The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вместимост на газова бутилка

#11
100Y0 Wrote:На мен това ми се случи на големия Лукойл Казанлък/на изхода за Ст.Загора/ и на Еко-то на АМ Тракия на ок.20км. от София в посока Пловдив. Не искам да правя реклама на Ето-то, но с тяхната газ колата е по-пъргава, докато с тази на Лук-а :wink: е доста тромавичка, но в Казанлък нямаме Еко Sad ...... засега :wink: Big Grin .
Абсолютно точно.
От лукойл лъжат с количеството и колата е по - тромава,
а от еко колата е доста по - пъргава.
Всичко може щом се наложи!
Reply

#12
yuckuJackD Wrote:Колеги нека да разбуля малко духовете около "лъженето" на колонката и "разликие" в качеството. И двте твърдения са на база самозаблуждения!!!
Защо?
1. Напълниха ми 33 литра а бутилката ми е 32! Е не си познал, бутилката ти е с надпис 40, реално е 41-42 полезния обем(просто производителят се е презастраховал) и според нормативните изиквания клапана затваря на 80% (на йнякои производители дори и на 70%). Та какво се случва: знаеш си, че номано при празна бутилката като кажеш "до горе" ще влязат Х литра - да така е, но при 12 бара налягане (това е стандартното на повечето газостанции), ОБАЧЕ поради ред причини, които смятам не са от особенна важност в случая, това налягане може да бъде забравено (умишлено или не) да речем на 15 бара. Тогава клапана на бутилката лопа-трака-чука и пуска още няколко литра. Така си мислите, че сте прецакани - не сте! (поне не и в 99% от случаите). Защо не сте: защото се минава на внезапни проверки и ако показанието на колонката се отклонява с повече от 1% от реалността съществува риск от запечатване на обекта. (проверяващите са склонни да си затворят очите за разлики до 2%, и да се разминеш само с предупреждение, но станат ли 2.* гориш като факла).
2. Качеството на горивата: Изказвания от типа "заредих на верига "АБВ" и ми направи разход Х, а на верига "ЩЮЯ" ми прави разход Х-2". Еми смешно е, защото газовоза минава прокрай АБВ сипва половината и отива в ЩЮЯ и сипва другата половина... извод газта е еднаква! Защо се е получил този феномен обаче ще попита някой. И това си има много простичък отговор: газта която използваме в автомобилите си за гориво е пропан-бутан. Смес между пропан и бутан (малко аромати, обикновенно сяра, но се само). Това което гори на практика е пропана, той няма мирис, нито цвят и затова се налага неговото ароматизиране с натрапчиви аромати за да може при евентуален теч да се улови от обонянието на човек и от датчиците по специализираните пунктове (газ-сигнализатори). Та тази смес е в определени пропорции един път и втори път крайния продукт си има относително тегло (в уроците по физика в 5-7 клас сме споменавали този термин когато сме говорили за плътност). Относителното тегло на пропан-бутана нормално е 560. Това е отправната точка, както се приема че водата кипи при 100 градуса и замръзва при 0, така е прието за пропан-бутана. Та какво се случва: В товарището при температура 15 градуса газовозът се пълни. Процесът на пълнене и смесване и ароматизиране на газта се извършва едновременно, като се следят показателите, крайния продукт да отговаря на изискванията. Това ОК, но понякога се поучава продукт с относително тегло 550, тогава говорим за "лека газ" или пък 568, аналогично "тежка". Хубаво, но това отива в резервоарите на съответния обект и след това в нашите туби. Какъв е ефекта? Когато бутилката ни е пълна с "лека газ" колата "върви" много, "рязка се" и т.н. абе направо самолет е да ама има малък пробег и когато газта свърши и дойде момента да зареждаме пак много бързичко забравяме колко готено ни е било като сме издухали този и онзи на някой сфетофар, а започваме да смятаме... ххх км / уу литра * 100 = **.** л/100км разход - МНОГО БЕ, аааа нееее ще заредя "ей там"! Но оттогава са минали няколко дена и "леката газ" е свършила и този път са заредили "тежка" (и на двата обекта, но ние няма как да знаем това). Зареждаме си любимия автомобил и "опарени" от последния разход си караме спокойничко. А дори и да не караме толкова спокойно и да искаме няма как да караме както преди няколко дена - не може, не върви тази кола бе, не ще, бабичка. Е да, но когато свърши бутилката и пак забравяме за всички тези подробности и повратяме сметката ххх км/уу литра * 100 = **.** л/100км ха! ама тя сега ми гори с 2 литра по-малко! Аз ще им обадя на онея идиоти от "еди-коя-си" газостанция! Мошенници! Виж тея са коректни, хората, не лъжат.
Нито едните са ви излъгали нито другите, но ние сме българи и винаги търсим под вола теле, очаквайки някой от някъде да изкочи и да ни прецака. Та това е колеги, карайте си колите и не задълбочавайте в това дали сте заредили ГАЗ от една или друга газоколона - газта е еднаква навсякакъде (в рмките на един регион). Тя идва от една и съща товарителница и се транспортира от едни и същи газовози. Например газта във североизточна българия (от Варна та чак до Плевен) идва от товарището в Русе до Дунав мост. Изключение павят 1-2 вериги разполагащи със собствена база и транпорт.
Понеже поста ми е далеко от цел реклама няма да споменавам имена.
И още нещо не използвайте израза "Вхараха ми въздух" - смешно е!
Още: При празна бутилка сега в студеното време и сипване на 5 лева, не очаквайте да минете като за 5 лева... да не останете изненадани. (те са си вътре, но едва ли имате възможност да ги оползотворите на 100% тези няма и 4 литра)
Без лоши чувства.
УСПЕХ на всички


