The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на V40

Razsipnik Wrote:
MatZo Wrote:
Razsipnik Wrote:Еми сега дизел, за 3500 сносен ...Волво няма.....който ти говори обратното просто не е нверно.....Дизелова кола на тая тънка цена...някак не се връзва......Автотърговците не са алтруисти, които искат да ти помотгнат...
За 3500 дизел аз виждам само някой фиат Марея/Брава ..........

За 3500 е по-вероятно да намериш читаво, както се изрази колегата МММ с,, останал експлоатационен живот" бензиново Волво...Просто ,защото не са икономични, яко пият бензин , а това в период на криза е важно.Да не говорим, за факта, че Волво в България не държи цена.
Дизел за тия пари - няма как.Говорим за здрав дизел.....

Съвет- посъбери още парички, изчакай и избирай.....


мерси все пак за съветите.Работата ще е на риск.фиат няма да взема квото ще да става.Колкото запазен ще е фиата толкова и волвото.За повечко парици е невъзможно а е нужно друга кола.Газ/бензин и дума да не стваа такава караме 10 години и проблемите са перманенти.Няма да ми ситгнат символите да обяснявам защо.Гледам да е или само бензин или дизел.Но пък дизела е по-икономичен.Тя няма и да се кара много.6 -7000 км на година.Най-добре да отида с някого койот разбира дизелите.Ако е добро мнението кво лишо има да придърпаме ендо за 3500.Ако има живот 70 80000км в него по-добре от това няма как бъде.Ще се фърляме в боя момчета.Няма повече пари за по-хубаво.нямам и време да чакам и повече.Почти две години чакам за такъв автомобил и нищо не се е променило финансово.Кво да правя ще ис прережа вените да не се мъча повече :mrgreen:

Не си режи вените...няма полза......има и други начини, по бързи да се ...оттървеш. Big Grin Майтап.
Сега сериозно:
При такъв малък пробег си за бензинова кола....Според мен.
Не знам как си с доходите.Но на месец Волво(това от аватара ми) с 2,0-ка двигател, чист(атмосферен) бензинов мотор изгаря по 150 лева...да го знаеш.......Максимум с един резервоар се изминава 720 км при нормално каране....(дълъг път).
Подкрепям те за газовите уредби.....
Разход зимата в София в момента е 12 на 100.......


ами лошото е зради това,че ще се кара предимно градско и бензина ще ми дойде ептем.а дизеляка си е дизеляк.Плевен не е голям град.Тук не сме София.Много голяма е разликата.В много голям размисъл се фърлих,то като гледам дали 1.8 или 2.0 все едно е разхода.Ама и мног коне тия 2.0.ОФ не знам вече.Ще го мислим.Но всички казвате да не е дизел за тия пари посмъртно значи.Боже отлквоа ми се щеше.ДИзеляка мн ми харесв акато мотор и звук и динамика.ама...
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

Тц.....2,0 ката не е с много коне....140 коня на пръв поглед са бая, обаче С 40 с такъв двигател си е тромавка....семейна кола просто.
Ако няма да слагаш ГИ, се ориентирай към 1,8 литров мотор.2,0-та може да бъде много лакома.особено над 130 км/час....при това няма кой знае, какъв голям вървеж в сравнение с 1,8........Казвам ти го от опит- карам 2,0 литров двигател на такава кола.
2,0 ят мотор е малко излишен така да кажа...Просто смисъл от него не виждам, при условие, че колата нито е кой знае колко по-диначина от 1,8 , а с малкото турБо(Волво С/В 40 2,0Т-163 конски сили) просто не подлежи на сравнение....
Ако не си със спортни наклонности 1,8 е твоя двигател.......
2,0-та папка, както вече ти написах.
Иначе е як мотора.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

