The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz

#21
Колега тракшъна прави 2 неща - едното е да приложи спирачно усилие на превъртащото колело 9един вид заместител на SLIP диференциал) и да ограничи въртящия момент.
Последното обаче не се прави точно с прекъсване на горивото,а с промяна на параметрите на самия тротъл-контрол - един вид дроселната клапа се притваря и времената за отваряне на инжекторите стават по-кратки. Ако има турбо с активен контрол - командния соленоид веднага задейства байпаса на турбото.
...А и дори да има shut-off на инжекторите при Волво (нещо,което ме съмнява много) - както вече казах колата управлява ДИРЕКТНО газовите инжектори,като просто ЕКУ-то за газ преработва импулсите от оригиналното ЕКУ така че количестото газ за секунда да се приравни към калоричността на количеството бензин за секунда при 3 бара налягане (примерно) и колата ти да няма загуба на мощност.
При газов инжекцион всички функции на колата ти си работят. И ESP да имаш - пак ще си работи.
Reply

#22
няма какво повече да добавя след това обяснение на VoodoRush освен че при газов ЕЖЕКТОР ( обикновена уредба ) няма да работи ограничаването на въртящия момент
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#23
Здравейте отново.
Отново прехвърлих всички отговори по темата за Газ-а, но не намерих координатите на оторизирания сервиз на БРЦ в София. Може би въпроса е към Сашо, защото на него са му монтирали там уредбата - при "инженерчето". Ще съм Ви благодарен, ако ми ги дадете, че може би трябва да се запиша предварително там.

Благодаря
Reply

#24
liubo_v40 Wrote:Здравейте отново.
Отново прехвърлих всички отговори по темата за Газ-а, но не намерих координатите на оторизирания сервиз на БРЦ в София. Може би въпроса е към Сашо, защото на него са му монтирали там уредбата - при "инженерчето". Ще съм Ви благодарен, ако ми ги дадете, че може би трябва да се запиша предварително там.

Благодаря

Това им е сайт-а

<!-- m --><a class="postlink" href="http://brc.hit.bg/">http://brc.hit.bg/</a><!-- m -->
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#25
Явно Сашо има в предвит тази фирма http://brc.hit.bg/links.htm
Но прочети и тук статиите за тези неща http://www.avtogaz.com
като напишеш БРЦ в статии.

п.п. Съмоа - ама и ти... бърз.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#26
VoodoRush Wrote:Бе не знам дали Любо Ганев ги чува метаните,ама знам че колата ти ще стане по-тежка (бутилките сериозно тежат,а само с 1 бутилка няма да минеш) и по-тромава.

бутилките за метан не са толкова тежки, че да е някакъв проблем. аз скоро си сложих уредба с 3 бутилки по 24 литра. празни тежат общо 66кг, и побират към 12кг метан. все едно возиш един човек, на коя кола това и е проблем? карам с тях около 200км. това е на volvo v40 с 1.8 16V двигател.

вярно е обаче, че кончетата поизмират :wink: колата се усеща, че е по-тромава на метан, но като натиснеш добре педала пак си дърпа. най-вече на изкачване по баир си личи... лятото с климатика ще видим какво е положението.

уредбата ми е BRC. сложиха ми я в люлин, сервизът на бул. Европа 4 за 1600лв. настройката на бензин въобще не е пипана, а на метана му трябваха само 2 донагласяния (които станаха в един ден). а зарядното ми е под капачката, до дупката за бензина, перфектно! Big Grin

с две думи, доволен съм! много добре се справиха момчетата. 8)
Reply

#27
Един въпрос имам към колегата, който е слагал метан БРЦ на V40. Как са разположени тези 3-те бутилки в комбито и остана ли багажник? И другото е как се казва фирмата на бул.Европа 4, която е правила монтажа?

Благодаря
Reply

#28
liubo_v40 Wrote:Един въпрос имам към колегата, който е слагал метан БРЦ на V40. Как са разположени тези 3-те бутилки в комбито и остана ли багажник? И другото е как се казва фирмата на бул.Европа 4, която е правила монтажа?

бутилките са на пирамида. избрахме този вариант, защото така остава най-много багажник. общо взето половината е свободен, само частта между гумите е заета. другата възможност беше с една голяма 50 и няколко литра бутилка и една 22, но разположението е по-неудобно.

фирмата се казва Лазаров и Атанасов ООД, но на булеварда има само една синя табела "АГУ МЕТАН". основният им сервиз на тези е в пловдив, и двамата пича се редуват да идват в сф през седмица. маила им е <!-- e --><a href="mailto:lazat@abv.bg">lazat@abv.bg</a><!-- e -->.

телефони:

атанас атанасов - 0889 42 02 59
петър лазаров - 0888 76 19 58

моята уредба я настройва атанас, ако не се лъжа. той има рено със същия двигател като моя и е отработвал процедурата върху собствената си кола Big Grin
Reply

#29
Ок. Много благодаря. Ще се завъртя тази седмица натам да ги видя наживо и да поговорим.
После ще пиша пак.
Reply

#30
адреса на сервиза е този дето колегите са го написали по-горе, а образно казано от цариградско слизаш към дружба и на кръстовището след нанадолнището караш на паправо и веднага след това в дясно все едно зобикаляш ОМВ. отдясно има 2-3 портала ( отдавна не съм минавал оттам нали всичко ми работи п Big Grin ) в един от тях е и да сбъркаш веднага ще те упътят. въобще не търси барака и мръсотия, сградата отвън е напълно нормална и има малък червен надпис брц. от сайта <!-- m --><a class="postlink" href="http://brc.hit.bg/indexbg.html">http://brc.hit.bg/indexbg.html</a><!-- m --> може да се ориентираш за сградата
вземи тел. и им звънни ако искаш да не се разкарваш.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)