Колега доста си се постарал,но и в твоето съзнание има доста заблуда.
1.Лукойл зареждат винаги на 10(много рядко12)атмосфери,на всяка колонка има манометър можеш да си гледаш докато си зареждаш.
2.Когато заредя на Еко колата наистина лети,както пишеш ти,но и разхода ПАДА вервай ми.
3.Това,че газта в североизточна България идва от Русе от къде го измисли незнам.Едиствено Ромпертол карат дизел и газ от Румъния.
Всичко може щом се наложи!
Reply

#13
Колега твоите допирни точки с този бранш какви са?
За да твърдя нещата написани по-горе значи имам някакво "наблюдение", но уверявам те, то НЕ е потребителско!
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#14
Имам приятел които работи на бензиностанция ромпетрол, та той казва че цистерната която зарежда тях с газ зарежда и бензиностанцията еко в града ми. За Враца става на въпрос.
Между другото предпоследните два пъти зареждах на лукойл и ми даваше 14-15 разход газ градско на 100 километра. Снощи зареждам и за 104 километра ми сипаха 8,53 литра газ. Колата я карам по един и същи начин, ама чак такава разлика не очаквах да има.
А съм виждал на лукойл да пълнят моята и още една кола едновременно на двете колонки и манометрите показваха 7 бара налягане като изключиха едната кола стана 10. Помпите не трява ли да поддържат едно и също налягане независимо от това, колко коли се зареждат по едно и също време ?
Reply

#15
lld Wrote:Имам приятел които работи на бензиностанция ромпетрол, та той казва че цистерната която зарежда тях с газ зарежда и бензиностанцията еко в града ми. За Враца става на въпрос.
Между другото предпоследните два пъти зареждах на лукойл и ми даваше 14-15 разход газ градско на 100 километра. Снощи зареждам и за 104 километра ми сипаха 8,53 литра газ. Колата я карам по един и същи начин, ама чак такава разлика не очаквах да има.
А съм виждал на лукойл да пълнят моята и още една кола едновременно на двете колонки и манометрите показваха 7 бара налягане като изключиха едната кола стана 10. Помпите не трява ли да поддържат едно и също налягане независимо от това, колко коли се зареждат по едно и също време ?
Колега, при допълване на бутилката, примерно след 100 км. след като си я напълнил, винаги дава такъв малък разход, и при мене е така, но това не е реалния разход. Незнам защо, но е така. Реалния разход ти е - празна бутилка, пълниш догоре и смяташ, това е.
Reply

#16
milenmetodi Wrote:
lld Wrote:Имам приятел които работи на бензиностанция ромпетрол, та той казва че цистерната която зарежда тях с газ зарежда и бензиностанцията еко в града ми. За Враца става на въпрос.
Между другото предпоследните два пъти зареждах на лукойл и ми даваше 14-15 разход газ градско на 100 километра. Снощи зареждам и за 104 километра ми сипаха 8,53 литра газ. Колата я карам по един и същи начин, ама чак такава разлика не очаквах да има.
А съм виждал на лукойл да пълнят моята и още една кола едновременно на двете колонки и манометрите показваха 7 бара налягане като изключиха едната кола стана 10. Помпите не трява ли да поддържат едно и също налягане независимо от това, колко коли се зареждат по едно и също време ?
Колега, при допълване на бутилката, примерно след 100 км. след като си я напълнил, винаги дава такъв малък разход, и при мене е така, но това не е реалния разход. Незнам защо, но е така. Реалния разход ти е - празна бутилка, пълниш догоре и смяташ, това е.

Добре, колкото и да не е вярно отчитането по този начин, единия път ми сипват 15 литра другия път 8 това е наполовина по-малко. Пак казвам карам по един и същи начин.
Reply

#17
Имам въпрос, понеже мисля да се газифицирам, колата през седмицата не я карам много защото съм близо до работа, но в месеца ми се налага 1-2 пъти да пътувам Бургас - София - Бургас ... въпросът ми е, като сипя газ и оставя колата 1 седмица без да я карам, губи ли се нещо или не, и вредно ли е за колата?!!
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#18
Leper Wrote:Имам въпрос, понеже мисля да се газифицирам, колата през седмицата не я карам много защото съм близо до работа, но в месеца ми се налага 1-2 пъти да пътувам Бургас - София - Бургас ... въпросът ми е, като сипя газ и оставя колата 1 седмица без да я карам, губи ли се нещо или не, и вредно ли е за колата?!!

Здравей колега, ако газовата уредба на автомобила ти е изправна, тогава нямаш никакви загуби. Вредно е само, ако лятно време напълниш бутилката до горе и оставиш колата на слънце. В този случай има предпазен клапан, но не съветвам никого да изпробва на какво налягане отваря той. Поздрави, карай си спокойно и не се притеснявай.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)