The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на V40

#21
Nordic, не съм проверявал точни цифри за данъците, но моето V40 го взех на 220 хиляди, като е регистрирано началото на 1998-ма. Според сервизната книжка последните няколко години не е карано много, но за първите 5-6 върви точно около 30хил./годишно. Което за този ДВГ въобще не мисля че е проблем, особено при холандското поддържане на автомобилите, което няма нищо общо с италианското и българското такова Wink
Reply

#22
tonter Wrote:Nordic, не съм проверявал точни цифри за данъците, но моето V40 го взех на 220 хиляди, като е регистрирано началото на 1998-ма. Според сервизната книжка последните няколко години не е карано много, но за първите 5-6 върви точно около 30хил./годишно. Което за този ДВГ въобще не мисля че е проблем, особено при холандското поддържане на автомобилите, което няма нищо общо с италианското и българското такова Wink


Сподели моля, какво е холандското поддържане на автомобила........
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#23
Видях, че се интересуваш и от дизеловия мотор. Мога да дам мнение за 1.9D , 115 Нр на V40-цата в подписа ми.
Разходът на гориво е грубо 7/100 градско и около 5.5-6/100 на извънградско. Вчера, обаче, на извънградско успя да падне до 4.2/100, предимно равен път в Южна България. С този двигател колата върви много добре и е прилично бърза и маневрена. Имаме това V40 от м. март тази година. Досега освен консумативи в началото и наливане на бензин до момента нищо не е пипано по него. Живот и здраве, напролет сигурно ще вземем още едно Volvo - S40 или V40/V50. [-o<

Що се отнася за газовата бутилка, ние бяхме категорични, че не ни се рискува. :? Между другото, колата на баща ми е с газова бутилка и разликата в поведението й когато е на бензин и когато е на газ, е осезаема, а става дума за малка кола с 2 врати. V40 е доста по-голяма и тежка кола. Освен че ще си возиш бомба самоделка в багажника, ще си много по-муден и тромав на пътя. Лично за мен вариантът дизел е прилично икономичен, пък и къде по-здравословен.
Успех каквото и да решиш!
Engineered to enjoy Volvo

Volvo 440 1.7i , 102 Нр, 1992
Volvo V40 1.9D , 115 Нр, 2002
Reply

#24
Razsipnik: в книжката на моята кола са описани всички периодични прегледи, препоръчани от производителя - в рамките на +/-1000км от препоръките. Там хората си пазят колите (освен амортисьорите, но това съм го обяснявал вече) и дори не им и хрумва да се държат с тях мърляшки като жабарите от Ботуша.

Освен, че си минават редовно прегледите, консумативите се сменят с такива, препоръчани от производителя - защото освен оторизираните сервизи на отделните марки, има още само няколко големи вериги, които също спазват препоръките за използвани консумативи. Малки гаражни сервизчета се намират, но са абсолютна рядкост и в тях могат да се видят какви ли не балкански и африкански субекти, но не и холандци. А въпросните субекти рядко са първи собственици на Волво Wink
Reply

#25
Raichetu как няма да върви като си написал, че на дизел сипващ бензин. 8)
Незнам за 1,9D 115к.с и 2,0л бензин, но 1,8 и 1,9TD за мен са слаби за това купе.
Reply

#26
Колеги, споделете ако знаете, какви са тези италианци, как си карат колите....Знам, че са мърлячи, че не сменят редовно(, анякои и изобщо) масла, карат с доливане.......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#27
Razsipnik Wrote:Колеги, споделете ако знаете, какви са тези италианци, как си карат колите....Знам, че са мърлячи, че не сменят редовно(, анякои и изобщо) масла, карат с доливане.......
Такъв им е манталитета бе човек. За справка на италиански кола е "Макина" - машина, но и всички машини пак им викат "макина". Не се бъркай с испанския, те разговорно на колата може да й кажат "макина"(много рядко, само разговорно и само в някой области), но поне си имат дума за кола - "коче".
Е щом още от дете ти набиват в главата, че автомобила е просто машина, как после да я премеш като член от семейството си, имащ собствени нужди и разходи ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#28
MMM Wrote:Raichetu как няма да върви като си написал, че на дизел сипващ бензин. 8)
Незнам за 1,9D 115к.с и 2,0л бензин, но 1,8 и 1,9TD за мен са слаби за това купе.

