The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КАЧЕСТВО НА ГОРИВАТА

#41
Не съм в "кухнята", но от различни места съм чувал едно и също - всички бензиностанции зареждат от лукоил. Само специфичните горива (като алпин дизела) били "оригиналдъ". А специално за дизела бяха направили цяло предаване (май в btv репортерите) за това, как в рафинерията влиза една цистерна, а излиза цистерна и половина. Всичко е в добавките които различните бензиностанции слагат. Офроад клуба бяха направили един експеримент - 500мл шишета с нафта ги сложиха във фризера и показаха в кое гориво колко парафин и вода има. Втората част беше за това коя добавка действа най-добре. За съжаление не мога да приложа линк към експеримента.
Reply

#42
MMM Wrote:
Razsipnik Wrote:Благодаря за съвета, обаче ГИ на кола, която струва макс 3000 лева, е как да сложа??????????????????????????
Не е оправдана инвестицията просто!
Инвестицията се определя от икономическия интерес. Колкото повече отлагаш слагането на ГИ, толкова повече пари губиш. Цените доста паднаха, предлагат се и на изплащане.
За S40 разхода е 9/100 газ. Т.к. е газов инжекцион се предполага, че разхода на газ и бензин е един и същ, или по москвичов тереотип - газта е литър над бензина. Смятай - газта е 1.30, бензина е към 2.40!!!
Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква
Reply

#43
Тоя х*й с цените сме го яли вече 2009, и газта ще поскъпне. 2009а 2 месеца след като бензина стана 2.20 газта рязко скочи на 1,20. После бензина падна до 1.8, а газта си остана 1.2. Приятелите ми, който карат на газ обикновено си дават икономисаните пари на газаджията.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#44
Аз затова минах на газ-бензин. Все някога имам по-евтина алтернатива - ако е на сметка карам на газ, а ако пък се доближат цените ще си "глезя" двигателя с бензин, докато при дизела няма такова нещо - скъпо, евтино карам.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)