The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на V40

#31
LeecH кола преди да се купи се гледа, като се свалят розовите очила. Аз много гледах и съм доволен от конкретния екземпляр, но не и от модела и марката Volvo. За автомобилите втора употреба от Италия моето мнение е положително. Най-важното е че няма корозия. С доста повече екстри са от колите вкарвани от Германия. Да ли италианците ги подържат. Зависи. Ако мислиш да я караш на автоморга би ли сложил скъпо и качествено масло или да смениш автифриз. Едва ли. В България е същата работа. Различния стандарт променя мисленето. Същото е положението с АГУ. И на мен ми прави впечатление, че много коли миришат на газ, нямат стикери, безпроблемно зареждат и т.н. Какъвто е техническия преглед, такъв е и прегледа на АГУ. Само прибиране на пари. В момента са почнали да проверяват да ли пожарогасителя в колата е минал проверка и има стикер. Още едно кранче за пари и за полицаи и за сервизи.
По темата покупка на V 40. Единственото привлекателно нещо в таз колица е ниската и продажна цена. 8)
Reply

#32
MMM Wrote:[color=#BF40BF]
По темата покупка на V 40. Единственото привлекателно нещо в таз колица е ниската и продажна цена. 8)

За кранчетата за пари...си напълно прав Smile Като включим и пътният данък....и винетка.... Big Grin
Обаче за последното ти изречение....абсолютно не съм съгласен. Занимавам се с коли и буквално оглеждам доста марки и модели (нови, стари...). Моделът наистина си има недостатъци (все пак е в ниският ценови клас на марката), но си е Волво отвсякъде. Дизайна на мен ми харесва много (но това си е субективно). Бензиновите мотори са си чистокръвно Волво....освен Мицубишито.... което пък е модерен агрегат - директно впръскване, променливо газоразпределение.... (тук като недостатък може да кажем че скоростите са леко калпави). Окачването също е взаимствано от Мицубиши (дори задните носачи са идентични с тези на първите Еволюшъни Big Grin )....а всички знаем че японците са си мозъци. Нивото на безопасност е много високо 4 звезди (за сравнение другите автомобили от тези години едвам изкарват по 3, даже не могат). Комфорта и оборудването са на ниво (само дето подлакътника преди фейслифта пречи на ръчната Wink ) Някой се оплакват от липса на място....но това все пак се води компактна кола Wink

Весела Коледа Smile
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#33
MMM Wrote:LeecH кола преди да се купи се гледа, като се свалят розовите очила. Аз много гледах и съм доволен от конкретния екземпляр, но не и от модела и марката Volvo. За автомобилите втора употреба от Италия моето мнение е положително. Най-важното е че няма корозия. С доста повече екстри са от колите вкарвани от Германия. Да ли италианците ги подържат. Зависи. Ако мислиш да я караш на автоморга би ли сложил скъпо и качествено масло или да смениш автифриз. Едва ли. В България е същата работа. Различния стандарт променя мисленето. Същото е положението с АГУ. И на мен ми прави впечатление, че много коли миришат на газ, нямат стикери, безпроблемно зареждат и т.н. Какъвто е техническия преглед, такъв е и прегледа на АГУ. Само прибиране на пари. В момента са почнали да проверяват да ли пожарогасителя в колата е минал проверка и има стикер. Още едно кранче за пари и за полицаи и за сервизи.
По темата покупка на V 40. Единственото привлекателно нещо в таз колица е ниската и продажна цена. 8)

Защо плюеш модела бе колега?????
ААА ясно и ти си осъзнал, че КОМБИ НЕ МОЖЕ ДА Е ПО-КРАСИВО ОТ СЕДАН! :mrgreen:
Трябвало е да си купиш С 40......
Не е трябвало да си купуваш В 40......
Другият път си купи Фиат, Пежо 206, Това са ,,по-коли" от волво.....обърнете внимание на кавичките....!


Да ти кажа, ако колата е що-годе поддържана има доста якщо окачване....
Но ти явтно си случил на кола с проблеми....

