The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG Landi Renzo проект Volvo V40 T4

#11
Ице, направо пускай нова тема по въпроса. Сигурен съм, че ще има доста голям интерес. Поздрави!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.

#12
ico850 Wrote:
MaxBass Wrote:За газта браво!За водорода....Хм не съм чувал бензинов двигател с турбо на водород ...Дори обратното чувал съм ,че не става...Ако дадеш пример с турбо на водород станало както трябва аз ще съм първия сложил...
Днеска видях турбодизел, комън рейл с водородна уредба, питах изрично за моята 480-ка дали ще стане, отговора беше - "Няма проблеми" това лято ако събера около 1200лв. и ще се оборудвам и аз :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ако си навит казвай ще договорим някаква отстъпка, само трябва да дойдеш до Варна Big Grin Big Grin Big Grin
Сега чакам да видя как ще се представи дизела, на пръв поглед мога да кажа само че двигателя звучи по малко по-различен начин и пушека драстично е намалял :!: :!: :!:
Колега пак казвам..За турбо-дизела знам...И казват ,че е супер ,но за турбо бензина имало проблем...Е това не пречи да мина на дизел пак...язък за всичкото правене и скъпите подръжки по моята де :o
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...

#13
Колега TAHOK и при мен започва горе долу там да прекъсва. Сменяхме Софтуер, сложихме по-голям изпарител, защото след продължително високо натоварване Темп на газта преди рейката падаше до към 5-6градуса. Ефект нулев.. смених бобини, работата се подобри- направихме 3-4 старта- ПЕРФЕКТНО се държа колата. След това 3-4 дена я покарах и пак се проявиха симптомите. Светна ми дори и ламбда сондата. Айде пак в бокса.. Какво ли не сменихме, накрая развинтихме свещите- на 2 от тях имаше (и все още има) резки (напуквания) по керамичното тяло. Все още не съм сменил свещите, защото тотално фалирах с тия допълнителни харчове.. Надеждата ми е точно те да са проблема.
Колкото до Фобос първо ходих при тях в София, но не останах доволен от отговорите на въпросите ми- за това се доверих на Ланди. Та като съвет:

1. Погледни си кабелите и бобините
2. Свещите (аз съм с NJK, но мисля, че с оригиналните от МП е най-добре)
3. Майката си трака ако продължат проблемите, щото не остава друго

Какво ти казаха от Фобос като решение на проблема?

Поздрави!

#14
Виж тук:

http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic....a&start=15

В тази тема дискутирахме точно този проблем, при турбинираните двигатели.
There's someone in my head but it's not me...

#15
Колега колата е проверена при много добър майстор и всичко и е наред на бензин. Турбото надува на 0.9. Бензиновият компютар е много добре измислен и напрактика трудно позволява обеняване на сместа. А нали знаете, че газовия се учи от бензиновия. Проблема е, че когато колата е на пълна газ инжекторните времена стигат до 27милисекунди. На бензин няма проблем, но на газ сместа над 22 милисекунди се преобогатява и колата се спъва. Ако нямате такъв проблем се уверете дали над критичните обороти(при мен 3800) колата не минава на бензин, а после при отпускане на газта под тези обороти отново се връща на газ. Обикновенно така решават проблема, но за мен това нее решение а компромис.
Поздрави и късмет!
ONLY TURBO

#16
Аз не случайно пуснах линк към темата, в която обсъждахме именно проблема с ОБЕДНЯВАНЕТО на сместа, защото ме мързеше да пиша пак, но ти или не си я прочел, или не си я разбрал. При по-голям надув, сместа не се преобогатява, а точно обратното - изпарителят не може да насмогне да осигури достатъчен дебит на изпарената газ и сместа рязко обеднява. Аз моята с триста зора успях да я накарам да върви до 0.8 бара надув, но повече не ще, а ако бутилката ми е наполовина празна - и 0.8 са му много. Иначе на бензин няма грижи - надувал съм я до 1 бар и пита за още.
There's someone in my head but it's not me...

