The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Случайност, опит за кражба или...

#1
Вчера като тръгнах за работа нещо леко потропваше отпред когато колата не се ускорява. Вечерта се усили. Тази сутрин взе да тропа сериозно и направих едно кръгче с нашия шофър да чуе. Почнахме да правим догадки - каре, лагер, диск, счупена накладка и т.н. неща които пресмятах на ум колко ще ми струват. То е и доста студено може да има замръзнало нещо да жули абе идей доста. Да ама като се прибирах сега то така се разтропа и почна да тресе че направо си се уплаших. Викнах комшията да направим едно кръгче и той рече карай в сервиз работата е дебела. дори без да е на крик като разклатя колата и се чува от предната лява леко клопане - лагер лелеее. Е да ама аз пипнах с два пръста една гайка и тя ОТВЪРТЯНА И ВТОРАТА И ТРЕТАТА И ЧЕТВЪРТАТА. извадих ключа и ги завих, а на другите гуми не можах да мръдна дори една. Е за пръв и последен път тези гайки аз, тоест в сервиз ( в Друмник затягат дори с динамометричен ключ и то пред клиента задължително ) съм ги отвивал септември.
А сега ми кажете това случайност ли е или опит за кражба.
или...

ПП. Ще си сипя една ракия ( няколко пъти )че направо ме втресе като си помисля какво можеше да ми дойде до главата.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#2
Щом е предна е предупреждение или завист.
Това не е кражба. А обикновенно задна се взима - там е по лека.
Така и при мен затегнаха пред мен и се разхлопваше с км. джантата.
Затова аз лично проверявам винаги!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#3
Аз също съм имал подобен случай... но на предишната ми кола. От 4 болта бяха оставили само един. Със сигурност знам че не са се махнали от самосебе си. Някой ги е развил но защо!? Винаги съм си мислил че може би е опит за кражба но това дето казва ефри не е лишено от логика - защо не са я взели все пак!?!? От тогава имам навика преди да тръгна нанякъде да си поглеждам болтовете по гумите.
Сашо ти не си ли си сложил секретни болтове?
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#4
аз от по стари шофьори (баща ми) съм чувал, че от едната страна болтовете се саморазвиват (съответно другата се самонатягат) немога да кажа коя страна за кое е точно, но на наши познати така им се случи бяхме тръгнали на морето и някой явно им е имал зъб и им бяха разхлабили болтовете които се саморазвиха и нема да ви казвам в какъв уйас бяха като си видяха гумата да ги изпреварва. Та провери и този вариянт някой да ти иска да ти направи мръсно ;о)
Reply

#5
И мен ме навява на такива мисли но явно нарочно не искам да се съглася. Всеки ден ходя на работа с тази кола. всяка събота водя детето си някъде било в парка или на сладкарница. може би ако не тропаше и тресеше толкова много тази вечер утре пак чях да я карам и .. не знам. Нямам неприятели във входа нито сериозни врагове по принцип. само дадох да се разбере че съм сигурен коя комшийка ми е цепнала бронята а татко и батко са таксиджии?!? Но дори не съм и говорил с тях. Знаете как е с клюкарите - казал съм на двама защо съм сигурен , а след това петима дойдаха да ми кажат че са убедени. Пък и има без мен двама други съседи потърпевши от шофьорката.
иска ми се да вярвам че е случайно ама не е - по скоро някой е искал гумата или джантата ама що не е опитал задната нали там е по-лесно....
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#6
йде сега да видя как ще се развият гайките освен ако наистина не е случайност.
много хубави, български, пипнати отвсякъде и като идея и като изработка и като опаковка, че и сайт си има производителя и не го е срам да си напише името на стоката щото е добра. 20лв не са много пари ако само гумата струва към 150 а джантата и тя там.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#7
sasho_s40 Wrote:йде сега да видя как ще се развият гайките освен ако наистина не е случайност.
много хубави, български, пипнати отвсякъде и като идея и като изработка и като опаковка, че и сайт си има производителя и не го е срам да си напише името на стоката щото е добра. 20лв не са много пари ако само гумата струва към 150 а джантата и тя там.
Предчувствам, че сме с еднакви гайки :roll:
Reply

#8
sasho_s40, дай малко инфо за тези гайки, че ми стана интересно :wink:
Reply

#9
и аз съм с такива за 20лв....ама те всички секретни болтове по магазините са толкова :lol:
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#10
Shubert Wrote:и аз съм с такива за 20лв....ама те всички секретни болтове по магазините са толкова :lol:
Проблемът е, че ключовете не са различни...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)