С 40 е много добра кола......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#34
Quote: По темата покупка на V 40. Единственото привлекателно нещо в таз колица е ниската и продажна цена.

За комби ли говорим или за 40та серия на Волво? Като комби V40 е уникално.

Плюсове:

1. Ниска цена - кой дава много пари за да разнася 200 кг в багажника?!
2. Изключителна климатична система. В другите комбита шофьора се поти, а на задната седалка им премръзват ушите. Лятото е наобратно.
3. Кожен салон и всички екстри за нормална кола са масови за разлика от други марки комбита.
4. Изключително добро окачване за комби - не губи стабилност в завой с 200 кг в багажника.
5. Изключително евтино за подръжка. Окачването (слабото място на комбитата) е евтино и лесно за ремонт. Нито една част не се налага да се купува като цял възел.
6. Много здрав, икономичен(за комби) и непретенциозен двигател (бензин, стар дизел си е мъка).
7. Единствено Ситроен отпреди PSA има по комфортна возия за комби.
8. Чудесно разположени задни колони за музика. В другите комбита са или на задни врати или на капака на багажника което са най-малоумните места за задни колони. Аз слушам с уши, а не с пети.
9. Много красиво отвън и комфортно отвътре. Изключително умело са избягали от формата на катафалка без да загубят функционалност.

Минуси:
1. Между калниците в багажника разстоянието е 89,5 см вместо "класическите" 90+ см. Създава проблеми при пренасяне на шкафове.
2. Праг на входа на багажника.
3. 5,3 литра масло е куца цифра при положение, че повечето масла се продават в 4 литра туби.

Написаното е възоснова на опит със следните комбита: Опел Астра, VW пасат, Ситроен ZX, Пежо 305, Рено Меган, Пежо Партнер. Всяко от тях (без пасата) е абсолютен боклук сравнено с Волво, но незнайно защо държат цена на старо, а не дай си боже да имат климатроник - тогава цената е като за лимузина.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#35
joro74 това твоето си е любовно излияние. :lol:
Аз не го харесвам този модел, нито седана, нито комбито. Просто като седнеш вътре и го подкараш го няма чувството за качествен автомобил. Нито возия, нито интериор. За мен 850 е класи над шведско-френско-японско-холанското творение.
Reply

#36
MMM Wrote:joro74 това твоето си е любовно излияние. :lol:
Аз не го харесвам този модел, нито седана, нито комбито. Просто като седнеш вътре и го подкараш го няма чувството за качествен автомобил. Нито возия, нито интериор. За мен 850 е класи над шведско-френско-японско-холанското творение.
Безспорен факт е това, което си написал!Не само 850, но и 9ххх сериите са класни автомобили...Това са класически Волва.
Волво С/В 40 си е мелез малко...Да не забравяме, че това е Волво от ниския ценови клас...
Опит на шведите да направят нещо като ,,народно волво".....Затова и при първо поколение С/В 40 са пестили като качество на интериора.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#37
MMM Wrote:joro74 това твоето си е любовно излияние. :lol:
Аз не го харесвам този модел, нито седана, нито комбито. Просто като седнеш вътре и го подкараш го няма чувството за качествен автомобил. Нито возия, нито интериор. За мен 850 е класи над шведско-френско-японско-холанското творение.

Ценовата листа от 1998 година обяснява всичко. :-) 850 и 40 е като да сравняваш Пасат и Голф. Все пак темата е дали да си вземем v40 или друго евтино комби. За 4000 лв V40 предлага повече отколкото струва.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#38
Стига сте се оплаквали от S/V40!!! Колите си струват всеки вложен лев, било то при покупка или при ремонт. То по нашите пътища и МТЛБ да караш, пак ще има проблеми. Карайте си ги със здраве и удоволствие.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#39
100Y0 аз не видях някой да се е оплакал. Суперлативите преобладаваха.
Това е форум, и в спора се ражда истината. :argue:
Reply

#40
Аз видях, но явно повече съм чел между редовете :wink: Big Grin :twisted: !!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)