The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
биксенон на s40

Колеги(обръщам се към онези от Вас, които са против биксеноновите светлини), НЕ ВИ ИЗДЪРЖАТ АРГУМЕНТИТЕ СРЕЩУ КСЕНОНИТЕ!
Без да се обиждате ама никак не Ви издържат!
Фактите са такива- откакто съм с ксенонови светлини видимостта ми е значително по-добра!Това за мен е най-важно!
Обстоятелството, че толкова хора карат с ксенони(нефабрични) е най-живото доказателство, че макар и с произход Китай са много по-ефективни от халогенните светлини.

Първо смених халогенните с лбиксенон 5000К цветна температура.
А след това си сложих и 6000К и съм особено довелен!
Това мога да кажа аз!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

Никой не твърди, че светят слабо или лошо. Просто заслепяват - винаги. Ксенони съм виждал само в селски държави като българия където хората компенсират неумение за шофиране с нестандартни фарове.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

Razsipnik, за всяко нещо си има изисквания - така е и с ксенона. Ако искаш да го ползваш ти трябват фарове, които може да се чистят или да имаш "лупи". Ако нямаш чистачки принципно не би трябвало да слагаш ксенон. Ако не ти харесва как светят фаровете - друга кола.

Що се отнася до силното светене - да светят по-силно, но ме съмнява някой да си сложи 200W ксенон като на локомотив, нали?

Ако не ми бяха казали за H7r щях да махна ксенона, защото заслепява - факт. И неможе да се промени това. Отне ми месец да намеря, но все пак....

Доволен съм от резултата и мисля, че и другите участници в движението са доволни.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

Razsipnik Wrote:Колеги(обръщам се към онези от Вас, които са против биксеноновите светлини), НЕ ВИ ИЗДЪРЖАТ АРГУМЕНТИТЕ СРЕЩУ КСЕНОНИТЕ!
Без да се обиждате ама никак не Ви издържат!
Обстоятелството, че толкова хора карат с ксенони(нефабрични) е най-живото доказателство, че макар и с произход Китай са много по-ефективни от халогенните светлини.
Той Жорката ти го е казал "Българското законодателство" какви наказателни мерки има:
joro74 Wrote:Имам колега с 55w h7 ксенон - като електрожен са. Два пъти го гониха да го бият вече заради фаровете, но си го заслужава.


Razsipnik Wrote:Обстоятелството, че толкова хора карат с ксенони(нефабрични) е най-живото доказателство, че макар и с произход Китай са много по-ефективни от халогенните светлини.
Така е, но при определени изисквания. Иначе - "В затворааааааа"
Това е положението -
joro74 Wrote:Ксенони съм виждал само в селски държави като българия където хората компенсират неумение за шофиране с нестандартни фарове.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

Razsipnik Wrote:Колеги(обръщам се към онези от Вас, които са против биксеноновите светлини), НЕ ВИ ИЗДЪРЖАТ АРГУМЕНТИТЕ СРЕЩУ КСЕНОНИТЕ!
Колега, пожелавам ти да се разминаваш вечер с Vauxhall "Vectra B" с китайски ксенон монтиран пред блока. Е тогава ще разбереш какви са ни АРГУМЕНТИТЕ!
Reply

joro74 Wrote:Дрън, дрън. Имам колега с 55w h7 ксенон - като електрожен са. Два пъти го гониха да го бият вече заради фаровете, но си го заслужава. Няма ги в БГ защото 55W баластите рядко изкарват повече от 2 месеца и на продавачите им писна да ги сменят гаранционно.
От бедния ми опит (около 2г.) с 55 ватов електрожен, мога да ти кажа само едно: Баластите са най здравото нещо в цялата тази инсталация. Виж крушки на по 5-6 месеца и започват да светят червено, или изобщо да не светят.
И поради тази причина в момента си карам с едни най обикновенни PHILIPS ламби.
joro74 Wrote:Не осветяваш купетата защото фокуса на крушката е изместен и за късмет я забива по-ниско. Ореола при мръсни фарове и дъжд пак вади очи.
Като гледах документацията на H7r ми направи впечатление следното: Фокуса не е изместен, ами е добавена пластина, която в комбинация с капачката пред крушката прави доста изразена cut-off линия. Демек премахва нежеланите отблясъци.
joro74 Wrote:Топлината на 55W крушката ще изпече и без това нефелните пишки за регулиране на фара. Откакто свалих китайските електрожени и се научих да използвам дълги единственият ми проблем са ксеноните в насрещното. Слагаш халогенни крушки на Osram, Philips, Narva и повече никакви проблеми с видимост.

Ще ги опече друг път... 55w халоген загравя в пъти повече от 55w ксенон... Колкото и да се борят с тези "рюлтани" едва ли ще могат да ги направят с по голямо КПД. Крушката с нажежаема жичка има най ниското възможно КПД от всички източници на светлина.

Другата седмица ще поръчам две крушки H7r и ще направя проби, като предлагам не да си чешем пръстите изписвайки мегабайти, ами да направим реални замервания, на това какво се случва и какво не.
Reply

Cavalera Wrote:Колега, пожелавам ти да се разминаваш вечер с Vauxhall "Vectra B" с китайски ксенон монтиран пред блока. Е тогава ще разбереш какви са ни АРГУМЕНТИТЕ!

Ми аргументите са ви, меко казано несериозни. Логика от тип-а: Едно нещо като не става по определен начин, то НЯМА как да се реализира по никакъв друг начин... :wink:
Reply

Тишо, аз не отричам ксенона като технология. Коментираме реализацията която се среща в над 80% от случайте по нашите пътища, а именно: "Едно нещо като не става по определен начин" - го правим точно по него начин щото не ни стигат парите за повече.
Reply

Не мога да разбера каква документация гледате на дефектни крушки. Пак ще го напиша:

Всичко което се продава в кутия със снимка на спортна кола е с някакви отклонения. Крушката е произведена по технология за H7R, но не е минала някакъв тест. Или фокуса бяга заради лоша отливка или цветната температура не е вярна, или R покритието го няма. Ако беше минала щеше да се продава в кутия с име на производителя или на този за когото е произведена.

Отварял съм много баласти, 55/35 W разликата е в лепенката. И 2та са с 5 амперови транзистори, на теория е достатъчно - 5А * 12 волта - 60 вата. На практика крушките харчат колкото си искат, транзисторите се охлаждат на корпуса на баласта, но термопастата е много скапана и се разпрашава и пада от вибрациите.

Факт е, че светят много, и е факт, че заслепяват много дори и регулирани. Ореола около фар със стъкло е ужасен. Пластмасовите са малко по добре, но само когато са чисти.

Карайте си ксеноните (и без това са без роуминг), но не се самозалъгвайте, че не заслепявате. Вадите очи - независими колко пари сте дали за настройки и подобрения
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

И аз имах желание да сложа ксенони, но след като си почистих захранващите букси на фаровете и ги регулирах, вече виждам прилично добре, пък дори и крушките да са дошли с колата, а я имам от 3 години. Неизправната система за осветление е виновна на невиждащите, а не липсата на най-нови технологии.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)