The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Газов инжекцион - Въпрос

#1
Здравейте уважаеми колеги Smile Искам да ви попитам запознати ли сте с газовите инжекциони. Интересува ме точно вярно ли е че всичките инжектори пръскат едновременно за разлика от бензиновите и така не може да се получи икономия и следователно няколко човека ми казаха да сложа обикновенна газова уредба на S80 2.4. Има ли смисъл и възможност за обикновенна или да си слагам инжекциона? От Велико Търново съм и ако някой знае къде поставят добри уредби в района на прилични цени би ми помогнал много Smile Благодаря предварително !
Reply

#2
Абе колега, колко нещо си изписахме на ЛС...
Както и да е, не си ми споменавал за изказвания, че всички инжектоеи пръскат едновременно... е няма логика, ако ще пръскат едновременно ще бъде един инжектор с по-голям дебит примерно и 4-5-6 (според мотора, може и 8 Smile ) маркучета излизащи от него и взлизащи във всеки цилиндър... Нямаше да има и компютър на газовата...
Знам, че в търново си имахте един апаш дето е известен в региона... споменах ти и за един в Русе, където ходя аз. В Плевен имат представителство на Fobos (няколко човека не са доволни от персонала в плевен, а са доволни от уредбата като цяло и препоръчват за монтаж да се отиде в сф) за Варна не знам, колегите от морската столица (как звучи само, ееееййййй) да си кажат.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#3
Много русенци си монтират АГУ и ГИ във Велико Търново.Лятото монтирах ГИ в сервиз Олимпик,много съм доволен от монтажа и настроиката,досега не съм имал никакви проблеми.
VOLVO V40 1,6i-1998
Reply

#4
Аз визирах Стойчо за Русе, иначе , ДА, много Русенци ходят да си слагат ГИ в Търново, затова ми беше много чудно като си писахме с колегата, че обмисля идея да идва в Русе да си я монтира ...
п.п. cenovski заповядай на следващата сбирка в Русе. Последната неделя от месеца, 12:00 на МЕТРО. А за утре се върти една идея за барбекю-сбирка на николово по обяд. За повече подробности виж темите "Русенската секция" и "Срещи"
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#5
Fenix,

От когото си го научил това повече не го слушай какво ти казва.
Типовете на впръскване са:
последователен
полу- последователен- тук инжекторите отварят по двойки/ако дв-ля е 4цил/
или пък фулгруп- всички отварят едновременно
При ГИ типа впръскване се задава още при началните настройки. Така, че всичко зависи дали конкретния модел ГИ ги поддържа и дали монтажника знае какво прави.
ГИ копира работата на бензиновото ЕКУ по отношение на дозирането на горивото.
Компютрите-във всичките им разновидности, са "анай- тъпите" правят само това което им кажеш!
Така, че зависи какво им кажеш да правят.
Reply

#6
колега, явно неговия е фулгруп, защото конкретната личност която ми го каза е със мерцедес ц-класа 4 цилиндъра и предполагам че при мен вариянта по двойки отпада и остава или фулгруп или първия начин Smile явно е имал предвид фулгруп и затова беше въпроса ми
Reply

#7
Извинявам се за спама,ама и на C-класа ли слагат газ да го е......
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#8
ами така е колега, след като 1.8 му гори колкото на мен 2.4 ще слага Big Grin
Reply

#9
Ако не е тайна колко ти гори газчица.Само не разбрах дали е 2.4 или 2.4i мотора?
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#10
още не съм сложил газчицата колега Big Grin мотора е 2.4 170к.с не знам със или без i Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)