The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz

#11
Е щом колекторите са чугунени значи няма проблем да сложи система с ламбда контрол за 700-800лв,само майсторите да са добри и да си подбере система,при която електрониката взема инфо от възможно повече датчици,освен ламбда сондата. Всички четвокаджии с фабрични газови сме с ламбда контрол и колите си вървят прилично.
Дефакто разликата между ламбда контрол системите и газовите инжекциони е само в подаването на гориво,иначе пак си има електроника,която смята съотношението газ/въздух,просто "дозаторите" са различни.
Имай впредвид че някои системи предлагат и аванс процесори, но може да се сложи такъв и отделно.
Газта е по високо октаново гориво,тоест издържа повече на детонации, но изгаря по бавно от бензина и затова е необходимо да се запали по рано, че оттам и врътката с аванс процесора...
Reply

#12
Даа като искам да изкарам всичките си мнения в дира ме изхвърля в главната страница.

На темата. Да може да се мине и с конвенционална уредба но с условието да има ламбда емулатор и ресет на компютъра защото трупа грешки. емулатора не е евтин и такава уредба наистина отива към 1200. За варианта руски ГИГ има мнения от едната крайност до другата. Има многи интересни статии в списанието което цитираш, а адреса му е: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtogaz.com">http://www.avtogaz.com</a><!-- m -->
Сервизи на брц има в пловдив и филиал в софия. лично съм гледал всеки чарк и всичко е брц изключае бутилката турска но нова със сертификат и по тюф за германия. уредбите наистина се предлагат и на лизинг ама не помня към коя банка щото трябваше да чакам 10 дена за съгласие и я платих наведнъж. Основните причини да се спра на тази марка и вид уредба мога да обобщя като няколко точки.
Предварително искам да кажа че не желая да споря с никого и изводите са си мои на базата на мое проучване продължило 3 месеца преди се сдобия с колата.
1 наличие на оторизиран сервиз и оригинални части
2 компютрите на колите след 96 се лъжат трудно и трупат грешки и се налага ресетиране като няколко от пишещите изреваха за изгорели пцта докато водех проучването
3 Газовия инжекцион е ИНЖЕКЦИОН а всичко друго е ЕЖЕКТОР т.е. връщаме се към карбуратора.
4 Няма вариант за липса на детонации в колекторите при конвенционалните-ежекторните защото газта се пуска много преди клапаните и в колекторите има газово-въздушна смес (аналогично при карбураторните бензино-въздушна смес). и се налага поставяне на предпазни клапани. не добре да има детонации където и да е в мотора. При инжекциона не може практически да има детонации поради липсата на гориво в колекторите.
5 запазване на мощността и разхода както при бензин така и при газ
6 напълно автоматизираното преминаване на бензин-газ-бензин което не се усеща от водача. управлява се от пц на газовата уредба при достигане на определена температура на мотора и при падане на налягането
7 невъзможността да ти "запекат" бензиновите инжектори защото щеш нещеш винаги палиш на бензин до определена температура при мен 45 градуса
8 пц работещо заедно с пцто на колата за определяне на оптималните режими а не разни джаджи за лъжене, ресетване и т.н създаващи повече или по-малко проблеми

мога още да изброявам но и без това стана дълго
едно е сигурно че с уредба за 300-400лв не може да се мине при такава кола. тогава да дам ли 1200 и да имам проблеми или да дам 1850 и да нямам
Единствения недостатък на тази уредба е високата цена - това са си почти 2бона. Трудно ми беше да преглътна но не съжалявам. Правих сметки че инвестицията ще си изплатя за малко повече от година но сметката излезе крива поради настъпилите ексцесии с цените за горивата но както писах по-горе това е друга тема.
с малка 32л бутилка съм колкото малък сак, багажника си го имам, газ има на "всеки километър" . за метан почти не съм разсъждавал като видях пасата комби на комшията - голяаам багажник ама го нямааа и колата все едно е с 5 човека ама в нея няма никой.
И като за последно - не бих дал толкова пари ако не смятах че решението ми е правилно.
Ако можеш не бързай а си проучи нещата още нали знаеш че на цвят и вкус приятел няма. ако искаш проба на колата - заповядай.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#13
Много благодаря Сашо. Много ясно и подробно си описал нещата. Явно е, че това е решението за колата.
Опитвам се да намеря и друг производител освен BRC, за да ги сравня като технически параметри и евентуални варианти за решения. Чувал съм, че в Холандия също много се работи по газови системи. Имам едно ходене до Амстердам другия месец и смятам до тогава да съм се ориентирал по въпроса, та току виж излязло нещо на сметка, като си на място там. Имам в предвид да се купят нещата, без бутилката. Преполагам, че тръбички и други консумативи ще могат да се вземат и от тук.