Razsipnik Wrote:Тц.....2,0 ката не е с много коне....140 коня на пръв поглед са бая, обаче С 40 с такъв двигател си е тромавка....семейна кола просто.
Ако няма да слагаш ГИ, се ориентирай към 1,8 литров мотор.2,0-та може да бъде много лакома.особено над 130 км/час....при това няма кой знае, какъв голям вървеж в сравнение с 1,8........Казвам ти го от опит- карам 2,0 литров двигател на такава кола.
2,0 ят мотор е малко излишен така да кажа...Просто смисъл от него не виждам, при условие, че колата нито е кой знае колко по-диначина от 1,8 , а с малкото турБо(Волво С/В 40 2,0Т-163 конски сили) просто не подлежи на сравнение....
Ако не си със спортни наклонности 1,8 е твоя двигател.......
2,0-та папка, както вече ти написах.
Иначе е як мотора.



и за 3500 ще се намери ли читав 1.8 колко коня е ориентировъчно.Не съм запознат с моделите двигатели било то френкси четох някъде за мицуиши мисля че модификации на двигатели ли някв адруга японска кола.И кво да гледам на бензина.По-лесно ли се преценява дали е читав.или къде да прочета затова.Ако е дълго за обяснение.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

Само да кажа за дизелите - Разсипника спомена докарване и от Холандия. Е, аз за сравнително читаво дизелче тук дадох 3000 евро. Само за автомобила. Евтини читави автомобили тук няма. Евтино се търси от Германия.

Ето ти информация за двигателите на V/S40.
Reply

MatZo Wrote:
Razsipnik Wrote:Тц.....2,0 ката не е с много коне....140 коня на пръв поглед са бая, обаче С 40 с такъв двигател си е тромавка....семейна кола просто.
Ако няма да слагаш ГИ, се ориентирай към 1,8 литров мотор.2,0-та може да бъде много лакома.особено над 130 км/час....при това няма кой знае, какъв голям вървеж в сравнение с 1,8........Казвам ти го от опит- карам 2,0 литров двигател на такава кола.
2,0 ят мотор е малко излишен така да кажа...Просто смисъл от него не виждам, при условие, че колата нито е кой знае колко по-диначина от 1,8 , а с малкото турБо(Волво С/В 40 2,0Т-163 конски сили) просто не подлежи на сравнение....
Ако не си със спортни наклонности 1,8 е твоя двигател.......
2,0-та папка, както вече ти написах.
Иначе е як мотора.



и за 3500 ще се намери ли читав 1.8 колко коня е ориентировъчно.Не съм запознат с моделите двигатели било то френкси четох някъде за мицуиши мисля че модификации на двигатели ли някв адруга японска кола.И кво да гледам на бензина.По-лесно ли се преценява дали е читав.или къде да прочета затова.Ако е дълго за обяснение.


Взимаш с тебе печен монтьор, с манометър за мерене на компресия.Правиш и диагностика, ако ти позволи джамбазина.....Цената е според състоянието, но бензиново Волво, от 1997-1999г. не струва в момента повече от 3000-3500 лева(е освен, ако не е с два комплекта гуми, джанти, при това лети), може да стигне и до 4000, но не вярвам.
Аз в една друга тема се ядосвах, за това как на моята, ако реша да я шитна, барабар с гумите, с красиви лети джанти, с добро СД, би-ксенон, отлично лаково покритие не мога да и взема повече от 3 бона......
Волво С/В 40 бензиново за 3500 в сносно състояние в момента може да се намери, при това не трудно.Тези коли нямат много купувачи, особено пък бензиновите коли.....Вече обясних защо и как.....Дизелово С/В 40 за 3500 ЛЕВА (виж за 3500 евро по-може) няма как да намериш в България....Спрямо бензиновите Волва и като цяло спрямо марката има доста предрасъдъци......За скъпите части, за липсата на части(това са откровено неверни неща).Все пак вземи с теб човек, за да не налетиш на гробник.......Сложи си и едно 500 лева за пълно обслужване след покупката....(ангренажен ремък и/или ролки в ависимост от състоянието, масла, филтри).
Моят съвет е, ако избираш 1,8 да си се спреш на двигател Волво- 115 к.с., но здрав и непретенциозен.1,8 GDI на Митсубиши има славата на капризен към качествено/некачествено гориво двигател.По-скъп за поддръжка двигател, по-усложнен, но и по-икономичен и леееко по-динамичен.По-труден е и за ремонт.......Много рядко срещан, екзотика почти.
На Волво двигателя 1,8 е доказал се и особено популярен....
За тези пари, които си си приготвил, с повече наблюдателност и малка доза късмет ще купиш С/В 40, с което ще получиш повече, отколкото ще дадеш като пари.......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

