The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
биксенон на s40

#21
От личен опит със ксенон мога да кажа, че не можеш да заслепиш човек със ксенон. Когато караха на дълги срещу мен окото ми не регираше и пак си виждах толкова зле колкото и без да ме заслепяват. Виждал съм и ксенон на H7 с кристални фарове - не е толкова на петна като H4, но заслепява направо ужас.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#22
Cavalera Wrote:Ще започнат, защото дори и с обикновенни крушки не е приятно да карат срещу теб на дълги, а аз точно това почнах да правя, заслепи ли ме някой насреща било заради кофти регулирани фарове или заради хоуммейд ксенонче - пресветна 2-3 пъти и минавам на дълги. Това е начина да се накарат хората да си регулират фаровете и да си сложат предписаните крушки. Който има съзнание може да се самоосъзнае за останалите - :violent1:
"Били слаби фаровете на 40ките, аз ще сложа ксенонче и ще виждам по-добре", не е това начина!

П.П. Предполагам, че и чуствителноста на очите към светлина е различна при различните хора, което също е фактор за определянето дали даден фар осветява добре и дали заслепява или не...

!!! ПРЕВЪЗПИТАНИЕ МУ Е МАЙКАТА !!!
Те и халогените не трябва да се пускат "за гъзарията" ама айде, те поне не пречат на околните.
И като почнат да си пускат допълнителната задна светлина за мъгла в града, без да има мъгла (че и да има пак, то в града по сфетофарите...) направо вади очи. На S40-ката съм окабелил и втората (дясната) и като ми застане такъв пред мен на сфетовара, на следващия сфетофар аз съм пред него и ги пускам - да му се разтопи бронята от жегата на крушките дано пфуууууууууууууууу. И на 80-ката ще я окабеля (не съм поглеждал дали има гнездо за крушка там де...)
10 лева е в МП реглаж на фарове. В Русе не, но за другитеградове знам, че в СБА ги регулират за около 5. Нерегулираният фар е неефективен за водача и опасен за останалите участници в движението!!!
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#23
yuckuJackD Wrote:
Cavalera Wrote:Ще започнат, защото дори и с обикновенни крушки не е приятно да карат срещу теб на дълги, а аз точно това почнах да правя, заслепи ли ме някой насреща било заради кофти регулирани фарове или заради хоуммейд ксенонче - пресветна 2-3 пъти и минавам на дълги. Това е начина да се накарат хората да си регулират фаровете и да си сложат предписаните крушки. Който има съзнание може да се самоосъзнае за останалите - :violent1:
"Били слаби фаровете на 40ките, аз ще сложа ксенонче и ще виждам по-добре", не е това начина!

П.П. Предполагам, че и чуствителноста на очите към светлина е различна при различните хора, което също е фактор за определянето дали даден фар осветява добре и дали заслепява или не...

!!! ПРЕВЪЗПИТАНИЕ МУ Е МАЙКАТА !!!
Те и халогените не трябва да се пускат "за гъзарията" ама айде, те поне не пречат на околните.
И като почнат да си пускат допълнителната задна светлина за мъгла в града, без да има мъгла (че и да има пак, то в града по сфетофарите...) направо вади очи. На S40-ката съм окабелил и втората (дясната) и като ми застане такъв пред мен на сфетовара, на следващия сфетофар аз съм пред него и ги пускам - да му се разтопи бронята от жегата на крушките дано пфуууууууууууууууу. И на 80-ката ще я окабеля (не съм поглеждал дали има гнездо за крушка там де...)
10 лева е в МП реглаж на фарове. В Русе не, но за другитеградове знам, че в СБА ги регулират за около 5. Нерегулираният фар е неефективен за водача и опасен за останалите участници в движението!!!


