The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Висок разход

#21
Еи Мишел,здравей, нека и аз кажа нещо. Мислех си да пусна същата тема. Мойата С40 2000Т има същият проблем . Значи лятото ми даваше около 9-10 л градско и към 7-7,5 на магистрала, сега зимата аз също като теб я карам все студена и повече градско, пуши и разхода ми се качи до 15 че и отгоре, тръгна ли дори 20-50 км извънградско пада рязко. и аз мисля че 15/100 не е нормално,карах я в сервиз ,качвах я на комп.(нямам вграден) и няма никви грешки или повреди. Живея в Мадрид (Испания) ,е тук пътищата както знаете са супер, бензина също е качествен, нямам проблем с мощността.
Единствено ме съмнява ламбда сондата, но след като на прегледа всичко си показа ОК не съм я пипал. Ако някои има точно решение, да каже , или маи ще си остане ,че колите ни са капризни на студа което е нетипично за Шведския звяр.
Ако не намерим решение ще изчакам да се стопли времето и ако не се оправи я махам и ще си търся с 60


Почитания на всички :ctf:
Reply

#22
Ми не, не и не е нормално, 15 и то отведнъж го вдигна, и в най-студените дни и на най-кратките разстояния, повече от 13.7 макс не е било. Стана отведнъж. Ламбда сондата преди две години ми я смени майстор Мевдо. Нямам катализатор, т.е. махнат е. Оставих я сега при Жорката, да видим какво ще стане. Толкова неоткриваем проблем, ако е чак, ще се ходи май до МП.
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#23
След диагностика се оказа, че показанията на напрежението на ламбда сондата са двойно завишени, при граница 0.8V max, моята отчита 1.2-1.3. И това с две различни ламбда сонди. Въглероден Двуокис над нормата също. Горенето е неефективно, прекалено богата смес, което може да се дължи на много неща. От 15.3 падна на 14.4 след зачистване на дросела. Това все още е твърде високо като разход. Като че ая сутрин вървеше една идея по-добре, но се страхувам да не е временно и субективно. Продължаваме борбата с Жорето, на всички които им е интересно пускам едно филмче за ламбда сонда (на англ.):
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=4G6LiALLOEc" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=4G6LiALLOEc</a><!-- m -->
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#24
Аз имах такъв проблем и се оказа запушен маркуч към MAP сензора - подава грешни данни за разреждането в смукателните колектори. След смяна на маркучето се оправи. Старото беше здраво, но парчета гума от разпадащ се накрайник откъм сензора го бяха запушили.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#25
След зимно сафари на 3-ти март и оране и затъване в преспите се откачи маркуча на бензиновия филтър. Тъкмо бях наляла догоре за засичане. И Жорето направи всичко, което можа за разхода. С нов термостат, свещи, проверени изпусквателна и впръсквателна система. Както и да е, наложи се спешна помощ в Белоградчих, вързахме маркучето, и се прибрах до София, среден разход според компа (то изтече бая банзин поради повредата, та не можах да засека пълно-пълно) 7.1. С 120 и темпомат по магистралата, на връщане през Ботевград, за да избегна Петрохан прохода. Щото там не може да се кара реално извънградско, пътят е кофти. През останалото време 80-90, държеше си ги на 5-та, даже и на нанагорнище. Като че ли сега е добре колата. Не знам дали не изпускаше преди от това маркуче, много миришеше на безнин сутрин като я палех... :roll:
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#26
Mishell Wrote:След зимно сафари на 3-ти март и оране и затъване в преспите се откачи маркуча на бензиновия филтър. Тъкмо бях наляла догоре за засичане. И Жорето направи всичко, което можа за разхода. С нов термостат, свещи, проверени изпусквателна и впръсквателна система. Както и да е, наложи се спешна помощ в Белоградчих, вързахме маркучето, и се прибрах до София, среден разход според компа (то изтече бая банзин поради повредата, та не можах да засека пълно-пълно) 7.1. С 120 и темпомат по магистралата, на връщане през Ботевград, за да избегна Петрохан прохода. Щото там не може да се кара реално извънградско, пътят е кофти. През останалото време 80-90, държеше си ги на 5-та, даже и на нанагорнище. Като че ли сега е добре колата. Не знам дали не изпускаше преди от това маркуче, много миришеше на безнин сутрин като я палех... :roll:


Дяволът не е толкова черен Мишел! Smile Радвам се, че има положително развитие по проблема....

Разходът , който ти е дала колата за мене е чудесен....
Аз съм свалял най-много до 7,2 на 100 извънградско София-Велико Търново..после на връщане беше 7,4 на 100...Пътувах с колеги и карах със 100-110 км час....
Хубаво пишеш, че е дължала на 5-та 80-90, ама не видя ли, на колко хиляди оборота беше колата при тази предавка?
Не казваш оборотите., а това е по-важн
о


Иначе знаеш на 5-та при 80 км/час(реални 75-76 км/час) по километраж си на 2000-2100 оборота...така поне е при 2,0 та.....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#27
Малко под 2000 и около тях. Колата върви по-добре, не само според мен :-)
Лошото е, че след свалянето на калта след пътуването лъснаха нови ръжди :-( Направо не знам оправя ли се това. Сега ще засичам градското и ще пиша резулатата. Кофти, че много солено ми излезнаха тия тестове, кога се пълни догоре... Confusedhock: на тоя бензин!
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

#28
Mishell Wrote:Малко под 2000 и около тях. Колата върви по-добре, не само според мен :-)

Няма какво да с тревожиш тогава.....В норма си....... Smile
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#29
За ръждата, то и моята е доста поръждавяла вече. Особено след миналогодишната и сегашната зима. Колата ми направо е побеляла от солта по пътищата. Предния ми ляв калник в долната си част до калобрана е надупчен вече. Около гърловината на резервоара също е ужасно наядено. Също и единия ми ляв праг и задна дясна вежда на калника леко е подпухнала боята. Както и на дясната врата в най- долната част, откъм купето /не се забелязва/. А като я вдигнах на подемник, цялата отдолу е в ръжда. Миналата година ме удариха отзад и ми строшиха задната броня. Свалих я за лепене и боядисване. И какво мислите видях отдолу. Основата на задната броня наплаво беше останала една людпичка. Ръждата се отделаше не на прах, а на дебели пластове. Естествено , обработих я с ръждопреобразувател, а след това я боядисах с антикор.
Общо взето това че Волво не ръждясвали е един голям мит. Виждал съм в Добрич не едно С и В40 ръждясали. А пък за по- старите 440 и 460 да не говорим. Те масово са направо като Опелите проядени от ръжди. Особено по калниците и праговете. Това е малко разочароващо за мен.
Уточнявам само, че колата ми не е удряна. С изключение на това с бронята миналата година. Проверено е щателно за удари. Моята е внос от Австрия.
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply

#30
Чак пък като Опелите!Предната ми кола беше ОРЕЛ и няма да ти кажа за каква ръжда иде реч.Правих задни вежди след 1 год. ръждата изби,прагове-същата работа абе хубаво че се отървах от нея.Сега с Волвото се родих.Друг е въпроса че са ни малко старички колите.Четох някъде че производителя дава 8 години гаранция срещу корозия.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)