Колега виж в раздел продава има една обява за 1.8 GDI-125 кончета.Човека е от Варна и я дава за 3900.Този мотор е на Мицубиши и дава по-малък разход от 1.8 на VOLVO.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

MatZo Wrote:и за 3500 ще се намери ли читав 1.8 колко коня е ориентировъчно.Не съм запознат с моделите двигатели било то френкси четох някъде за мицуиши мисля че модификации на двигатели ли някв адруга японска кола.И кво да гледам на бензина.По-лесно ли се преценява дали е читав.или къде да прочета затова.Ако е дълго за обяснение.

Незнам защо смяташ, че 3500лв. са малко пари. В тези времена за тях може да се намери сносна кола.
За тази цена Волво S/V40 1,9ТД преди фейслифта е добър избор. Двигателят, СК, кормилна рейка са от Рено. Части много и на добри цени. Горивната система е с ГНП разпределителен тип, стандартни дюзи и съединител. Тоест няма скъпоструващи ремонти. Този модел дизелов двигател е от малкото доказали се на пазара. Обслужването му е евтино и т.н.
По въпроса бензин или дизел. 1,8/2.0 бензин са здрави, но за разхода си, са с много ниска динамика. По трудно се намират части и електроника. На малко места може да се направи диагностика и т.н.
Твърдо търси дизел. Имам познат с Волво 440 1,9ТД в момента е на над 450 000 хил. км. и двигателят е без проблем. За разлика от скоростната кутия. :oops:
Друг добър вариант за тази цена е Mazda 626 DITD. Колата е много здрава и лесна за ремонт. Двигателят е отличен, стандартен съединител и т.н. Минус да някъде е че горивната система e Denso. ГНП е Denso V5, но рядко създава проблеми.
Не ти препоръчвам Форд Мондео 1,8ТД. За тази цена е пълно с тях. Двигателят има малък ресурс. 8)
Reply

Искам и още нещо да добавя.За 3500 лева колко може да бъде свястна и бензиновата 1.8.Въобще за 3500 кво може да бъде свястно.Бензина не се ли кара също назапад?
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

MatZo Wrote:Искам и още нещо да добавя.За 3500 лева колко може да бъде свястна и бензиновата 1.8.Въобще за 3500 кво може да бъде свястно.Бензина не се ли кара също назапад?

Егати тъпия въпрос..... :roll:
Колко свястна ли?Ами колкото, толкова...Все пак купуваш кола втора/че даже и трета или незнайна на брой употреба.
Колегата МММ по-горе те съветва за дизел.....обаче с посочените от теб пари не става...Няма толкова евтин и читав същевременно дизел.....
МММ правилно ти е написал че динамиката на 1,8 и 2,0 куца.....Верно си е.А разходът е стабилен(разбирай висок).
Просто дизеловите коли се купуват с презумпция за яко каране на година....А за 3500 лева дизелово Волво може, ама от 1996г. при това на ОГРОМЕН риск.....
Просто дизелите си държат цена.......
Ако можеш да изчакваш и да събираш още пари е най-добре....това е моя съвет.Не бързай, изчакай...Нарли не ти е спешна необходимостта от кола?
Освен тези пари за придобиване на автомобила си сложи и поне 800 лева за пълно обслужване, регистрация, данък в Общината по постоянен адрес и гражданска отговорност......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

Моя съвет е да се пробваш.Потърси внимателно не стреляй от първия път.Все ше излезе нещо.Ето един колега си е намерил за 1700 кинти и си я кара.Така че търси,който търси намира.Успех!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)