The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V40 - Проблем при запалването :(

#1
Здравейте приятели Smile
От скоро имаме Волво В40 1997г. 2 литра бензин...
Неделята ходихме до 1 от магазините за строителни матеряли в околностите на София. На връщане на сестра ми и прилоша и спряхме рязко. След това а да тръгваме и... не пали! Въртим ключа - таблото свети, стоповете, лампичката за колана мига, обаче двигатиля не пали. Смисъл двигателя дори не стартира, не завърта, нищо само някво щракане се 1 някво копче натискаш. Колкото пъти пробвахме, нищо не става. Наще отидоха до нас (добре че бяхме на 5 мин път) и дойдоха с Шкокилака да я издърпаме. С баща ми после сменяхме акомулатори и разменихме някой от бушоните ли фюзите ли (съжалявам за некомпетентността) за двигатиля и там квото имаше. Незнам сега се сетихме, че можем примерно нещо свещите да почистим или от стартера да е нещо :X Моля ако някой може да помогне да пише.

П.С. Извинете не съм много на ти с колите, ако няква допълнителна инфо трябва да дам питайте Smile
Volvo V40 1997 2.0 16v petrol
Reply

#2
На скорост пробвахте ли да я палите :?:
Ако запали на скорост най-вероятно стартера се е....ва нещо, нека ти или баща ти да завърти ключа за палене и да го задържи, а другия да чукне(примерно е чук) по стартера :!:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#3
Напомня ми на моя случай от морето Big Grin
там сменяхме четки и други чаркове по стартера или нещо такова Wink))
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
bell Wrote:Напомня ми на моя случай от морето Big Grin
там сменяхме четки и други чаркове по стартера или нещо такова Wink))
Тъкмо се чудех на кого колата беше със същия проблем при нас :lol: :lol: :lol:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#5
Пробвахме, ама беше на баир и нещо не се получи с бутането, а тва с чука кво точно прави Smile
Volvo V40 1997 2.0 16v petrol
Reply

#6
Понякога шалтера на стартера не успява да изхвърли бендикса докрай и да даде контакт. С чук се чука да се намести. На 40ка бензин стартера е под смукателните колектори и е трудно да му го начукаш. Ако на стартер чука но не завърта обикновена проблема е в износен шалтер на стартера или четки на стартера.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#7
Аха 10x за информацията Smile
Volvo V40 1997 2.0 16v petrol
Reply

#8
Миналата зима като беше минус двадесет градуса ми се случи абсолютно същото и се оказа че е от акумулатора(паднал).
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#9
ico850 Wrote:Тъкмо се чудех на кого колата беше със същия проблем при нас :lol: :lol: :lol:
Ще се сетиш, ще се сетиш Big Grin Big Grin Big Grin

А за акумулатора - да умре толкова рязко и то в движение ме съмнява.
Reply

#10
На мен ми е умирал така, но беше пълен труп - нито лампи, нищо. Беше някакъв Бош за офроуд с гел, калций, витамини, минерали. На мултицет показваше 2 волта, а преди 1 час бях запалил с него.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)