Да, видях какво съм написала - дизел наливаме на волвото :lol: Бензина го сипваме на друга кола! Smile
Engineered to enjoy Volvo

Volvo 440 1.7i , 102 Нр, 1992
Volvo V40 1.9D , 115 Нр, 2002
Reply

#29
Razsipnik Wrote:Колеги, споделете ако знаете, какви са тези италианци, как си карат колите....Знам, че са мърлячи, че не сменят редовно(, анякои и изобщо) масла, карат с доливане.......
Само знам че италианка повече няма да си взема. "Купих" си колата още 2 пъти....а за да я вкарам в добра форма....сигурно трябва да я "купя" още 2 пъти. То не бяха телове и свински опашки.... то не беше грес вместо спирачна течност, антифриз, смърдящ на развалена риба (и изглеждащ като спирачната течност...ама малко по течен Big Grin ), скъсани маншони, карета пълни с кал, масло в скоростите - течна грес Big Grin и всякакви други работи, които продължават да излизат вече 3 години. Сега трябва да се боря с картерните газове, течове на масло от гарнитури и т.н. А да не говорим за ремонтите по боята, които са правени все едно от дете в детската градина.....икономия на шкурки + немарливо боядисване = грозна боя + ниска адхезия Wink

п.с. не ме питайте що съм я взел тази кола....просто я исках Big Grin Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#30
joro74 Wrote:Аз не съм журналист, но бях пожарникар. Много трупове извадих заради газови бутилки. Бензина е по безопасен защото е направен с мисъл за безопасност. 80 % от самоделките в БГ са истински бомби. Когато този клапан струва 150 лв колко голфа ще си го сложат? Като те тресне отзад голф и изпарителя зад фара се откъсне имаш 10 секунди да излезеш от колата и да се отдалечиш на 30 метра преди и 2те коли да са в пламъци.

В германия с газ на 6 месеца ти скъсват гъза от преглед и предписания. Тук се черпите кафе и бият печатите. В "Метро" продават "Монтирай сам" комплект. Узаконява се се срещу фактура, няма нужда и колата да си водиш.

Журналистите пишат и, че е опасно да се катериш по далекопровод. Циганите си викат какво разбират журналистите от ток.

Отнасяйте се по сериозно към тези неща. Писна ми да чета по форумите колко безопасна и екологична е газта,а по светофарите смърди на газ от напукани маркучи и по бензистанциите се тъпчат до пръсване бутилки с печати от миналия век.

Е хубаво де.... моята газова, няма преглед, няма стикер, няма паспорт....т.е. е напълно нелегална. Поставяна е в един от най-добрите (така разправят) сервизи. Обаче се оказа, че някой неща не бяха направени качествено. И при все че уредбата ми е незаконна бомба :roll: не ми пречи всяка година да проверявам, почиствам и т.н.....а на 2 години да сменям маркучи. Уредбата на старата ми кола, я слагах сам и тя беше незаконна.....но беше монтирана в пъти по-добре отколкото биха я монтирали в сервиз....където само гледат да ти вземат парите. Бутилката беше здраво захваната за пода на багажника с огромни шайби, отворите през които минаваше тръбата, бяха шлайфани и уплътнени, тръбата минаваше точно по ламарините, без да виси, стърчи и т.н., а изпарителят беше монтиран между ботуша и гредата усилваща панела на коша.... Сега ми кажете че тези 2 нелегални ГУ са по-опасни от всичките, които имат редовни прегледи, стикери, паспорти.....
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)