Благодаря още веднъж на всички включили се
Reply

#14
да консумативите като тръби, маркучи, скоби нямат особено значение. Иначе газов инжекцион имат и ланди ренцо но сервиза им е на другия край на софия - аз съм от дружба а брц е на километър от вкъщи. извън бг има и други фирми с още по хубави инжекциони - там инжекторите се слагат директно в цилиндъра като бензиновите но цените тръгват от 2000 евро нагоре. а и дупченето на главата или въобще махането на бензиновите инжектори не ме кефи, макар че са още по-добри защото впръскват направо течна газ и това било супер по някакви критерии, нама и изпарител но и цената вече става огромна за такива като нас. по принцип волво са едни от най-добрите при създаване на двугоривни - бифуел мотори. не съм много сигурен доколко е вярно но съм чел че откакто волво са разработили бифуел двигателите са оптимизирали всички двигатели и пцта за работа и на газ. Е защо не е станало масова практика не мога да отговоря. Щом имаш възможност да провериш " на място " направи го пък после кажи какво мислят там по въпроса.

ето тука може да се види цената на една от хубавите уредби ВОЛТРАН в англия <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lpg-kits.com/">http://www.lpg-kits.com/</a><!-- m --> има за всички марки и модели коли - цъкаш горе в ляво AutoGas Kits и после на марката
абе въобще пишеш gas-injectiom или подобни неща в гугъла и те зариват с информация
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#15
Искам да изкажа голе-е-е-е-е-ми Благодарности на колегата Сашо за изчерпателната информация. Към момента също съм се насочил към BRC seqge, но ме притеснява факта, че имат сервизи само в София и Пловдив, а аз не живея там. Особенно ми хареса предложението газовата уредба да се закупи на лизинг през ЦКБ. По моите сметки ако направя това ще имам същите месечни разходи като сега и поради по-ниската цена на газта ще изминавам същия пробег......
.... а това вече звучи превъзходно.
За скъпите газови уредби. Ето какво видая: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autogas.dir.bg/">http://www.autogas.dir.bg/</a><!-- m -->
има си и раздел за volvo, но за тези цени.....
При В предишното си мнение попитах за газовите бутилки, но тъй като никой не отговори искам пак за зачекан темета. За съжаление съм изгубил линка към сайта, където имаше схемите, но съм си копирал самата принципна схема. (ако знаех как щях да я вмъкна към съобщението си) Много ме интересува от къде вземат тези малките газови бутилки, които се монтират по двойки като скачени съдове, под задната седалка ?
Някой може ли да ми помогне ?
Reply

#16
точно така цкб беше банката ( що само с тях дават на лизинг ??? ) а виждам че си намерил и друга от хубавите уредби виале ама и там цената е като на волтран почти.
За сметките вече нищо не искам да казвам и да давам акъл щото мойта сметка беше лев разлика за една година 18000 км и вече съм изплатил инвестицията а само 3 месеца по късно се оказа 60 ст разликата и изплащането стана година и половина , а какво но чака с тия цени на бензин/дизел/газ потретвам се вече е съвсем друга тема.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#17
Здравейте отново !
Както казах при едно от предните ми включвания, като му бръмне на човек мухата (в главата) докато не я изгони мира няма.
От няколко дни чета като загубен по темата за газовия инжекцион, а и търся методи за финансиране....
Днес разбрах, че и в Сливен също има сервиз, където ги монтират. Човека си има газ - анализатор и лаптоп. Гледах и един опел с екотек мотор. Монтажа ми хареса, а пича ми каза, че след като са я монтирали закачили лаптопа и с него я настроели. От тогава нямол никакви ядове.
Та в тази връзка си мисля защо да ходя до Пловдив, като човека, за който ви говоря ми каза, че пазари частите си от там ?
Има ли нещо което да ме притеснява според вас ?
Питах ми ми казаха, че след монтажа системата се калиброва спрямо работата на бензин и всичко си било ОК. Аз пък си бях въобразил, че след монтажа, че "качва" специален софтуер, който е различен за всеки модел..... и даже, че има такъв за Volvo S40 !?!?
Питам тези, които вече са минали по този пък и имат опит. Правилно ли съм разбрал или нещо ме пързалят ?
Reply

