The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
биксенон на s40

#31
Подкрепям последното мнение!
Reply

#32
yuckuJackD Wrote:Оспамихме темата на човека еййййй.
Като е тръгнало - давайте, после ще разчистя.
Идеята за кампанията - еми да правим група във фейса и да се почва. Само ме притеснява кой ще се занимава с гоуфарчетата да им обясни за какво иде реч, защото усещам, че ще има изказвания:
"Абе, пенсия, я си отвори очите за новите технологии. То ако не беше гот, нямаше да го продават".
Отговорът е:
"Ако не беше кич, тип "селска гъзария", нямаше да си го купуваш"...
... и така в един диалог, който на практика се състои от два монолога, защото за да има дискусия, участниците в нея трябва да се излушват...
Но и това е начало.

п.п. Точно преди 10 минути както си карах и зад мен едно л***о с трибуквено транспортно средтво ми вадеше очите. Не искам да си помисля какво щеше да е, ако беше срещу мен.


Ами в Русия ги забраниха, лично аз мога да инициирам няколко материла в медии разни за това и рано или късно ще стигне до ЗДП-
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#33
Еми давай да действаме, кой с каквото може...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#34
Който се справя добре с фейсбук - да прави инициатива, аз ще издиря материали, лесно достъпни защо в рефлектор и Н4 не вирее ксенон...
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#35
Имате си и web developer в компанията - ако трябва помощ, казвайте Wink

За подобна инициатива винаги съм готов да помогна :!:
Reply

#36
Всъшност ако трябва да разнищим проблема от самото му начало е добре да започнем с пътната маркировка.
Халогенните крушки имат прекалено големи загуби в топлина, и прекалено малко КПД. Спектъра на излъчване им е такъв, че при мокро време светлината се "загубва" и осветяване на пътя - никакво. Това съчетано с невероятно калпавата маркировка която имаме по пътищата често довежда до яхване на някое крайпътно съоражение и/или влизане в голяма дупка. Примери колкото искате могат да се дадат.
И в този ред на мисли, на човека Х му писва и намира най лесното решение - ксенон. Недостатъка на халогенните крушки е преодолян, живота на крушката е много по голям, има видимост при мокър асфалт с малката подробност ако крушките са между 4300 и 5000к ако са над 5000к цветна температура резултата е по скоро отрицателен.

Само по себеси ксеноновата крушка си е много добро решение. Но... Източника на светлина при халогенната крушка и при ксеноновата крушка се различава много, както и положението в фара. Това довежда до грешно отразяване в отражателя на фара, а прорезите по стъклото на фара тотално замазват ситуацията правейки излизащата от фара светлина на петна. Петна които не са насочени накъдето трябва и попадат директно в очите на насрешно движещите се.
Ксеноновата крушка изисква друг тип отражател - много малък колкото да събере и върне излъчваната назад светлина, и фокусираща лупа. Целта на тази лупа е да вкара светлината в правилната посока, която е пътя пред ППС-то а не очите на насрешния водач...
Аз лично съм с две ръце за ксенон предимствата му като източник на светлина са неоспорими, но при условие, че монтажа му е изпълнен както трябва - фарове подходящи за ксенон, настроени по начин да не заслепяват и т.н.
Мисля, че ако нещо трябва да се забранява то е самоволното преправяне на фарове и др. такива без този който го прави да се съобразява с каквито и да било стандарти... В тази посока трябва да се върви, а не видите ли има фарове които заслепяват - дайте да ги забраним. То по тази логика някой ден човек ще забрани сам себеси...
Reply

#37
lilker Wrote:Който се справя добре с фейсбук - да прави инициатива, аз ще издиря материали, лесно достъпни защо в рефлектор и Н4 не вирее ксенон...

мисля, че е напълно ясно против какво съм.
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#38
tonter Wrote:Имате си и web developer в компанията - ако трябва помощ, казвайте Wink

За подобна инициатива винаги съм готов да помогна :!:
двама сме ...

Аз нямам нищо против кадърно изпълнените инсталции. Има комплекти, които си вървят с рефлектора и лупата - това е ОК. Но на рефлектор смятан да "работи" с крушка H4, просто да се подмени с ксенонова такава - е това е проблема за който си говорим. Лошото е, че българина винаги търси "тънката лайсна" и като чуе цената на качествения комплект с рефлектор и лупа си казва: "Е как бе, он'я ми до да'а за 65 кинта, туй к'во толкоз повече прай - турам на мястото на крушката и толкоз. Ня'а са занима'ам тука да режа, да глася, охоооо..."
Как обаче да се конктретизира целевата аудитория? Някакви идеи?
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#39
Малеее, колко изписахте Big Grin Big Grin Big Grin А пък аз така или иначе имам два фара с прецакани рефлектори и реглажи.... имам и една "лупа" от последното А4... та мисля да направя една проба. Интересно ми е как ще свети лупата изчислена от знаещи хора във фара на 40-ката. И в този ред на мисли... ако някой има друга такава лупа, да свирка....че ми трябват 2 Big Grin Big Grin
Като си говорим за източници на светлина... да погледнем и LED технолигията. Диодчета има от много време... но едва сега навлизат във фаровете. За момента само като дневни светлини, но мисля че не е далеч момента, когато ще започнат да се използват и за къси и дълги светлини. А тогава какви тюнинг изпълнения ще се появят... Big Grin Big Grin Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#40
Докато в тая държава не се построят нормални пътища, не се премахнат каруците и разни ЗИЛ-ове, ГАЗ-ки и др.п., участващи в движението без каквато и да било светлоотразителна маркировка.........................ще ме извинявате, но нямам никаво намерение /махайки ксенон системата/ да подлагам на риск собствения си, а и живота на хората, които возя с мен.
Поздрави.................. :wink: :wink: :wink:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)