The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
volvo v40 1.9td светива лампа ABS

#1
Здравейте колеги !!! Появи ми се следният проблем - когато карам колата в града всичко е нормално но като изляза извън града след известно време ми светва лампа ABS и си свети постоянно след като я изгася и запаля отново лампата не свети спирачки имам отлични но не ми е ясно защо свети като изляза извън града и това ме стряска.Благодаря Ви предварително за отговорите.
Reply

#2
Неправилен размер гуми или различен рамер гуми на предна и задна ос е много вероятна причина. За останалите причини си трябва диагностика.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Да наистина са различни но от скоро започна този проблем.
Reply

#4
Зависи от скоростта, грешката е, че засича различна скорост между предна и задна ос през датчиците и решава, че датчиците са развалени. На коли с ABS гумите и на 4те колела трябва да бъдат еднакви. Това важи и за коли без ABS, но там няма кой да регистрира грешка. Освен ABS грешки различните диаметри на гумите накланят колата и съсипват окачването. За аквапланинг и стабилност в завой пък нещата са съвсем зле.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#5
Благодаря ти много това преди смяната на джантите ми с други го нямаше и май като сложих новите с различните гуми на предна и задна ос се получи.Още веднъж благодаря.
Reply

#6
Когато светне имай на впредвид че не ти работи ABS-то Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)