#17
Колега, изпарителя, който сложихме храни ауди а6 2.7 би-турбо. Не ми се струва логично да не може да изхрани едно Т4 дето издува на 0.8. При мен има съмнения за слаган чип. Но нека оставим това на страни- температурата на газта в рейката нормално ли е да стига до 6градуса? Не се ли крие точно там проблема? С новия и стария изпарител постигнахме идентични минимални стойности, но разликата при големия е че поддържа при нормално каране около 4-5градуса над другия- около 18 при външна темп около 3-4градуса. Др седмица ще ида до МП да сменя свещите най-накрая и дано те се окажат фактора Х.
Колега ТАНОК, при мен след т.н. "критични газови обороти" не минава на бензин, както правят тия хорица от Фобос.

ПС: Днес изръчках колата на втора, врътна яко гуми на газ и пак заби муцуна на около 4000оборота. Пуснах от скорост и изгасна в движение. Паля в движение- Светна ламбдата и стабилити контрола. Това ме навежда на мисълта все повече, че проблема ми е в явно ментак свещите, които явно не заработват нужното съпротивление при подаден ток от бобините и хвърлят искри. Ако някой се сети за др моля да ме поправи.

Поздрави!

#18
Колеги без да навлизам в подробностите около турбо-газ (чужди са ми) ще направя една аналогия и ще кажа как е при мен, пък вие си правете изводите...
Т4 е 200 коня....
2,9 6 цил. без турбо) е 200 коня
аз съм със 2 изпарителя. Защо? защото като натисна педала "до ламарината" моята е направена да налива гориво "с кофите", без да взема под внимание показанията на ламбда сондите (само 4 броя са Smile ). Аналог при вас когато започне да надува търбото на повечко барчета - иска много гориво.
Точно в момента преди да успея да донатисна педала до доло, колата е започнала да ускорява и да иска гориво обаче компа на газовата реваша че има проблем, а именно недостиг на налягане, стига до извода, че газта е свършила и обръща на бензин. Това е теорията. На практика не съм го изпитал лично този ефект защото когато си взех колата тя вече беше с 2 изпарителя. Уговорката беше че шанса да ми трябва 2-ти е 90%. Ще пробва с един (най големия е 150KW което е равно на упоменатите 200 коня) и ако не стане ще сложи още един. И така сега си имам 2 изпрителчета по 150KW и нямам вашите проблеми...
Ако някой иска снимки, кажете, ще кача. Вързани са успоредно и работят винаги и двата.
Дано съм ви бил полезен.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало

#19
Ето какво намерих в страницата на Дензо:

[Appearance]
Insulator cracked
[Results]
Shorts due to insulation defect, causes poor idling and misfiring during acceleration.
[Cause]
Spark plug removed/installed incorrectly. (spark plug turned too far with spark plug wrench, excess tightening torque, or other inappropriate work.)
[Handling]
Remove all the spark plugs, crank the starter motor to bring fresh air into the cylinder and make the air-fuel ratio leaner.

за повече инфо:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.globaldenso.com/en/products/aftermarket/plug/basic_knowledge/troubleshooting/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.globaldenso.com/en/products/ ... index.html</a><!-- m -->

а при мен са същите симптоми при работа на място и при ускорение.
стискайте палци да е от това!

#20
колега надали колата ти е с чип Smile щеше да си разбрал от ненормално голямото ускорение което трябва да има ...
Ако се съмняваш ,че ти е много бърза колата направи следния тест
80-120 ...
прави се така....караш на трета с 60 и държиш хронометър....Натискаш газта до доло(на равно и на право) и колата почва да ускорява....В момента в който стигне 80 пускаш хроното и държиш газта все така натисната...на 120 спираш хроното и гледаш време....Има ги тези времена за т4-ката и може да се сравни лесно какво прави твоята Wink
по лесен тест от това просто няма...сток т4 дава около ??? секунди на тази дисциплина....е ще ти кажа колко като дадеш резултат за да не да се абстрахираш от цифрите предварително...
Идеята с двата изпарителя ми се вижда много добра ...тей като гледайки вашите проблеми се чудя аз какво да правя може и аз да пробвам с два изпарителя ,че и аз съм един 1+ бара Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)