Това е верно, ама аз, какво да правя като много пъти въпреки присветкването ми, онзи отсреща кара на дълги и ме заСлепява...
Сега просто и аз давам дългите и това е.....
ПРОБЛЕ3МЪТ Е В КУЛТУРАТА И КАКТО СЕ СПОМЕНА ПО-ГОРЕ СЪЗНАНИЕТО НА ВОДАЧИТЕ ПО ПЪТИЩАТА.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#24
Аз от кога говоря така на познатите си със ксенони, ама те не вдяват и не вдяват.

Лошото в България е, че много хора си тръгват от село, но селото не си тръгва от тях!
Reply

#25
Добър вечер уважаеми колеги! /понеже за култура стана въпрос и за село/
Всичко ви разбрах до тук, но кажете моля, в крайна сметка какво да направя за да виждам без да заслепявам. Излишни пари нямам, а време и условия за "направи си сам" също нямам. Карам със старите фарове Hella на S40 1996 год. и нищо не виждам, лостчетата за регулиране са изпочупени. Не държа да е ксенон но ми го препоръчват "майстори" и волвари също. Разходките по моргите не са от най приятните забавления особено, когато имаме 9 месечно бебе и времето за такива воаяжи е кът. Отговори от типа "смени си фара" не ми вършат работа. Кажете с КАКВО да го сменя и евентуално при кого.
Приятна вечер и весели празници!
Reply

#26
ogo1 Wrote:Добър вечер уважаеми колеги!
Кажете с КАКВО да го сменя и евентуално при кого.
Приятна вечер и весели празници!
Добра да бъде!
С какво - с фар Hella 2-ра употреба свален от S/V40 2000-2004 лява дирекция.
Къде - при GT1
Приятна и на теб и весело посрещане.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#27
Даже... мисля да подхвана една такава кампания срещу монтажа на ксенонови светлини на непригодени за това автомобили... Волво клуб може да се присъедини....
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#28
Можеш да направиш анкета колко човека сме с ксенон и колко без.
Reply

#29
Оспамихме темата на човека еййййй.
Като е тръгнало - давайте, после ще разчистя.
Идеята за кампанията - еми да правим група във фейса и да се почва. Само ме притеснява кой ще се занимава с гоуфарчетата да им обясни за какво иде реч, защото усещам, че ще има изказвания:
"Абе, пенсия, я си отвори очите за новите технологии. То ако не беше гот, нямаше да го продават".
Отговорът е:
"Ако не беше кич, тип "селска гъзария", нямаше да си го купуваш"...
... и така в един диалог, който на практика се състои от два монолога, защото за да има дискусия, участниците в нея трябва да се излушват...
Но и това е начало.

п.п. Точно преди 10 минути както си карах и зад мен едно л***о с трибуквено транспортно средтво ми вадеше очите. Не искам да си помисля какво щеше да е, ако беше срещу мен.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#30
ogo1 Wrote:Добър вечер уважаеми колеги! /понеже за култура стана въпрос и за село/
Всичко ви разбрах до тук, но кажете моля, в крайна сметка какво да направя за да виждам без да заслепявам. Излишни пари нямам, а време и условия за "направи си сам" също нямам. Карам със старите фарове Hella на S40 1996 год. и нищо не виждам, лостчетата за регулиране са изпочупени. Не държа да е ксенон но ми го препоръчват "майстори" и волвари също. Разходките по моргите не са от най приятните забавления особено, когато имаме 9 месечно бебе и времето за такива воаяжи е кът. Отговори от типа "смени си фара" не ми вършат работа. Кажете с КАКВО да го сменя и евентуално при кого.
Приятна вечер и весели празници!

Ако са счупени регулаторите на фаровете ксенона не може да е решение. Има няколко теми как се оправят регулаторите без да се дават 40 лв за нови. И военен прожектор да навреш във фар със счупени регулатори няма да прогледнеш. Фарът свети най-добре когато е регулиран - ако е висок заслепяваш, но си светиш в облаците - нищо не виждаш на пътя, ако е нисък си светиш пред капака - полза никаква.

Аз си карам с правилно регулирани фарове (проверени 2 пъти в сервиз) и крушки Hella или Osram от 5 лв и виждам на 40 метра на къси без да заслепявам никого.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)