The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пак за термостат, а може и друго?

#11
До 2002ра е номер 13. Другите са след 2002ра.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#12
А след смяната на термостатa предполагам се налага обезвъздушаване - как става?
И възможно ли е сама да се обезвъздушава, казаха ми, че някои коли нямало нужда да се обезвъздушават.... :roll:
2001 S80
Reply

#13
При бензина обезвъздушаването искаше много време, предполагам и при дизел ще е така защото системата е много подобна. Процедурата е следната:

Наливаш антифриз до МАХ, палиш колата и я оставяш да работи, доливаш до МАХ ако трябва. Чакаш докато перката стартира, доливаш до МАХ и затваряш. Докато стартира перката на празен ход може да мине и 1 час. След 10-15 мин работа при достигната температура може да затвориш и да покараш малко за да загрее хубаво. След това отваряш и чакаш перката. Ако отваряш капачката на топла кола - през парцал и много бавно като изчакваш да освободи налягане. Ако отвориш бързо ще те залее с горещ антифриз.

Нивото трябва да е на МАХ при топла кола, ако напълниш до МАХ на студено като загрее прелива през капачката.

При Волво казанчето е много малко и ако не се обезвъздуши добре нивото пада така, че засмуква още въздух вместо да се самообезвъздуши.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
Да ви кажа аз през какъв филм минах.
Лятото си смених термостата, до есента работеше без грешка, зимата колата започна да загрява 100-110 градуса, смених термостат -не се оправи. Помислих че е датчика за температурата - смених и него --нищо.. Не можете да повярвате но се оказа леко разместен лентов кабел на таблото, закачих го и сега всичко си е наред.
Reply

#15
joro74 Wrote:При бензина обезвъздушаването искаше много време, предполагам и при дизел ще е така защото системата е много подобна. Процедурата е следната:

Наливаш антифриз до МАХ, палиш колата и я оставяш да работи, доливаш до МАХ ако трябва. Чакаш докато перката стартира, доливаш до МАХ и затваряш. Докато стартира перката на празен ход може да мине и 1 час. След 10-15 мин работа при достигната температура може да затвориш и да покараш малко за да загрее хубаво. След това отваряш и чакаш перката. Ако отваряш капачката на топла кола - през парцал и много бавно като изчакваш да освободи налягане. Ако отвориш бързо ще те залее с горещ антифриз.

Нивото трябва да е на МАХ при топла кола, ако напълниш до МАХ на студено като загрее прелива през капачката.

При Волво казанчето е много малко и ако не се обезвъздуши добре нивото пада така, че засмуква още въздух вместо да се самообезвъздуши.

А защо да е винаги на МАХ? Нали ако не е под долна граница, би трябвало да е ОК?
Идеята ми е, че сега е на МАХ и ако не падне под MIN, не мога ли да я обезвъздуша без да доливам пак до МАХ?
2001 S80
Reply

#16
Идеята е да я напълниш до МАХ топла - като изстине обикновено пада малко над МИН.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#17
Здравей, колега.
И аз имах подобен проблем - термостата отваряше много рано и температурата играеше при градско и извънградско.
Смених го миналата седмица - 49,20 лв от МП. При мен се намира на много удобно място - непосредствено под кората на двигателя, но колата е друга все пак. Смяната ми отне 10 мин.
Сега стрелката си заковава точно по средата на скалата, а парното осезаемо духа по-топла струя.
Ако си разменим по една вещ, всеки от нас ще си остане с една, но ако си разменим по една идея, всеки ще има по две.

V40, 1,8 115 кс, 1998 г , ГИ "Фобос"
Reply

#18
Благодаря за съветите, купих орг. термостат от местния Волво дилър, с печат 90 градуса и парт номер като от вадис извадката. Като ми се отвори малко време ще го сменя.
2001 S80
Reply

#19
За смяната си намери хубава еврейска звезда Т45. Болтовете са много запекли, аз счупих 4 евтини докато ги развия. Натягат се с 20Nm - като свещите на колата.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#20
Да споделя резултата все пак - смених термостата с нов идентичен орг. Волво (и двата правени в Германия Big Grin ). Смяната ми отне не повече от 5-10мин. и час за обезвъздушаване (все пак беше -4 навън).
Почти не изтече антифриз, за протокола Big Grin
Сега интересната част - прибрах си стария термостат и го сложих малко да се "свари" и преди да заври водата - хоп и се отври. Излях врящата вода и го сложих под студена вода - хоп и се затвори :| Очевидно функционира, да отваря си на 90 градуса, но явно затваря на доста под 85 или колкото трябва и затвова играеха градусите...
2001 S80
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)