The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Газов инжекцион - Въпрос

#11
Аз лично карам 850 GLT с газов инжекцион на BRC. но от средата на ноември миналата година не съм слагал газ. Започнах да карам само на бензин. Колата е 170 коня, 20 клапана, 2.5 литров мотор. Разхода ми на гориво е 10/100(бензин), а на газ около 13-14. С оглед на сегашните цени на горивата, смятам, че няма смисъл а карам на газ. Разликата ми на 100 км е около 10-11лв. Не си заслужава. Дори обмислям варианта да махам газовата уредба изцяло(така също ще ми отпаднат разходите за стикери паспорти и тем подобни работи).
Поздрави
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#12
Колега и аз съм с ГИ но разхода ми газ:бензин е 1:1 .Това при теб е голяма разлика.Да не би нещо в настройките на ГИ-то ти да не е наред?
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#13
Не знам, не разбирам. До колкото съм запознат би трябвало разликата да е около 3-4 литра. Моята газова е слагана преди около 6-7 години. Не знам дали нещо се е променило от тогава в настройките на инжекциона... Но, ако разхода наистина е 1:1, си заслужава да се кара на газ.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#14
murjdo Wrote:До колкото съм запознат би трябвало разликата да е около 3-4 литра
За газов инжекцион разлика над 10% се смята за наличие на проблем - неправилно подбрани компоненти, неправилен монтаж, грешни настройки, дефектирали части, задръстени филтри....
Reply

#15
Мерси за информацията Cavalera. Явно съм имал проблем преди това. Филтрите си ги сменях редовно. Развали се и компютъра - и него смених. Попринцип не съм доволен от брц, но тогава "уж" бяха най-добрите. Както казах аз колата в момента я карам на бензин. Евентуално, ако стане чудо и паднат цените на газта, може пак да мина на алтернативното гориво и да ида да ми направят диагностика на газовата...
Поздрави.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#16
Няма такава възможност ГИ да дава еднакъв разход с този на бензин.Това с разхода 1:1 са си митове.Относителното тегло на двете горива не позволява такъв разход.За нормално се счита завишаване с 15%. Smile
Reply

#17
ОК коригирам се газ/бенз-1,07:1 за да сме точни ако това е от значение.Айде със здраве.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#18
Аз карам на газ 2.0 Т с BRC. Ако всичко е наред - (диагностика, филтри, свещи, кабели) на газ гори около 10-15 % повече в сравнение с бензина, но без разлика в мошността (поне аз не мога да направя). Казаха ми, че може да се намали разликата, но ще падне мошността. Сега ми гори с около 2.5 литра повече (около 20%), защото не съм сменял свещите откакто съм я купил, а вече навъртях към 45-50 К км, а от последната диагностика около 10 000 км. Ако се кара на малки разстояния и не се поддържа ГИ май е по-добре да се кара на бензин, ама с тези цени, а и шведките са едни лакоми.
Reply

#19
Тези 2.5 литра в повече я го обърни в л/км. че да видим за какво иде реч колега.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#20
С тези 2.5 л (1.75£) отдавна съм издухал парите за не знам колко свещи. При тукашното каране свещите се плащат за около 1 месец само от спестеното гориво, така че още тази съб и нед трябва да бъдат сменени свещите. Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)