The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 740

#1
Здравейте колеги! Решил съм да вдигна мощността на колата, но си нямам никаква идея от къде да започна, а и не разбирам много от двигатели. Искам да Ви помоля ако можете да ми дадете някакви съвети или пък някой, който се занимава с тунинг на двигатели. Колата е Волво 744 от 1991 година с двигател Б230ФТ 2,3л с турбо 180-2 коня. Благодаря Ви предварително Smile Smile Smile
Reply

#2
Ако решиш да я продаваш обади ми се Big Grin . На мен и тези коне ще са ми достатъчни. Супер е машината, сори за спама.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#3
О.....,ЧУДЕН МОТОРЕЦ Big Grin ( бедна ти е фантазията какво може да се получи! :lol: ) ИЛИ ДА СЕ СЧУПИ...,АМА ТЕ ВАРИАНТИТЕ СА САМО ДВА....! НЕ ЧАКАЙ,А ПОЧВАЙ!
Reply

#4
Давайте идеи от къде да почвам Big Grin Big Grin Big Grin
Reply

#5
От сервиза.... или от дебелите книги. И тук вариантите са 2 Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#6
Еми казвай сервиз къде и дебели книги от къде пък ще го мисля кой от 2та варианта по ме устройва Big Grin Ама сервиз където разбират а не да отида да ми кажат 8000лв. и като отида да си взема колата от 182 коня да е на 100 коня, защото подобно нещо ми се случи.. Sad Sad Sad
Reply

#7
За сервиз.... не мога да ти помогна....всеки се пише че разбира. За книги...има много. Започваш от нещо леко, като обща конструкция на ДВГ и такива работи.... демек, някакъв учебник за техникум (започваш от по-старите...там нещата са обяснени по-просто). След това прминаваш на по сложна литература.... за да разбереш какво се случва В двигателя, процеси, кое, как се случва и също така как се ремонтира.....разбирай литература за универстет Wink Междувременно е хубаво да изучиш твоят двигател т.е. какви части и системи има в него, кое, как работи. И след като си изчел тези неща много пъти (и от много различни източници) и най-важното....си ги разбрал вече пеминаваш на тунинг книгите, които се въртят във интернет пространството (може и да ги закупиш, ако желаеш). Започваш да се ровиш за части, кое, как да се подмени.... модифицира. Събираш мнения, препоръки за нещо, което искаш да направиш...или за някоя част. И накрая действаш......обаче за действането...ако пак решиш да го правиш сам....ти трябват много неща, като гараж, инструменти.....познати (или не толкова познати) стругари, заварчици (абе шлосери) и много други хора,които да ти съдействат.....и не на последно място елементарни познания по задравословни и безопасни условия на труд Wink
Това като го чета....ми изглежда много лесно Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Успех!
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#8
iuve теория много може да се напише. Най-важен в случая е опита с такъв двигател. На всеки двигател може да се повиши мощността (най-лесно на турбиниран такъв), но в какви граници е безопастно за него. Пусни си питането в този раздел <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tuning.bg/forum/viewforum.php?f=8&sid=af68b5045824f815a7ee429133e03fff" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.tuning.bg/forum/viewforum.ph ... 9133e03fff</a><!-- m --> Щом разберат, че си готов да вложиш пари и търсиш помоща на сервиз, ще получиш доста предложения. 8)
Reply

#9
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.turbobricks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://forums.turbobricks.com/</a><!-- m -->
Тук ще намериш отговори на въпросите си.А относно софтуера,правилният човек е колегата ipdown.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)