#18
айде пак аз
Оторизираните сервизи засега доколкото знам са в пловдив и филиал в софия. ако някой копува елементи брц ( или други маркови ) и си ги сглобява е друг въпрос. тази тема няма да коментирам. за физическия монтаж искаха 48 часа - дори се учудих защо е толкова много но и досега не съм намерил един кусур за някое закрепване, тръбичка или неотрязана свинска опашчица. когато отидох вечерта да си взема колата излезнахме с инженерчето ( така му казваха ) за проба - на първа се чудех дали ще угасне или така си върви на газ, и си представих как жената ме изгонва заради двата бона назаем за уредбата. инженерчето рече дигай капака и закачи лаптопа за куплинга на пцто на уредбата и това става насред улицата. Нали мотора беше б4204с - да - и си с феникс 5.1- да - пали, дигни на 3000, пусни, дигни на 5000, пусни, гаси, пали и така 3 пъти. сваляй капака и айде да продължаваме - гумите писнаха катто превключвах и на втора. качиха колата на газ анализатор и казаха че е точно и чао. няма да се повтарям за разходи, мощност и т.н. и 1 г гаранция. преживяно е а не преразказано.

ПП аз още няколко обяснения по темата като напиша , вадя архивите от дира и от тук и отивам в брц да искап пари за реклама Tongue Tongue Tongue
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#19
Секвенциалните газови инжекциони работят със собствен софтуер,който обаче пре-модулира сигнала от бензиновите инжектори спрямо газовите. Тоест горивният процес пак се контролира от собственото ви ЕКУ...което изпада в абсурдното (но и гениално) заблуждение,че управлява горивен процес на бензин (за целта и сигналите на Ламбда сондата се премодулират инак ще светват лампи и ще се генерират кодове за грешки).
С лаптопа се настройват режимите на работа така,че коефициента на преобразуване на горивната смес...или да си го кажем "горенето" да бъде същия като при бензинова смес - с 2 думи да се елиминират разликите в калоричността на 2-те горива така че колата да върви без загуба на мощност и с минимален разход на гориво.
Тоест да се догони оптималното КПД.

Сега на колегата от Сливен мога да го посъветвам да дойде до Ямбол.
Официалният (и единствен) вносител на Ланди-Ренцо за България е Ямболска фирма. Сервизите и в София и Пловдив са филиали.
Не че ми се прави реклама на Таньо Видев (въпросният вносител),щото го знам че няма да почерпи,ама ако няма друга алтернатива - поне централния сервиз ти е на 30 км разстояние (че и по-малко).
Ако се решиш на подобна стъпка - свиркай...ще те заведа.
Reply

#20
Извинявам се ако съм досадил на някой, но както се казва съм във фаза, когато съм не ме лови.....
Надявам се това да е последния ми въпрос по темата преди да се похваля, че вече имам газчица.
Предполагам, че Сащо ще е най компетентен, но съм благодарен на всички за мненията. Та въпроса:
Днес като стана хлъзгаво ми дойде на ум, че моята кола е с така наречения "тракшън" контрол. Предполагам, че всички знаете какво прави, но аз се запитах следното. На бензин електрониката на колата прекъсва подаването на гориво за по няколко милисекунди всеки път когато усети, че започва да превърта гуми. До тук добре, ами когато съм на газ кой ще прави това ?
Да не се получи така, че когато мина на газ да нямам "тракшън" контрол ? Има ли някаква практическа причина това прекъсване на подаването на горивото да не може да стане на газ ? (Примерно от различните плътности на течния-бензин и газообразната-газ ... или търся под вола теле). А ако някой има тракшън контрола и е на газ....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)