ като го заместих с 5 литрова туба и подадох към нагнетателната помпа нафта посредством прозрачен маркуч.Колата запали без проблем но за около 10 мин. нафтата се бе върнала обратно към резервоара последва второ ходене до бензинаджията и за да няма трето маркуча за обратната нафта го заместих отново с прозрачен и го мушнах отново в тубата ... дотук добре но след десетина мин. колата загря и започна да връща доста гореща нафта като това ни накара да приключим с опитите Big Grin ... Въпроса ми към вас е какво време е необходимо за да излезе влезлия вече въздух от нагнетателната помпа и сист. по нататък :?: :?: :?: ... по време на опита забелязах че от маркуча за обратната нафта излизат балончета които с времето отшумяваха ... също така се поевяваха при рязко дигане на оборотите ... :!: ... това означава ли че сист. постепено се обезвъздушава :?: Симптомите които ме накараха да проведа тия неща са че на празен ход оборотите постепено пропадаха и рязко се дигат като понякога направо гаснеше .. също така се мениха и при дигането им до 1500 оборота като по нагоре оставаха стабилни ... при следващ опит смятам да заместя 5 литровата туба с такава но с по голям обем и да заменя прозрачните маркучета с такива но по дълги и тубата да стои в купето на климатик Big Grin за да не загрява толкова бързо или ако разполагам с дост. кол. нафта да оставя излишната нафта да си капе в резервоара ... но незнам колко време е необходимо за да се обезвъздуши и ако пак проблемите са на лице да работим в друга насока ако ли не ще търсим откъде влиза този въздух ... благодаря Ви за вниманието и се извинявам че редовете по горе на са в някои форум за японки Smile
Reply

#19
Да посъбудя темата. Тия дни вдигнах мерника на аванс клапана, че беше леко омазан и мислех че се е скапал. Развих го и се оказа че е пооливал от резбата с която се присъединява към помпата. Понеже не помислих внимателно опитах да го завия и притегна, но не измерих гумените о-пръстени, които са подложени. Сега явно смуче повече въздух от преди и искам да ги сменя, та ако някой може да извади отнякъде размери, ще бъда много благодарен.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#20
Martin Petrovich Wrote:... да попитам и Аз нещичко :!:

... по-горе описаният проблем е разрешен но понеже по-време на опитите ми :oops: да подменя маркучи и скоби по горивната система след нафтовия филтър (понеже се оказа че въздуха влиза след него) ... се натъкнах на нещо за което в първия момент не се сетих и си блъсках главата още една седмица :mrgreen: ... та да ви споделя

... та купих си аз прозрачно маркуче .. снабдих се със скоби и започнахме с подмяната на всички връзки от филтъра към нагнетателната помпа .. последва и опит като мотора заработи като по часовник ..така 5-10 минути на място и после 10-15 каране градско ... като към момента колата работеше отлично :lol: .. на другият ден обаче старата песен на нов глас ...а то какво се получавало :!: ... докато е студен двигателя "новите маркучета" уплътняват добре но след като се стопли мотора маркучетата омекват/охлабват и нещата дори се влошават :mrgreen: ... та тук идва и моя съвет ако и на вас по някаква причина ви се наложи да правите сходни интервенции ... то след като се постопли мотора претегнете скобите а най добрия вариант е като под скобата навиете лента (тук може да ползвате и обикновен изолирбан) ... ще се радвам ако съм бил полезен поне на един Wink

... в крайна сметка се оказаха скобите виновни като те бяха подменени с подобни на тия <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autogasmarket.com/shop/products/41.html">http://www.autogasmarket.com/shop/products/41.html</a><!-- m --> като тук в испанско се оказаха далеч по качествени и стягат здраво без да превъртат .. под скобите бе подложена лента ей така за всеки случаи .. а за маркучета си използвахме оригиналните Tongue ... та това от мен :mrgreen:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)